Zavrieť

Porady

Musím mať v pred. podnikania sro uvedené niečo čo NECHCEM poskytovať formou služby???

Pokúsim sa túto otázku trochu ozrejmiť na príklade s grafikou, ale v podstate sa to dá aplikovať na množstvo virtuálnych služieb...

Chápem, že pokiaľ by som chcel robiť napríklad 3d grafiku (virtuálne 3d modely) pre niekoho na zákazku tj. ako platenú službu (tvorbu grafiky na PC <- podľa dopredu presne stanovených kritérií, ktoré by zadal objednávateľ) musel by som mať v predmete činností firmy uvedené 3d grafické služby (alebo niečo v tom zmysle) a následne by som to fakturoval objednávateľovi ako 3d grafickú službu.
To celkom chápem...

Ale čo keby som chcel napríklad grafiku tvoriť ako firma, ale pre seba (myslené pre moju firmu).
Tj. nie ako službu na objednávku pre niekoho iného.
Napríklad by som ako firma celý rok tvoril rôzne 3d modely, pre svoju firmu, podľa vlastného uváženia, bez dopredu stanovených kritérií niekoho iného, atď. <- Nie na objednávku. Nakoniec by som na tejto grafike samozrejme chcel ako firma zarobiť, ale napríklad formou predaja LICENCIÍ na použite tejto grafiky, či pod. spôsobom.

Otázka znie, či by som na tvorbu takejto 3d grafiky musel mať v predmete činností 3d grafické služby, keď by som to vlastne ako službu na objednávku VÔBEC neposkytoval?????
(Skrátka by som tvoril grafiku na "voľnej nohe", ale nie ako jednotlivec <- tzv. slobodné povolanie, ale ako s.r.o.čka.)

Mne to skôr pripomína živnosť 23.3.5 Nakladanie s výsledkami duševnej tvorivej činnosti so súhlasom autora, ktorá je podkategóriou živnosti 23.3 Vydavateľská činnosť zo zoznamu živností odporúčaných Ministerstvom vnútra.

Je to tak?

Stačilo by mi na tvorbu tejto grafiky, spôsobom ktorý som opísal, živnostenské oprávnenie Nakladanie s výsledkami duševnej tvorivej činnosti so súhlasom autora, (autorom grafiky by som bol ja, grafiku by som tvoril bezodplatne ako spoločník / konateľ [nechcel by som za to ani žiadne autorské odmeny, ani nič také, aby sa to nekomplikovalo zbytočne, tj. grafiku by som tvoril pre svoju firmu bezodplatne <- z pohľadu autora]), alebo by som musel mať v predmetoch činností sro vyslovene uvedené ešte aj 3d grafické služby a to aj napriek tomu, že moja firma by túto činnosť na zákazku tj. ako službu VÔBEC neposkytovala???

Vopred ďakujem za (akúkoľvek) odpoveď, alebo názor...
Naposledy upravil flector : 14.03.12 at 12:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Musím mať v pred. podnikania sro uvedené niečo čo NECHCEM poskytovať formou služby???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.