Zavrieť

Porady

mesačný prehľad a ročné zúčtovanie dane

Dobrý deň,
mohli by ste mi prosím poradiť, či zamestnanec, ktorý bol u nás zamestnaný v r. 2011 (pracovný pomer mu skončil v máji 2011) má byť uvedený v prehľade za február, keď som mu vo februári urobila ročné zúčtovanie dane. Lebo systém mi ho do výkazu nedal. Ale keď si pozriem riadky v systéme tak tohto zamestnanca tam mám, tak teda neviem. Vlastne ak by tam mal byť, tak by vo výkaze mal len zaškrtnuté v 7.riadku, že mu bolo vykonané ročné zúčtovanie.Daňový bonus ani zamestnaneckú prémiu nemá iba sa mu vrátila daň.
Ďakujem
Usporiadat
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Ja mám taký istý prípad, tiež nie je uvedený v časti V,ale myslím že je to správne ,lebo on nemá zdaniteľný príjem.
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Dobrý deň, mám problém s vyplnením prehľadu za február, kedy som urobila RZD za rok 2011 s takýmito výsledkami: Traja zamestnanci mali výsledok RZD nedoplatok spolu 0,11 eur a jeden mal preplatok na dani 61,96 a vyšla mu aj zamestnanecká prémia vo výške 41,95 eur. Problém mám s tým, že neviem či tú zam. prémiu mám dávať do riadku 6, alebo do riadku 2. Zrazené preddavky za mesiac február boli 114,61. Jeden zamestnanec poberá daňový bonus 20,51.
Systém mi to urobil takto:
r. 1 114,61
r.2 -61,96
r.4 52,65
r.5 -20,40
r.6 -32,25

A 20,40
B 20,40
D 41,95
E 32,25
F 9,70

Neviem či je to správne, nevidí sa mi to. Prosím o pomoc a ďakujem.
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Riadok 1,2 a 4 je dobre
na r.5 - 20,51 daňový bonus
r.6 - 32,14

A 20,51
B 20,51
D 41,95
E 32,14
F 9,81
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Ďakujem za odpoveď, ale chcem sa ešte opýtať, ten nedoplatok za tých troch zamestnancov nemám odpočítať od toho preplatku 61,96? Myslím, že pri príjme zo závislej činnosti sa preplatky aj nedoplatky vyrovnávajú bez ohľadu na to, či dosiahli výšku 3,32. Ja som to večer ešte prepočítala s tým, že som tie nedoplatky vo výške 0,11 odpočítala od 61,96 a vyšlo mi toto:
riadok 2 -52,76
riadok 4 61,85
riadok 5 -20,51
riadok 6 -41,34
riadok 7 0

A 20,51
B 20,51
D 41,95
E 41,34
F 0,61

Tú zamestnaneckú prémiu vo výške 0,61 si ešte odpočítam v nasledujúcom mesiaci. Mohlo by to tak byť?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ekofin Pozri príspevok
Dobrý deň, mám problém s vyplnením prehľadu za február, kedy som urobila RZD za rok 2011 s takýmito výsledkami: Traja zamestnanci mali výsledok RZD nedoplatok spolu 0,11 eur a jeden mal preplatok na dani 61,96 a vyšla mu aj zamestnanecká prémia vo výške 41,95 eur. Problém mám s tým, že neviem či tú zam. prémiu mám dávať do riadku 6, alebo do riadku 2. Zrazené preddavky za mesiac február boli 114,61. Jeden zamestnanec poberá daňový bonus 20,51.
Systém mi to urobil takto:
r. 1 114,61.... 114,61
r.2 -61,96 .....- 61,85
r.4 52,65 ....... 52,76
r.5 -20,40..... - 20,51
r.6 -32,25..... - 32,25
r.7 0
A 20,40.... 20,51
B 20,40.... 20,51
D 41,95 ....41,95
E 32,25 ....32,25
F 9,70 9,70

Neviem či je to správne, nevidí sa mi to. Prosím o pomoc a ďakujem.

