Zavrieť

Porady

Meranie a rozpočítavanie tepla, merače, koeficienty...

Po vykonanej termostatizácii si budeme teraz odsúhlasovať koeficienty pre vyúčtovanie spotreby tepla. V Košiciach dosť veľa bytov používa koeficinty jednej firmy. Na ich základe nám náš správca navrhuje na odsúhlasenie pri bytoch pod strechou použiť koficient 0,83333 (20%), pri bytoch nad pivinicami koeficient 0,81967 (22%) a 0,90909 (22%). Nemám ani jeden z tých bytov, ale podľa môjho názoru sú byty pod strechou viac ochladzované, ako byty nad pivnicami.
Chcem sa spýtať, ako to majú iní majitelia bytov. Tiež by ma zaujímalo, ako sú riešené bytové priestory nad výmeničkami, pretože byty nad nimi sú "podlahovo vykurované". Náš správca túto skutočnosť nezohľadňuje.
Za odpovede ďakujem
Naposledy upravil Naďa : 05.01.06 at 15:53 Dôvod: nedopísaná otázka
Usporiadat
mirec37 mirec37

mirec37 je offline (nepripojený) mirec37

Zdravim, chcel by som sa opytat ako vlastne funguje pomerovy merac, ktory mame mimo bytu? ako je mozne ak za cely rok mozno 3x sme zapli radiator na noc, tak merac nameral spotrebu 3 000 KWh ? vdaka za vysvetlenie
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

1. Ten pomerový merač nie je váš, je spoločným zariadením domu, ktoré meria podiel spotreby bytu na spotrebe tepla domu. Domu, jeho spoluvlastníkom slúži na spoločný účel domu, rozpočítanie spoločných nákladov domu za vykurovanie domu najednotlivé byty v dome.

2. Spoločné zariadenie domu, vykurovací systém, sústava, radiátory v jednotlivých bytoch by sa mali podieľať primerane na vykurovaní budovy, bytového domu. Záleží to od postoja vlastníka bytu k nastaveniu termostatických hlavíc. Ak vlastník nezabezpečí primerane vykurovanie domu radiátormi v jeho byte ako napríklad vy, zneužíva vykurovací systém domu vo svoj prospech, hovorí sa tomu, že kradne teplo a teplo sú v konečnom dôsledku peniaze.

3. Náklady na vykurovanie budovy, teplo sa kedysi rozpočítavali rovným dielom na jeden m2 podlahovej plochy bytov. Pri použití pomerového merania to úž neplatí, tí čo zenužívajú vykurovanie domu zo svojho bytu vo svoj prospech by mali platiť za teplo viac ako tí, čo sa primerane podieľajú na vykurovaní domu. Záleží to na tom ako si spoluvlastníci domu a spoluvlastníci nákladov na vykurovanie dohodnú pravidlá rozpočítania v dome na jednotlivé byty.

4. Nelám si nad tým hlavu, koľko ti namerá merač tepla pre tvoj byt. Ak máte pomer 60 : 40 % nákladov domu, tak účinný je len na 40 % priemeru na tvoj byt, za predpokladu, že máš radiátory odstavené, nevykurujú dom, byt. Ak áno, tak ich účinnosť klesá, ba aj prekročí priemer na konkrétny byt.

Tak nejak funguje pomerové meranie spotreby tepla v jednotlivých bytoch domu pre spoločný účel domu.
1 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Som tu po dlhych rokoch a vidim, ze si sa Sito vobec nezmenil a ja som velmi rad, ze som uz davno prestal prispievat. Takze to, co si napisal v odpovedi v bode jedna a styri, je to ta najvacsia hlupost, ktoru moze niekto napisat, je to uplny nezmysel.Na vstupe bytoveho domu je fakturacny merac a nie pomerovy merac a urcite nemoze merat podiel spotreby bytu na spotrebe tepla domu.On meria iba celkovu spotrebu tepla bytoveho domu. Proste Nobelova cena za hlupost. A ani ta nenapadlo, ze mimo bytu moze byt napriklad namontovany kalorimeter, ak su v bytovom dome horizontalne rozvody. A tak ti zase ponechavam parketu pre Teba, lebo zase par rokov tu nepridem.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

najag
Som tu po dlhych rokoch a vidim, ze si sa Sito vobec nezmenil a ja som velmi rad, ze som uz davno prestal prispievat. Takze to, co si napisal v odpovedi v bode jedna a styri, je to ta najvacsia hlupost, ktoru moze niekto napisat, je to uplny nezmysel.Na vstupe bytoveho domu je fakturacny merac a nie pomerovy merac a urcite nemoze merat podiel spotreby bytu na spotrebe tepla domu.On meria iba celkovu spotrebu tepla bytoveho domu. Proste Nobelova cena za hlupost. A ani ta nenapadlo, ze mimo bytu moze byt napriklad namontovany kalorimeter, ak su v bytovom dome horizontalne rozvody. A tak ti zase ponechavam parketu pre Teba, lebo zase par rokov tu nepridem.

Na jag, brácho, starý! Fakt si sa tu objavil ako prízrak po rokoch, že by ťa svedomie hrýzlo? Ako tak čítam tvoj príspevok zdá sa mi, že si za tie roky osprostel, alebo ti to prestalo páliť? Alebo si čítal môj príspevok bez okuliarov? Je tu také hovado, bubkoch, ten vie čítať s porozumením, obráť sa na neho. Keby ti to pálilo tak by si tak také hovadiny nepísal. Spotreba 3 000 kWh na bytový dom, leda tak v perníkovej chalúpke by to stačilo na vykúrenie. Jedna vec je meranie podielu bytu, bytov v dome na spotrebe tepla v dome, a druhá je spôsob rozpočítania spoločných nákladov domu za teplo na jednotlivé byty, že? Na päte domu má merač tepla dodávateľ tepla do domu, svoj, jeho majetok! Byty? Byty majú buď PRT na rdiátoroch, prevažne v domoch, ktoré postavili komunisti, králikárne. Čo postavili developeri, tie úž nemajú stúpačky, vertikálne rozvody tepla cez byty. Už majú od jednej vertikálnej stúpačky, horizontálne rozvody do každého bytu na podlaží, samostatne, a teda vlastník bytu už nemá povinnosť umožniť v byte namontovať PRT. Boli by mu na prd! Meranie spotreby tepla v bytoch mu už spoluvlastníci merajú, ich určeným meradlom. Keď majú teda mimo bytu, bytov určené meradlá, ktoré sú ociachované, overené, zaplombované a fungujú na 100 %, ale 100 % nákladov domu nerozpočítajú podľa tých 100 %ných meračov, ale len 40 %. Aké je potom využitie tých 100 %ných určených meradiel na rozpočítanie spoločných nákladov domu za teplo na jednotlivé byty? Hádam všetko, ba ešte, ak stretneš niekoho s parketou, popros ho aby ti tie hovadiny z hlavy vytĺkol!

Nech ti zdravie slúži, a častejšie sa tu objav, možno za tvoj objav budeš odmenený, viac ako jedným ... Tak, maj sa dobre, ty starý ujo, či inak to povedal Gašparovič ...

Titul dávam za mínusku, no v tomto prípade dám aj za plusku. Vrana k vrane sadá! A hovado sa s hovadom spriaha!
Naposledy upravil sito : 04.06.17 at 08:22
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

To je paša. A chutí!
Naposledy upravil sito : 06.06.17 at 14:01
1 2

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať