Zavrieť

Porady

Alfa - zauctovanie do pokladne

Prosím vás, začínam účtovať v programe alfa. Z minulého roka mám zostatok z pokladne, ako ho teraz mám zaúčtovať? Ako osobný vklad neovplyvňujúci základ dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Ako si účtovala v minulom roku?
    Ak si viedla účtovníctvo v inom programe alebo ručne, tak v Alfe ten zostatok pokladne daj do začiatočných zostatkov.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nemôžeš ho zaúčtovať.......daj ho do počiatočných stavov....tak i pokladňu tak i bakový účet, inak sa nedá.....

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Monciqa, vidím, že sa Ti to nepáči, že to chceš mať prehľadné /ako píšeš/.
    Prehľadné to budeš mať, ak si vytlačíš Knihu pokladnice /Tlač/ a tam budeš mať ten zostatok napísaný.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Vidím, že Ti odpovedali aj v KROS-e : /re: Počiatočný stav pokladne
    (Mgr. Jaroslava Svrčková, 15.03.2012, 10:36, Reakcia na: Počiatočný stav pokladne)
    Dobrý deň,
    v tomto prípade sa môžete rozhodnúť, či sumu začiatočného zostatku uvediete priamo cez záložku Číselník/Začiatočné stavy - do časti Tuzemská pokladnica alebo príjem takejto hotovosti do pokladne zaúčtujete v PD s účelom-stĺpcom PD Osobný vklad podnikateľa./

    Monciqa, považovala by som za správnejšie počiatočný stav v Tvojom prípade zaúčtovať cez Začiatočné stavy, nakoľko tu nejde o osobný vklad, lebo v minulom roku si viedla peň.denník a vo výkaze o majetku a záväzkoch r.2010 si vykázala zostatok.

    Podľa môjho názoru by to bolo z účtovného hľadiska správnejšie.

    monciqa je offline (nepripojený) monciqa

    monciqa
    nemožem ho zauctovat k 1.1 ako osobný vklad, ktorý neovplyvnuje zaklad dane? lebo ked som to zadala ako vravis, v pokladni mi to neukazalo..chcem mat pekny prehlad

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Hore na lište máš "číselník" klikneš na to. Potom sú tam "začiatočné stavy"-klik.
    Do kolonky "tuzemská pokladnica" vpíšeš ten zostatok z min.roku.
    Potom choď do peň.denníka. Nebudeš to mať v 1. riadku PD, ale dole v žĺtom políčku pokladnice.

    monciqa je offline (nepripojený) monciqa

    monciqa
    tinaM Pozri príspevok
    Vidím, že Ti odpovedali aj v KROS-e : /re: Počiatočný stav pokladne
    (Mgr. Jaroslava Svrčková, 15.03.2012, 10:36, Reakcia na: Počiatočný stav pokladne)
    Dobrý deň,
    v tomto prípade sa môžete rozhodnúť, či sumu začiatočného zostatku uvediete priamo cez záložku Číselník/Začiatočné stavy - do časti Tuzemská pokladnica alebo príjem takejto hotovosti do pokladne zaúčtujete v PD s účelom-stĺpcom PD Osobný vklad podnikateľa./

    Monciqa, považovala by som za správnejšie počiatočný stav v Tvojom prípade zaúčtovať cez Začiatočné stavy, nakoľko tu nejde o osobný vklad, lebo v minulom roku si viedla peň.denník a vo výkaze o majetku a záväzkoch r.2010 si vykázala zostatok.

    Podľa môjho názoru by to bolo z účtovného hľadiska správnejšie.
    ďakujem..ja som obe rady spojila do jedneho..vyplnila som pociatocny stav a nasledne som dala do PD osobny vklad 0 eur..a pekne mi ukazalo do prveho riadku PD stav pokladne ..cize mam to pekne prehladne...dakujem vsetkym za rady

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    na čo ti slúži osobný vklad v 0,- € hodnote???????
    stav na b.ú. či pokladne, .....žltou farbou vysvietené nad spodnou lištou

    monciqa je offline (nepripojený) monciqa

    monciqa
    v pokladni mi to pekne vyskoci na prvom riadku kolko je pociatocny stav..je to prehladnejsie po vytlaceni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.