Zavrieť

Porady

SZCO a PHL

Prosíím pekne o radu...viem,ze tu bolo ohladom PHM popísané vela,ale akosi som sa tam nenašla......manžel je živnostník,máme auto na lízing a tiez je majetkom firmya mame zaplatenu aj cestnú dan.Do VOZD davam mesacne splatky lizingu,potom rocný danovy odpis ,a čo este???Knihu jazd nevediem,mam len bločky od nakupu PHL.Neviem,poradte...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nie nemôžeš, to sa dá len na OMV ktoré nie je v majetku spoločnosti.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Mozem si uplatnit zakl.nahradu za kazdy km jazdy??Prosim odpovedzte mi....
    http://www.akopodnikat.sk/index.php?...d=36&Itemid=66

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Prosíím pekne o radu...viem,ze tu bolo ohladom PHM popísané vela,ale akosi som sa tam nenašla......manžel je živnostník,máme auto na lízing a tiez je majetkom firmya mame zaplatenu aj cestnú dan.Do VOZD davam mesacne splatky lizingu,potom rocný danovy odpis ,a čo este???Knihu jazd nevediem,mam len bločky od nakupu PHL.Neviem,poradte...
    http://www.porada.sk/t112941-pokyn-d...enajmu-ju.html skúste si preštudovať Pokyn k hrubo vyznačenému .

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Dakujem pekne,pomohlo mi to......prepacte,asi primitivna otazka,ale som zaciatocnik v JU.....vydavky na spotrebovane pohonne latky-to su doklady o tankovaní? Kedy pouzijem cenu,ktora bola platna v case jazdy podla stat.uradu?
    ano vydavok dokladujes blockom

    cena podla statistickeho uradu len pri zamestnancoch

    §7 ZCN
    (5) Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len "doklad o kúpe"). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len "štatistický úrad").

    SZCO nema postavenie zamestnanca na ucely zakona o cestovnych nahradach - teda doklad je jedine blocek/faktura o cerpani PHM
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Mozem si uplatnit zakl.nahradu za kazdy km jazdy??Prosim odpovedzte mi....
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Dakujem pekne,pomohlo mi to......prepacte,asi primitivna otazka,ale som zaciatocnik v JU.....vydavky na spotrebovane pohonne latky-to su doklady o tankovaní? Kedy pouzijem cenu,ktora bola platna v case jazdy podla stat.uradu?
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Dakujem pekne,pomohlo mi to......prepacte,asi primitivna otazka,ale som zaciatocnik v JU.....vydavky na spotrebovane pohonne latky-to su doklady o tankovaní? Kedy pouzijem cenu,ktora bola platna v case jazdy podla stat.uradu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.