Zavrieť

Porady

Používanie USB kľúča

Pomôže mi niekto, prosím, ako mám používať USB klúč ? Neviem ako ho mám zadať, účtujem v Alfe. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    USB kľúč by Ti po zasunutí malo detekovať, normálne ako hard-disk (nový) a radí sa hneď za hard-disk počítača. Prvýkrát odporúčam naformátovať, pozor nepomýliť s C: a nájdeš novú cestu a ukladáš dáta. Pri vyberaní treba najskôr ukončiť zariadenie, nie vytiahnuť bez ukončenia, lebo môžeš prísť o údaje.

    Jozefsp je offline (nepripojený) Jozefsp

    Spracujem mzdy, na voľnej nohe ...viac Jozefsp
    USB kľúč, ak doteraz nebol v PC používaný, teda nainštalovaný, treba najprv nainštalovať. Záleží od managera, aký je v PC. Ak je WIN XP, pri zasunutí USB kľúča vyhlási, že sa našiel nový hardwér a v podstate si ho sám natiahne. Ak je WIN 98 a nižší, treba na natiahnutie ovládačov použiť inštalačné CD, ktoré je pri USB kľúči. Aj je toto nainštalované, tak pri zasunutí USB kľúča sa ovládacej lište objaví ikonka predstavujúca USB kľúč. V PC je to v podstate ďalší disk (A-disketa, C, môže byť aj D,E, podľa toho na koľko časti je rozdelený pôvodný disk C, ďalšie písmeno je CD ROM, prípadne napaľovačka a ďalej spomínaný USB kľúč. Aké ma písmeno-označenie treba zistiť najlepšie vo WINKOMANDER alwebo TOTALCOMANDER, alebo v TENTO POČÍTAČ. Potom keď sa v ALFE zálohujú dáta treba kliknuť na Iné a dopísať pod akým písmenom je USB kľúč, napr. g:\
    Snažil som sa vyjadriť čo najpresnejšie a polopaticky.

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    Chcela by som sa spýtať ešte na to ukončenie.Ako to mám spraviť???Keď nemôžem len vytiahnuť kľúč.Ale polopate.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    liduska
    Chcela by som sa spýtať ešte na to ukončenie.Ako to mám spraviť???Keď nemôžem len vytiahnuť kľúč.Ale polopate.
    Záleží od toho, ktorú verziu Windows máš. Ak máš XP, tak teoreticky môžeš ten kľúč aj priamo vytiahnuť, on si to odinštaluje automaticky (rovnako ako si ho nainštaloval po zasunutí).

    Ale ak chceš byť dôsledná pri odpájaní, tak na obrazovke vpravo dole nájdeš ikonku "Bezpečné odobratie hardvéru", na tú keď klikneš, tak tam budeš mať odkaz na vymeniteľný disk, ten označíš a Win Ti oznámi, že "Hardvér je nyní možné bezpečně odebrát".

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    Veď práve tam v pravo dulu sa mi to zobrazilo a nevedela som čo s tým . Mám XP.Takže vďaka všetkým.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    QUOTE=Chobot;179429]Záleží od toho, ktorú verziu Windows máš. Ak máš XP, tak teoreticky môžeš ten kľúč aj priamo vytiahnuť, on si to odinštaluje automaticky (rovnako ako si ho nainštaloval po zasunutí).

    Ale ak chceš byť dôsledná pri odpájaní, tak na obrazovke vpravo dole nájdeš ikonku "Bezpečné odobratie hardvéru", na tú keď klikneš, tak tam budeš mať odkaz na vymeniteľný disk, ten označíš a Win Ti oznámi, že "Hardvér je nyní možné bezpečně odebrát".[/QUOTE]


    Mám Windows XP a asi týždeň , ak zapojím USB kľúč neobjavuje sa mi na lište tá malá ikonka , takže ak chcem ukončiť USB neviem ho ináč len tak , že ho vytiahnem z počítača. Poradíte mi čo s tým ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    IVEB Pozri príspevok
    QUOTE=Chobot;179429]Záleží od toho, ktorú verziu Windows máš. Ak máš XP, tak teoreticky môžeš ten kľúč aj priamo vytiahnuť, on si to odinštaluje automaticky (rovnako ako si ho nainštaloval po zasunutí).

    Ale ak chceš byť dôsledná pri odpájaní, tak na obrazovke vpravo dole nájdeš ikonku "Bezpečné odobratie hardvéru", na tú keď klikneš, tak tam budeš mať odkaz na vymeniteľný disk, ten označíš a Win Ti oznámi, že "Hardvér je nyní možné bezpečně odebrát".

    Mám Windows XP a asi týždeň , ak zapojím USB kľúč neobjavuje sa mi na lište tá malá ikonka , takže ak chcem ukončiť USB neviem ho ináč len tak , že ho vytiahnem z počítača. Poradíte mi čo s tým ?[/QUOTE]

    Ak ti to nespôsobuje problémy s PC, tak ho jednoducho po skončení práce vytiahni z USB portu. Nemusíš odpájať vymeniteľné zariadenie.

    focko je offline (nepripojený) focko

    focko
    IVEB Pozri príspevok
    QUOTE=Chobot;179429]Záleží od toho, ktorú verziu Windows máš. Ak máš XP, tak teoreticky môžeš ten kľúč aj priamo vytiahnuť, on si to odinštaluje automaticky (rovnako ako si ho nainštaloval po zasunutí).

    Ale ak chceš byť dôsledná pri odpájaní, tak na obrazovke vpravo dole nájdeš ikonku "Bezpečné odobratie hardvéru", na tú keď klikneš, tak tam budeš mať odkaz na vymeniteľný disk, ten označíš a Win Ti oznámi, že "Hardvér je nyní možné bezpečně odebrát".

    Mám Windows XP a asi týždeň , ak zapojím USB kľúč neobjavuje sa mi na lište tá malá ikonka , takže ak chcem ukončiť USB neviem ho ináč len tak , že ho vytiahnem z počítača. Poradíte mi čo s tým ?[/QUOTE]

    Alebo môžeš dať aj tak, že v "Tento počítač" klikneš pravým na ikonu USb kľúča a dáš vysunúť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.