Zavrieť

Porady

Aky je rozdiel bazar-second hand???

Chcela by som spojit second hand/textil/ s detskym bazarom je to mozne?
Viem, ze v second hande nemozem predavat detsky textil do cisla 104.
Ako je potom mozne,ze existuju detske second handy? Aky je rozdiel detsky second hand a detsky bazar???? Poradite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    A nie je to to isté ? Pre niekoho je to dobré v SJ a niekto to chce v cudzom jazyku. Ja v tom nevidím rozdiel.

    mango28 je offline (nepripojený) mango28

    mango28
    No mne ide o to,ze v second hande je zakazane predavat detske veci po cislo 104/ zakazane veci/. Ale v detskych bazaroch to predavaju v pohode. Ako je to mozne?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mango28
    No mne ide o to,ze v second hande je zakazane predavat detske veci po cislo 104/ zakazane veci/. Ale v detskych bazaroch to predavaju v pohode. Ako je to mozne?
    To máš z nejakého overeného zdroja? Lebo mne sa to nezdá. Poznám second hand obchody s textilom a sú tam detské veci od dojčenského veku. Synovi sme tam bežne nakupovali celkm dobré veci, kým nedosiahol výšku 155 cm. Teraz už musíme ísť do dospeláckeho oddelenia.

    Ale rozdiel medzi second hand a bazárom by som predsa len videl. Kým predajne second hand dovážajú nosený textil a ten predávajú, bazár vo mne evokuje komisionálnu predajňu. Do second hand obchodu nemôžeš prísť, že máš nejaké staré šaty, ktoré by si im predala. V bazári ich od Teba zoberú buď formou komisionálneho výkupu (zaplatia potom, keď sa vec predá) alebo priamo vykúpia.

    Takže bazár by som definoval ako sprostredkovateľa predaja, kde môžeš ako občan nielen nakúpiť ale aj predať. V second hande iba nakúpiš, tí od občanov veci nenakupujú.

    Ale to je iba moja úvaha o týchto pojmoch.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Presne tak ako hovorí Chobot, bazár je predaj ale aj výkup použitého tovaru , second hand je iba predaj. Určite to upravuje nejaký predpis ale neviem ktorý lebo viem , že napr. tí , ktorí predávajú v secomd handoch musia mať aj doklad o tom , že tovar bol správne chemicky ošetrený. No to zrejme , kôli tomu, že tento tovar ide cez hranice. Neviem ako je to ale s bazárom, niekde som o tom kedysi čítala , no už neviem kde.

    mango28 je offline (nepripojený) mango28

    mango28
    Mne ide o to, ze by som to chcela mat v jednej predajni. Myslite, ze je to mozne? Kto by mi v tom mohol poradit? Na koho by som sa mala obratit, neviete?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    mango28
    Mne ide o to, ze by som to chcela mat v jednej predajni. Myslite, ze je to mozne? Kto by mi v tom mohol poradit? Na koho by som sa mala obratit, neviete?

    nič iné mi nenapadá, jedine sa to opýtať na živ. úrade. Hádam tam by to mali vedieť, či sa to dá spojiť alebo nie.

    Aky je rozdiel bazar-second hand???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.