Zavrieť

Porady

Tovar alebo materiál?

Poraďáci ahojte,

prosím Vás o názor:

Naša spoločnosť predáva okná, garážové brány a tieniacu techniku (markízy, siete proti hmyzu a pod.). 80 % uvedeného sortimentu predáva zákazníkovi aj s montážou.

Jedná sa v tomto prípade o materiál alebo tovar?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Treba si podľa mňa vybrať ako postupovať a to:
    1. Predaj tovaru a následná montáž, teda zvlášť fakturovať tovar a zvlášť službu.
    2. Predaj služby kde bude potom predmet predaja materiálom takže ako jedna dodávka.

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    Ďakujem za názor: Na vydaných faktúrach uvádzame zvlášť hodnotu predaného tovaru, napr. okno - 4 ks a samostatne hodnotu montáže. Vydaná faktúra sa rozúčtuje na účet 604 - tovar a 602 - služba - montáž.

    Tiež som rozmýšlala podobne: ak v cene predávaného produktu nie je zakalkulovaná aj cena montáže, tak sa jedná o predaj tovaru.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás, opäť mám otázku. Ak svadobný salón nakupuje svadobné šaty, ktoré následne prenajíma (požičiava), tak nákup takýchto šiat účtujem ako materiál nie tovar, však? Vychádzam z toho, že tie šaty sa pre nevestu musia upravovať, prešívať atď. Ďakujem za Váš názor.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    http://www.porada.sk/t38186-postupy-...-1-2012-a.html
    (4) Ako tovar sa účtuje všetko, čo sa obstaráva za účelom predaja, pričom obstaraný tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva a neprenajíma sa a nevykonáva sa na ňom technické zhodnotenie. Tovarom sú aj výrobky vlastnej výroby odovzdané do vlastných predajní.
    Naposledy upravil katka 23 : 24.04.12 at 09:49 Dôvod: dopln.link

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás, opäť mám otázku. Ak svadobný salón nakupuje svadobné šaty, ktoré následne prenajíma (požičiava), tak nákup takýchto šiat účtujem ako materiál nie tovar, však? Vychádzam z toho, že tie šaty sa pre nevestu musia upravovať, prešívať atď. Ďakujem za Váš názor.
    Nie, tovar to nie je, to by ich musel predávať a v nezmenenom stave. Nakoľko ich nepredáva , ich nákup nie je nákupom tovaru.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás, opäť mám otázku. Ak svadobný salón nakupuje svadobné šaty, ktoré následne prenajíma (požičiava), tak nákup takýchto šiat účtujem ako materiál nie tovar, však? Vychádzam z toho, že tie šaty sa pre nevestu musia upravovať, prešívať atď. Ďakujem za Váš názor.
    Dobrý večer,opať sa vraciam k tejto téme. Ako mi bolo vyššie potvrdené, nákup šiat za účelom požičiavania sa účtuje ako materiál. Avšak čo v prípade, ak niektoré z tých šiat predá. Nevadí, že ich nákup som účtovala ako materiál a predaj ako predaj tovaru?
    Stane sa, že zákazníčke sa šaty veľmi páčia, tak si ich kúpi, alebo koncom roka je výpredaj šiat. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mondes Pozri príspevok
    Dobrý večer,opať sa vraciam k tejto téme. Ako mi bolo vyššie potvrdené, nákup šiat za účelom požičiavania sa účtuje ako materiál. Avšak čo v prípade, ak niektoré z tých šiat predá. Nevadí, že ich nákup som účtovala ako materiál a predaj ako predaj tovaru?
    Stane sa, že zákazníčke sa šaty veľmi páčia, tak si ich kúpi, alebo koncom roka je výpredaj šiat. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    Posúvam.

    beroun je offline (nepripojený) beroun

    beroun
    Na uvedené slúži účet 642 - Tržby z predaja materiálu.
    Materiál nie je možné predať cez účet 604, iba by ste účtovali storno materiálu -501/-112
    prevod na sklad tovaru 132/112 a predaj tovaru 211/604 a vyskladnenie 504/132.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Wau, nevšimla som si, že táto téma je v sekcii PU. Ja účtujem v JU. Zaujíma ma, či to nie je problém, že som nakúpila materiál (šaty) a poniektoré, ak sa predajú, tak to účtujem ako predaj tovaru. Mne sa to veľmi nepozdáva. Ako to mám vlastne účtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.