Zavrieť

Porady

Alergia potravinova po infekcnom ochoreni, prosim akutne o radu:(

IT technologie
Dobry den, chcela by som poziadat o radu, uz som zufala.. Prekonala som cca pred dvomi mesiacmi crevnu chripku, vratila sa mi a dlho som sa dostavala z traviacich tazkosti- nevolnosti, bolesti brucha, hnaciek....ked mi to po mesiaci preslo(asi pred dvomi tyzdnami) tak mi postupne zacala potravinove a ine alergie...nech zjem cokolvek vyhadzem sa, opucha mi krdlo atd...Nezaberal mi Aerius, zmenila mi imunologicka na Telfast...mala som pocit ze par dni bolo ok ale predvcerom som sa z knedle s dusenou kapustou vyhadzala, aj na tvari, na dekolkte , ramenach, nohach, opuchla som...nic mi nezaberalo, na dalsi den ma este vsetko svrbelo a vecer zrazu zo sucheho rozka so sunkou mi opuchli dlane, hrdlo, citila som horucavu a vyhadzala som sa- zlakla som sa, sli sme na pohotovost, dali mi Dithiaden do zili, nejaku injekciu do zadku a dithiaden aj na doma ale odvtedy som nic nejedla, vsetko ma stale svrbi a najma TRPNU MI PRSTY A IDE TO TAK OD PREDLAKTIA A MAM STRASNE STUDENE RUKY...snazim sa vsakovako triet, masirovat, hybat ale nic nepomaha...poradte mi prosim, uz som skoro dva mesiace doma z prace a tak dlhu dobu som sa normalne nenajedla...a k tomu tie hrozne alergie (( dakujem
Usporiadat
katkanovak katkanovak

katkanovak je offline (nepripojený) katkanovak

Rozhodne by ste mala navstivit viac lekarov a zistovat, cim to je. A suhlasim s nazorom, ze je dobre vynechat klasicke alergeny: mlieko, lepok, vajicka, kava. Mozno nastudovat makrobioticku stravu. To je strava s vylucenim akychkolvek alergenov. Na internete je toho vela, pripadne knihy ci uz v kniznici alebo knihkupectve.
0 0
Petronela5 Petronela5

Petronela5 je offline (nepripojený) Petronela5

IT technologie
Dobry den, uz davnejsie som pridavala prosbu o radu a zatial sa nic nevyjasnilo,chcem poziadat tento krat o radu tych, co maju skusenosti s candidou,kedze mam podozrenie ci to nie je ono. Moje priznaky: nevolnost, bolesti brucha, naduvanie, opuchy a bolest hrdla, kozny vysev, cervene skrvny,svrbenie pokozky vo vlasoch, na krku, na dekolte a ramenach(nesuvisi to s tym co zjem v ten den, nepostrehla som takuto suvislost)..citlivost pokozky aj na vodu- zacne stipat, ocervenie..studene ruky, nohy (napriek tomu vsak stale spotene), zimomrivost, pohlavne mykozy, bolest pri styku, caste zapaly moc mechura, menzes som dostala v strede cyklu pocas brania antikoncepcie- uplne rozhadzane cele, lamanie a padanie vlasov, lamanie nechtov, nevolnost pri cestovani (nikdy mi toto nevadilo, ani kolotoce), zavraty, busenie srdca, dpresie, prudke zmeny nalad, strasna unava, nevydrzim ani na nakupe pol hodinu stat v obchode, dychavicnost, mam strasnu chut na sladke az neovladatelnu (ale mala som rada sladke cely zivot) , na nivu, na zemiaky (zemiaky som jedla kazdy den za posledne tyzdne).....Som v takomto (chvilu lepsom chvilu horsom) stave 3 mesiace a zatial mi spravili tieto vysetrenia: Krvne- vsetko super, okrem stitnej zlazy- velmi mierna hypertyreoza, cakam na vysetrenie na endokrin. , Helikobakter- negativne, celiakia- negativne, parazity- negativne, usg brucha tiez nic neukazalo..a zajtra mam priniest stolicu na candidu..tak uvidime...Vsetko ma to velmi trapi, podarilo sa mi po roku aktivneho hladania najst si pracu a o par dni mam nastupit...uzasna praca do ktorej sa velmi tesim, ale mam zaroven obrovske obavy ako to tam s takymito stavmi zvladnem. Lekarka ma akurat dnes posielala do nemocnice, ale tri mesiace mi nic take nenavrhla a teraz ked mam tuto pracu, nemozem, nechcem tam ist...viem ze teraz nic viac nemozem robit len pockat co mam candidu ale napriek tomu vas velmi pekne prosim o radu, ak mate niekto skusenosti s candidou, pripadne s niecim inym s takymito priznakmi v pripade ze to ta candida nebude, rady, tipy na dietu...potesia ma akekolvek blizsie info, vdaka