v texte
2 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Ďakujem Paula, samozrejme, že na riadku 2 má byť 61,85 a od toho sa odvíjajú už ďalšie riadky. Večer som už bola taká unavená a mala som povytláčaných kopec všelijakých verzií, že mi to už nepálilo. Keby som to bola prepočítala znova ráno ako som to písala, tak mi vyjde to, čo tebe. Ešte raz vrelá vďaka. Pochopila som už aj to sprosté tlačivo, pardón za výraz. Poraďáci ste skvelí.
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
nes robím celý deň s prehľadmi a ročnými hláseniami. Teraz sa mi vyskytol problém s ročným hlásením. Pri spracovaní ročného hlásenia za rok 2010 firma vykázala preplatok na dani vo výške 76,07. V máji v roku 2011 odviedla preddavky o 76,07 menej. Mala som tento preplatok vykázať aj v kvartálnom hlásení na riadku 3? Pretože teraz mi samozrejme v ročnom hlásení za rok 2011 vychádza táto suma ako nedoplatok. Neviem teraz či mám podávať opravný prehľad, alebo to jednoducho poslať s vyčísleným nedoplatkom? Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vy ste nežiadali vrátiť ten preplatok za r.2010? Resp. ste sa písomne s DÚ dohodli, aby tento preplatok ponechali na ďalšiu daňovú povinnosť? Mne sa nepáči takéto miešanie rokov a ani nemám s tým skúsenosť.
Naposledy upravil Paula : 25.03.12 at 10:48 Dôvod: preklep
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Nežiadali sme vrátiť ten preplatok. Prišli sme na to, až keď sa robila ročná uzávierka, t.z. v marci, do mája sa kompenzovali preplatky z RZD a v máji nastala prvý krát možnosť ponížiť preddavky o ten preplatok z roku 2010. V poučení na vypĺňanie štvrťročných prehľadov sa píše síce pri r. 1, že sa tam neuvádza úhrnná suma, o ktorú boli naviac odvedené preddavky na daň (preplatok dane) za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, o ktorú bol znížený odvod preddavkov za príslušný kalendárny mesiac. Tieto preplatky dane už boli vyčíslené v časti I ročného hlásenia riadok 8 pri výpočte splnenia odvodovej povinnosti zamestnávateľa voči správcovi dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobia. Takže neviem teraz či to mám niekde uviesť, alebo to mám poslať spolu so sprievodným listom s tým, že situáciu vysvetlím a ten daňový nedoplatok tam nechám. Ak my niekto vie pomôcť, veľmi pekne ďakujem.
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Ospravedlňujem sa za tú tvrdku v slove my, už som ale zúfalá z tých prehľadov a hlásení, lebo ich robím viac.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chyba sa stala s rokom 2010. Podľa §40 Zákona o dani z prímu §40:

(8) Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.

Vidím len možnosť odovzdať Hlásenie za r.2011 tak ako vychádza + napísať žiadosť správcovi, aby započítal ten plus z r.2010 s mínusom v r. 2011. Dá sa vec prekonzultovať osobne so správcom dane, ale čo je na papieri, to je istota.

Neviem viac poradiť, Riadok 3 sa používa , ak ide o opravu minulých období a tento prípad to nie je.
1 0
kamera kamera

kamera je offline (nepripojený) kamera

Dobry vecer, chcela by som poprosiť o radu. Za január 2012 som podala Prehľad o prijmoch zo závislej činnosti za dvoch dohodarov (ktorych som nezdanila), no zistila som, ze ich musim zdanit, tak som dodatocne v marci za február zdanila ich prijem. Teraz mam problem, ako a do ktorych riadkov tlačiva mam uviest zrazenu dan. Predpokladam, ze to mam urobit v tlacive za mesiac február. Tiez mam problem s tym, co uviest do V.časti prehľadu k jednotlivých menám. Mozete mi prosim poradit?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pravdepodobne si im priznala nčzd, na ktorú nemajú nárok, či o ňu nepožiadali.....

t.j. oprav všetky mesačné prehľady aj I a aj II. a v II. uvedieš všetky preddavky kt. si odviedla...
t.j. v januári budeš mať nedoplatok a vo februári preplatok, v súčte sa si vyrovnajú....
2 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

+ opraviť výplatu za január
2 0
kamera kamera

kamera je offline (nepripojený) kamera

Dakujem za radu, len predsa mam este jednu otazku. V prehlade za januar uvediem
v riadku 0 sumu vyplatenych prijmov (opravenu podla vyplatnej)
v riadku 1 - zrazene preddavky dam sumu, ktora mala byt zrazena (podla opravenej vyplatnej pasky)
v riadku 7 - odvodova povinnost - sumu, ktora mala byt odvedena
v riadku 8 - odvedena - nula?

V casti V. uvediem mena ludi, ktorych sa to tyka, aj v riadku 6 - zrazene preddavky, t.j. suma, ktora bola zrazena (podla opravenej pasky), ale nezaplatena?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

áno, je to tak....
a vo febr. v r. 8 odvedené započítaš povinnosť z febr. + január ....
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Všetko uvedieš tak, ako malo a má byť správne. Čiže akoby si riadny prehľad nebola podala. Len označíš ako opravný. Teda v časti V. budú všetci januároví.
2 0
kamera kamera

kamera je offline (nepripojený) kamera

Dievcata, dakujem vam velmi pekne za rady :-)
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Re: mesačný prehľad a ročné zúčtovanie dane

Chyba sa stala s rokom 2010. Podľa §40 Zákona o dani z prímu §40:

(8) Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.

Vidím len možnosť odovzdať Hlásenie za r.2011 tak ako vychádza + napísať žiadosť správcovi, aby započítal ten plus z r.2010 s mínusom v r. 2011. Dá sa vec prekonzultovať osobne so správcom dane, ale čo je na papieri, to je istota.

Neviem viac poradiť, Riadok 3 sa používa , ak ide o opravu minulých období a tento prípad to nie je.




Ďakujem Paula, idem napísať ten list a podám to s tým vyčísleným nedoplatkom. Ešte raz vďaka.
0 0
lulu919 lulu919

lulu919 je offline (nepripojený) lulu919

Prosím Vás v prehľade časť 1. riadok 0 zúčtované a vyplatené zdaniteľné príjmy sa dáva hrubá mzda alebo čistá mzda? A takisto časť V. riadok 3 ?? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať