Zavrieť

Porady

Predaj zahranicneho produktu pod vlastnou znackou ?

Zdravim,

nasiel som si jeden skvely produkt, ktory absolutne nema pokrytie v zapadnej Europe, (chcem predavat primarne na SVK). Najblizsi predajca je v UK, pricom firma vyrabajuca produkt je z USA.

Nemozem sa blizsie rozpisat o co konkretne ide, dokonca som natolko paranoidny, ze neuvediem ani oblast, ktorej sa to tyka.

Co ma teda zaujima ? (Nenasiel som k tomuto ziadne relevantne informacie)

Je mozne predavat produkt pod nejakou vlastnou znackou ? Ak ano, co k tomu potrebujem ? Povolenie od vyrobcu ? Nechcem totizto, aby sa moji potencialni odberatelia dozvedeli realneho vyrobcu - mam v plane ako maloobchodny tak aj velkoobchodny predaj.

Dalsou dolezitou vecou je to, ze produkt ma urcite zdravotne skusky/certifikaty (primarne z USA, asi aj v UK, musim zistit), ktore zarucuju jeho zdravotnu nezavadnost + aj ine skusky, podla ktorych je bezpecny aj z hladiska technickeho, pretoze to urcitym sposobom suvisi s pouzitim v niektorych zariadeniach.

Co vsetko potrebujem zistit ? Kde mam zacat ?

Vopred dakujem za vsetky odpovede. Ak mam cokolvek dalsie specifikovat tak sa pytajte, neprezradim vsak ani produkt ani oblast, ktorej sa to tyka. Dakujem za pochopenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    barancik je offline (nepripojený) barancik

    barancik
    Pokiaľ by sa jednalo len o značku, ako prvé by som preveril úroveň ochrany duševného vlastníctva k danému produktu, ale v tom asi váš problém nespočíva.

    A vôbec, prečo tak komplikovane?! Toto všetko, myslím vaše pochybnosti a obavy, môže vyriešiť dobre formulovaná zmluva s výrobcom o jedinom a výhradnom obchodnom zastúpení. Poskytli ste dostatok informácií na to, aby bolo možné s najväčšou pravdepodobnosťou predpokladať, že pri uvedení na trh bude potrebné absolvovať proces posudzovania zhody s technickými požiadavkami, vypracovať karty bezpečnostných údajov, postupovať v zmysle nariadenia REACH, atď., atď a tam sa asi sotva vyhnete zatajeniu pôvodného výrobcu. Ak je produkt výrobcu z USA, majú tam dobre zabehnutý franchising systém, možno by zmluva o Master Franchise bola tiež jednou z možnosti, ak to u výrobcu prichádza do úvahy, pričom v oboch prípadoch by ste mal pod "palcom" dohodnuté teritóriá.

    Predaj zahranicneho produktu pod vlastnou znackou ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.