Este dodam ze beriem pravidelne Imunoglukan na lacno a Lactobacily, tie najkvalitnejsie kazdy vecer s kuskom jablka...Lieky na alergiu Telfast, avsak vobec mi na vysev a svrbenie ani na opuch hrdla nepomahaju. Nie je to s nimi ani lepsie ani horsie..
0 0
Petronela5 Petronela5

Petronela5 je offline (nepripojený) Petronela5

IT technologie
Drzim uz 2 dni protikandidovu dietu a dnes sa mi dost zhorsil stav, vysledky budu az v piatok...citim sa ako pri chripke, mam teplotu, boli ma cele telo, klby, svaly, koza...moze to s tym mat nieco spolocne? uz sa naozaj bojim..
Bola som u liecitelky tradicnou cinskou medicinou a jej diagnoza znela jednoznacne: bacil (nieco ako streptokok v tele) ...crevo, pazerak, priedusky..dala mi bylinkove lieky na 20dni..brat ci nebrat? uz neviem comu verit a comu nie...nenasli by mi to v krvi?
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Petra, teraz ma napadlo (možno to bude blbosť) či by nebolo dobré dať urobiť test na liekovú alergiu, konkrétne na antikoncepciu. Nie som žiaden odborník, ja sa tiež potácam v podobnom kruhu. Ale tie príznaky mi prídu ako hormonálne výkyvy alebo také niečo. Možno máš nevhodnú antikoncepciu a to ti rozhodilo celý organizmus.
0 0
nikkig1 nikkig1

nikkig1 je offline (nepripojený) nikkig1

Chcela by som poprosiť o radu aj ja. Asi pred pol rokom sa mi celkovo zhoršil zdravotný stav, hlavne som mala časté zápaly močového mechúra a mnoho iných zdravotných problémov (akné, vypadávanie vlasov, svrbenie celého tela, mastné vlasy, biely povlak na jazyku...). Trvalo mi pomerne dlho, pokiaľ som našla informáciu, že by to mohlo všetko byť ako následok premnoženej candidy. Spravila som si domáci test, ten vyšiel pozitívne. Tak som držala pomerne prísnu diétu (obmedzila som sacharidy v každej forme, vynechala lepok a laktózu), brala vitamíny, pila kokosivý olej....skrátka som sa snažila tej pliagy zbaviť. Po 2 mesiach som necítila takmer žiadne zlepšenie, tak som šla k lekárke a poprosila ju o radu. Okamžite mi spravila výtery a vzala krv, aby sa candida potvrdila a mohla mi nasadiť nejakú liečbu. Lenže všetky testy mám negatívne. Moje zdravotné problémy sú teraz trošku utlmené, ale nie je to OK. som bezradná, poradí mi niekto, čo to vlastne môže byť?
0 0
mimumuska mimumuska

mimumuska je offline (nepripojený) mimumuska

petronela, ako si dopadla? bola to candida alebo sa trapis s problemami dalej?
0 0
Tralajka Tralajka

Tralajka je offline (nepripojený) Tralajka

Ja mám tieto potravinové alergie tiež , mám strach hocičo zjesť .
Stále mám pocit keď niečo zjem , alebo si to len vsugerujem . Že opuchnem z toho , na pohotovosti som do týždňa minimálne 3 krát .
Som už z toho na dne .
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

Tralajka

Ja mám potravinové alergie tiež,mám strach hocičo zjesť , som už z toho na dne
po 7 rokoch trápenia by bol na dne SKORO KAŹDÝ !!!!!!!!!!!!!!!!!
0 2

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať