Zavrieť

Porady

Formulár vzájomných vťahov

Ahojte poraďáci!
Chcem sa spýtať na formulár vzájomných vťahov za rok 2011, ktorý treba odovzdať do 25.3. na daňový úrad....
Sme spádová obec, deti z okolitých obcí sa stravujú v našej školskej jedálni. Obecné úrady im prispievajú na každý jeden obed vo výške 0,50 €. Ja ako ekonómka školy im vystavuje fa za skutočnú spotrebu, teda za toľko, koľko žiaci prejedia. Úhradu fa zaúčtujem 221 8 / 324 8. Účet 324 8 mi ťahá do FVV, ale neviem, či to tak má byť alebo nie...okolité obce si tú istú sumu dávajú do nákladového účtu.
Na základe toho, som aj ja minulý rok dala tieto peniažky dala na 501 8 ale s mínusovým znamienkom....bolo to na základe dohovoru s okolitými obcami.
Taktiež by som chcela ešte vedieť, čo s účtom 318....má byť vo FVV alebo nie.....na tomto účte zasa účtujem predpis réžie okolitým obciam........keď takto som účtovala až do októbra, tak neviem čo s tým...minulý rok som réžiu účtovala na 5 účtoch s mínusovým znamienkom.....ĎAKUJEM PEKNE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Do vzájomných vzťahov sa uvádza všetko bez rozdielu aká je to činnosť či hlavná, podnikateľská alebo stravovacia, ale v prvom rade sa musíte dohodnúť navzájom či to budete uvádzať alebo nie, pretože vzájomné vzťahy sa musia rovnať, ak to uvedie jeden tak musí aj druhý, alebo to vymažú obidvaja.
    monka111 ĎAKUJEM, takže na základe dohody s okolitými obcami...píšeš, že bez rozdielu aká je to činnosť, ale vo FVV sa uvádza aká je to činnosť
    anika Áno uvádza sa aká je to činnosť, ale pod pojmom bez rozdielu som sa myslela, že treba uvádzať všetko a pod dohodou, znamená, že keď to uvedie jeden tak musí aj druhý alebo ani jeden, pretože napr. prefakturácie navzájom medzi sebou my neuvádzame, to znamená ani ja, ale ani druhá strana.

    Formulár vzájomných vťahov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.