Zavrieť

Porady

právoplatnosť rozsudku

Dobrý deň! Mám taký problem pred vyše mesiacom som dostala domov už rozsudok o zvýšení výživného a môj exmanžel úmyselne neprebral ten rozsudok doporučení poštou. Takto ho nemôžem ani udať , za neplnenie si vyživovacej povinnosti. Chcem sa opýtať, či je možné že to vôbec nemusí prebrať a ja takto s tým rozsudkom nemôžem nič robiť? Alebo môžem ísť s tým rozsudkom ktorý nie je opečiatkovany myslím správoplatnení na políciu a uznajú mi ho? ĎAkujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    rozsudok bez vyznačenej právoplatnosti a vykonateľnosti je nič neznamenajúci papier

    poštová zásielka sa vrátila na súd ako adresát neznámy, alebo nevyzdvihnutá v úložnej dobe?
    Ak je adresát neznámy, súd bude zisťovať pobyt odporcu, resp. po neúspešnom zisťovaní mu ustanoví opatrovníka na doručenie rozsudku.
    Ak sa zásielka vrátila ako nevyzdvihnutá v úložnej dobe, súd môže opätovne doručovať na tú istú adresu, alebo môže správoplatniť rozsudok tzv."uložením na pošte", kedy sa za deň doručenia zásielka považuje dátum, kedy bola zásielka vrátená na súd

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mattto Pozri príspevok
    rozsudok bez vyznačenej právoplatnosti a vykonateľnosti je nič neznamenajúci papier

    poštová zásielka sa vrátila na súd ako adresát neznámy, alebo nevyzdvihnutá v úložnej dobe?
    Ak je adresát neznámy, súd bude zisťovať pobyt odporcu, resp. po neúspešnom zisťovaní mu ustanoví opatrovníka na doručenie rozsudku.
    Ak sa zásielka vrátila ako nevyzdvihnutá v úložnej dobe, súd môže opätovne doručovať na tú istú adresu, alebo môže správoplatniť rozsudok tzv."uložením na pošte", kedy sa za deň doručenia zásielka považuje dátum, kedy bola zásielka vrátená na súd
    to nie je pravda ... rozsudok odsudzujuci na platenie vyzivneho je vykonatelny dnom dorucenia ... takze povinnost riadit sa podla neho nastava dnom dorucenia bez ohladu na to ci je alebo nie je pravoplatny ...

    rozdiel je len v tom ze vykonatelnost umoznuje vymahat dlzne vyzivne exekutorom, v tomto pripade sa pravoplatnost nevyzaduje ...
    ale co sa tyka trestnopravnej zodpovednosti, aby ho policia mohla stihat za trestny cin (neplatenie vyzivneho), vyzaduje sa pravoplatnost

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    bubkoch Pozri príspevok
    to nie je pravda ... rozsudok odsudzujuci na platenie vyzivneho je vykonatelny dnom dorucenia ... takze povinnost riadit sa podla neho nastava dnom dorucenia bez ohladu na to ci je alebo nie je pravoplatny ...

    rozdiel je len v tom ze vykonatelnost umoznuje vymahat dlzne vyzivne exekutorom, v tomto pripade sa pravoplatnost nevyzaduje ...
    ale co sa tyka trestnopravnej zodpovednosti, aby ho policia mohla stihat za trestny cin (neplatenie vyzivneho), vyzaduje sa pravoplatnost
    zase niekto nevie pochopiť písaný text, či už otázku alebo odpoveď. Čo nie je pravda?! pýtala sa, či môže ísť s "holým rozsudkom" na políciu ho "udať", napísal som, že nemôže - kde v tomto nie je pravda?

    Keď raz nemáš rozsudok doručený, ako môžeš vyznačovať vykonateľnosť?! Preto tvoj výklad OSP je bezpredmetný. Keďže nenapísala, ako sa zásielka vrátila súdu, napísal som postup pri oboch možnostiach
    tak odporcovi t.j. exmanželovi to posielajú na jeho adresu kde má trvalý pobyt u rodičov , on síce s nimi nebýva ale býva v tom istom meste aj vie že mu chodia tie listy len on to ignoruje a neprevezme

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    janette.sc Pozri príspevok
    tak odporcovi t.j. exmanželovi to posielajú na jeho adresu kde má trvalý pobyt u rodičov , on síce s nimi nebýva ale býva v tom istom meste aj vie že mu chodia tie listy len on to ignoruje a neprevezme
    stále sme sa nedopátrali k odpovedi, či sa zásielky vracajú ako adresát neznámy alebo nevyzdvihnuté v úložnej dobe nevadí, v prvom príspevku som napísal postup pri oboch možnostiach
    ako doručený mu už bol pred piatimi mesiacmi ja som prevzala ale on nie, ani na súde nemajú tú doručenku čo musí podpísať pri prevzatí. je to všetko také nespravodlivé, na takýchto asi neexistuju zákony zato im je to jedno a kašlú nato.
    to neviem či je v úložnej dobe, respektívne neviem aká by mala byť dlhá tá doba kým sa to zase vráti na súd

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    janette.sc Pozri príspevok
    to neviem či je v úložnej dobe, respektívne neviem aká by mala byť dlhá tá doba kým sa to zase vráti na súd
    si účastníčka konania, môžeš si ísť naštudovať spis, alebo zavolaj do spisovej kancelárie a ak tam budú normálni, povedia ti aj do telefónu. Úložná doba je 18 dní, ale pošte to trvá dosť dlho, takže kým sa otočí zásielka kľudne aj 25 dní.
    tak tomu je už päť týždňov takže viac ako 25 dní asi mi neostáva nič len zase potom zavolať na súd či je to tam či sa im to vrátilo a čo mám robiť lebo takto ked to pojde do okola tak to môže trvať donekonečna tak mi je na nič platný ten rozsudok

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    janette.sc Pozri príspevok
    tak tomu je už päť týždňov takže viac ako 25 dní asi mi neostáva nič len zase potom zavolať na súd či je to tam či sa im to vrátilo a čo mám robiť lebo takto ked to pojde do okola tak to môže trvať donekonečna tak mi je na nič platný ten rozsudok
    donekonečna to trvať nebude, takto sa bavíme iba o hypotézach, zisti si na súde, ako sa veci majú a podľa toho sa zariaď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.