Zavrieť

Porady

Kedy mam narok na matersku dovolenku?

Dobry den,
chcela som sa opytat,kedy mam narok na matersku dovolenku? kolko musim mat odpracovane roky,aby som dostala matersku dovolenku. Viem,ze niekedy (pred zmenou zakona) zeny ktore pracovali mali vyssiu davku ako tie ktore nepracovali. Lenze potom sa davka zjednotila na 190 eur. Ako je to vlastne teraz? Zalezi na tom ci som zamestnana alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ale máš normálny pracovný pomer, nerobíš len na dohodu o vykonaní práce?
    A na UP by ti neporadili nič, lebo materské vypláca SP.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Na materskú potrebuješ mať odpracované 270 dní v posledných dvoch rokoch. To na čo sa pýtaš ty je rodičovský príspevok a na ten má nárok každá žena odo dňa pôrodu dieťaťa.
    A este by ma zaujimalo ako mam chapat tie odpracovane 270 dni. Ako sa rataju? Rataju sa ako do zapoctoveho listu? Lebo mala som zamestnanie kde som pracovala iba 2,5 mesiaca a do zapoctu mi pridali 83 dni, a u terajsieho zamestnavatela pracujem vyse 9 mesiacov a ked som si ratala dni,tak mi vychadza nejakych 180 a pritom robim aj soboty.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    nechtik28 Pozri príspevok
    A este by ma zaujimalo ako mam chapat tie odpracovane 270 dni. Ako sa rataju? Rataju sa ako do zapoctoveho listu? Lebo mala som zamestnanie kde som pracovala iba 2,5 mesiaca a do zapoctu mi pridali 83 dni, a u terajsieho zamestnavatela pracujem vyse 9 mesiacov a ked som si ratala dni,tak mi vychadza nejakych 180 a pritom robim aj soboty.
    Ak u terajšieho zamestnávateľa robíš 9 mesiacov tak musíš mať splnenú podmienku, lebo sa rátajú kalendárne dni a nie pracovné.
    Si tehotná?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nechtik28 Pozri príspevok
    A este by ma zaujimalo ako mam chapat tie odpracovane 270 dni. Ako sa rataju? Rataju sa ako do zapoctoveho listu? Lebo mala som zamestnanie kde som pracovala iba 2,5 mesiaca a do zapoctu mi pridali 83 dni, a u terajsieho zamestnavatela pracujem vyse 9 mesiacov a ked som si ratala dni,tak mi vychadza nejakych 180 a pritom robim aj soboty.
    Do 270 dní sa počítajú kal.dni trvania nem.poistenia=spravidla pracovného pomeru na prac.zmluvu (nie dohodu)

    Pýtaš sa na materské, vyplácané Sociálnou poisťovňou, alebo rodičovský príspevok, vyplácaný UP ?
    lebo k žiadnemu zjednoteniu materského nedošlo.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nechtik28 Pozri príspevok
    A este by ma zaujimalo ako mam chapat tie odpracovane 270 dni. Ako sa rataju? Rataju sa ako do zapoctoveho listu? Lebo mala som zamestnanie kde som pracovala iba 2,5 mesiaca a do zapoctu mi pridali 83 dni, a u terajsieho zamestnavatela pracujem vyse 9 mesiacov a ked som si ratala dni,tak mi vychadza nejakych 180 a pritom robim aj soboty.
    9 mesiacov ti bohato stačí (a aj predchádajúce zamestnanie sa počíta) - počítajú sa ti kalendárne dni .
    Tehotna este nie ale keby nahodou. Som velmi rada,ze som sa dozvedela ako sa veci maju, lebo keby som sa o takychto veciach mala informovat u nas na UP,tak by som sa asi odpovede nedockala.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nechtik28 Pozri príspevok
    Tehotna este nie ale keby nahodou. Som velmi rada,ze som sa dozvedela ako sa veci maju, lebo keby som sa o takychto veciach mala informovat u nas na UP,tak by som sa asi odpovede nedockala.
    Veru nedočkala - materské vypláca sociálna poisťovňa.
    No u terajsieho zamestnavatela mam normalne od 21.06.2011 na dobu neurcitu,takze toto je ok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.