Zavrieť

Porady

danové priznanie+študent+úrad práce

Dobrý den, prosím vás ak szčo začal podnikať 11/2011, teraz podáva dp za rok 2011 . od 01/2011-06/2011 bol študentom, 07/2011-10/2011 bol nezamestnaný. K DP sa musí pridať aj z úradu práce potvrdenie + potvrdenie zo školy...to viem, ale zohladnuje sa to niekde aj v danovom priznani??

vopred veľká vdaka za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ziadne potvrdenie z UP a zo skoly sa k vlastnemu DP nepriklada a nezohladnuje sa nikde v DP.
    Jednoducho si uplatni nezdanitelnu cast ZD za cely rok z prijmov, ktore mal, ci uz z podnikania alebo brigad pocas VS ci nezamestnanosti.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    No to som si myslela aj ja, dnes som prišla na DÚ a slečna sa pýta že keď bola živnosť 2 mesiace čo som robila predtým , hovorím pol roka vysoká škola, potom úrad práce a potom živnosť, no že to treba zdokladovať celý rok čo som robila teda potvrdenie zo školy + potvrdenie z úradu práce (tak som šla po potvrdenie a tam mi pani povedala že mi ho poslali spolu s vyradením z evidencie, nehádala som sa lebo som si nebola istá, no pozerala som sa dom a samozrejme neposlali) - fakt hrozná komédia a teraz neviem čo mám robiť od radosti! :-/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    szivics Pozri príspevok
    No to som si myslela aj ja, dnes som prišla na DÚ a slečna sa pýta že keď bola živnosť 2 mesiace čo som robila predtým , hovorím pol roka vysoká škola, potom úrad práce a potom živnosť, no že to treba zdokladovať celý rok čo som robila teda potvrdenie zo školy + potvrdenie z úradu práce (tak som šla po potvrdenie a tam mi pani povedala že mi ho poslali spolu s vyradením z evidencie, nehádala som sa lebo som si nebola istá, no pozerala som sa dom a samozrejme neposlali) - fakt hrozná komédia a teraz neviem čo mám robiť od radosti! :-/
    žiadne potvrdenia neprikladaj, ak veľmi chcú, uveď tieto obdobia (štúdia a evidencie na UP) v osobitných záznamoch daňovníka.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    No aj mne sa stalo, že mi nezobrali jedno DP práve preto, lebo klient nemal dokladované obdobie celého roka.
    Žiadali buď doklad z ÚP alebo čestné prehlásenie, že bol nezamestnaný od -do.
    Viem, že sa to neprikladá k DP, ale hádať sa nebudem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tinaM Pozri príspevok
    No aj mne sa stalo, že mi nezobrali jedno DP práve preto, lebo klient nemal dokladované obdobie celého roka.
    Žiadali buď doklad z ÚP alebo čestné prehlásenie, že bol nezamestnaný od -do.
    Viem, že sa to neprikladá k DP, ale hádať sa nebudem.
    Mne ešte žiadne DP z tohto dôvodu nevrátili, ani nežiadali doplnenie
    tinaM Vieš, na východe sa žije ťažšie.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    veronikasad Pozri príspevok
    žiadne potvrdenia neprikladaj, ak veľmi chcú, uveď tieto obdobia (štúdia a evidencie na UP) v osobitných záznamoch daňovníka.
    No vyskúšam to, ale ak to raz chceli tak asi si to nerozmyslia, myslím že tá slečna má len príkazy ktoré musí dodržať, sama mi nevedela nič viac k tomu povedať, ah...

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    tinaM Pozri príspevok
    No aj mne sa stalo, že mi nezobrali jedno DP práve preto, lebo klient nemal dokladované obdobie celého roka.
    Žiadali buď doklad z ÚP alebo čestné prehlásenie, že bol nezamestnaný od -do.
    Viem, že sa to neprikladá k DP, ale hádať sa nebudem.
    Čiže vy ste tie doklady doplnili, áno?
    Človek nevie kde mu hlava stojí a ešte musím cestovať do školy kde som chodila aby mi dali nejaké potvrdenie že som chodila do školy ako keby nestačil diplom a vysvedčenia kde je jasné kedy bola štátna skúška a teda že som bola študent a tobôž že tie potvrdenia som nosila aj na úrad aj na ZP...

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Áno, doplnila som.
    Ono je dobré tie potvrdenia mať, ale predložiť by sa mali len pri prípadnej kontrole.Tam dokazuješ správnosť vykázaného daňového základu. Nikde nie je napísané, že sa majú prikladať k DP. Tam sa podpisuješ, že DP je správne.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    tinaM Pozri príspevok
    Áno, doplnila som.
    Ono je dobré tie potvrdenia mať, ale predložiť by sa mali len pri prípadnej kontrole.Tam dokazuješ správnosť vykázaného daňového základu. Nikde nie je napísané, že sa majú prikladať k DP. Tam sa podpisuješ, že DP je správne.
    Ak sa môžem ešte spýtať, tak to priložím ako prílohy k DP a to je všetko, nikde neuvádzam nič z tých údajov?
    szivics Veľmi pekne ďakujem

    danové priznanie+študent+úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.