Zavrieť

Porady

SPOTREBA PHM

Účtujem v sro,kúpili sme nákladný skriňový automobil N1, PEUGEOT BOXER, zdvih.objem valcov : 2179,0 cm3, zdroj energie : NM. V technickom preukaze vozidla nie je uvedená spotreba paliva.
V zákone 283/2002 v znení neskorších predpisov v paragr. 7 ods. 6 sa píše, citujem:
"ak tech. preukaz motor.vozidla údaje o spotrebe neobsahuje, na výpočet sa použije spotreba podľa tech.preukazu cest.motor.vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky"
SRO nemá v majetku podobné vozidlo. Viete mi poradiť aký doklad / najlepšie mi ním poslúžiť / bude
zodpovedať daňovým účelom na určenie spotreby do daňových nákladov ?
dopredu vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ANNAP
    Účtujem v sro,kúpili sme nákladný skriňový automobil N1, PEUGEOT BOXER, zdvih.objem valcov : 2179,0 cm3, zdroj energie : NM. V technickom preukaze vozidla nie je uvedená spotreba paliva.
    V zákone 283/2002 v znení neskorších predpisov v paragr. 7 ods. 6 sa píše, citujem:
    "ak tech. preukaz motor.vozidla údaje o spotrebe neobsahuje, na výpočet sa použije spotreba podľa tech.preukazu cest.motor.vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky"
    SRO nemá v majetku podobné vozidlo. Viete mi poradiť aký doklad / najlepšie mi ním poslúžiť / bude
    zodpovedať daňovým účelom na určenie spotreby do daňových nákladov ?
    dopredu vďaka
    Tu nájdeš technické parametre Boxerov:

    http://www.peugeot-nutzfahrzeuge.de/...php?ppdb_id=42
    len musíš vybrať presný model, ktorý máš (sú tam krátke, dlhé, skriňové,...).

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Chcem sa Vás opýtať ako počítate spotrebu náklad. auta s hydr.rukou?
    V TP má uvedenú spotrebu paliva len počas jazdy, ale predsa keď stojí a vykladá-nakladá, musí tiež míňať palivo.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    Ahojte,tiez nemam v technicaku uvedenu spotrebu PHM.
    Ani na internete to neviem najst, ani auto rovnakeho typu.

    Prosiim pomozte, co mam robit?

    Ide o Audi A3 1,8 20V rok vyroby 1996 automaticka prevodovka.

    Vopred DAKUJEM

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    Prosiim pomozte, ako to vyriesit?
    mozem tam dat spotrebu octavie? vraj to je take iste auto, ten isty motor, aj podvozok, co myslite?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    kattka.c
    Ahojte,tiez nemam v technicaku uvedenu spotrebu PHM.
    Ani na internete to neviem najst, ani auto rovnakeho typu.

    Prosiim pomozte, co mam robit?

    Ide o Audi A3 1,8 20V rok vyroby 1996 automaticka prevodovka.

    Vopred DAKUJEM
    Určite si skúsila pozrieť v starom veľkom TP v strede (zhruba) medzi technické špecifikácie a výnimky, či to tam nie je?
    Inak - uznáva sa potvrdenie o priemernej spotrebe, ktoré si písomne (mailom by Ti mohla prísť len mailová odpoveď) vyžiadaš od autorizovaného predajcu alebo dovozcu AUDI. V PO je to firma PO CAR. Skús u nich.
    A niekedy napíš ako to dopadlo.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    Dik, to na stranke audi.sk som nasla, ale neviem... lebo tam nie je presne 1,8 a kedze ma automaticku prevodovku ma vyssiu spotrebu ako keby malo manual.
    Do technicaku som pozerala. Nie je to tam. Problem je v tom, ze to auto je dovezene zo Svajciarska a tam im je asi jedno aka je spotreba, lebo som pozerala aj do povodneho technicaka (kopie) a tam na to ani nemaju kolonku.
    Tak to asi skusim s PO Cars. Uvidime... dam vediet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.