Zavrieť

Porady

Ako vysporiadat zostatok na ucte 071-zriad.naklady,ktory bol zruseny ?

Na ucte 071-zriad.NA, mame zostatok 19.71 E. Su to neodpisane zr.NA stare este z r.1993. Byvala uctovnicka urobila chybu a nedala to do nakladov.
V roku 2011 bol tento ucet asi vyradeny z uct.osnovy [podla postupov uct]. Preto mi teraz nesedi HV v suvahe a vysledovke k 31.12.2011.
Co s tym? Poradi niekto, prosim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    071 má "dvojičku " 014? alebo nemá?
    zúčtuj oprotí 429, ale nezabudni vyradiť.
    táto zmena už bola skôr, nie v r. 2011.
    harmonia Zauctovala som 19.71 MD 429/D 071 [datum 30012011]. Nasledne som tento ucet zrusila k 31.1.2011.Ucet 429 je v Suvahe na r.86 ako pasivny, vsak?.Bohuzial stale mam rozdiel ten isty,cize nieco nie je v poriadku.dakujem

    harmonia je offline (nepripojený) harmonia

    harmonia
    Zauctovala som 19.71 MD 429/D 071 [datum 30012011]. Nasledne som tento ucet zrusila k 31.1.2011.Ucet 429 je v Suvahe na r.86 ako pasivny, vsak?.Bohuzial stale mam rozdiel ten isty,cize nieco nie je v poriadku.dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účet, na ktorom účtuješ musí byť zaradený do definície Súvahy. Máš na ňom obrat, preto ho ani rušiť nemôžeš.

    harmonia je offline (nepripojený) harmonia

    harmonia
    Ok. Mozem to zadat [pridat] do definicie suvahy takto: (011)-/071 na r. 08?
    Otazka: Podla postupov uctovania, sa na ucet 428,429 uctuju vyznamne NA a VY. Pre nas je tato suma nevyznamna. Chcela by som,aby mi to uz nestrasilo v uctovnictve. Mozem tento nezauctovany odpis zriad.NA z r.1996, zauctovat na 588, a takto to vysporiadat uctovne. Nasledne potom tuto sumu pripocitat k ZD?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    588 sa na to nehodí
    skús 548-nedaňový

    harmonia je offline (nepripojený) harmonia

    harmonia
    Uvedomila som si,ze som sa zrejme zle opytala. OPRAVA otazky, [dakujem za trpezlivost Kejka].
    V otvar.doklade mam na ucte 071-opravky k zriad.NA, PS na MD 19.71 E.
    Tento synteticky ucet uz v uct.osnove nie je podla uct.predpisov [nie je definovany v novom vykaze Suvaha]. Preto mi nesedi HV v Suvahe a vysledovke [mam rozdiel v Suvahe o 19.71E menej]. Je to nejaka stara nezrovnalost z roku 1996. Na ucte 011-zriad.NA je PS=0.

    Otazky:1. Ako to mam zauctovat tak, aby mi to tam neviselo? Da sa to?
    2. Ako zadat do definicie Suvahy tento ucet? Mozem na r.08 pridat do popisu toto: (011)-/071, a do kolonky korekcia: u079+u071 ?
    Hadam sa mi uz podarilo to vysvetlit

    Citat z 2.prispevku Kejka: "071 má "dvojičku " 014? alebo nemá?
    zúčtuj oprotí 429, ale nezabudni vyradiť."
    Co znamena poznamka, "nezabudni vyradit"?Dakujem

    Ako vysporiadat zostatok na ucte 071-zriad.naklady,ktory bol zruseny ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.