Zavrieť

Porady

Nezd. časť na manželku

Dobrý deň, potrebovala by som radu ohľadom Nč na manželku zamestnanca.
Od 12/2010-03/2011 poberala nemocenské v sume 2079,60 €.
Od 03/2011-1/2011 poberala materské v sume 2332,40 € Manžel si môže uplatniť NČ v sume 1226,90 €. (3559,30-2332,40 €= 1226,90 je to prosím Vás správne. Veľmi ppekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denda1 Pozri príspevok
    V žiadosti neuviedol žiadnu sumu, pretože nevedel, odovzdal mi to neuvedené a ja to dodatočne musí uviesť
    Ak uviedol, že si uplatňuje, uveď tam jej celý príjem, aby bolo jasné, že nárok na NČZD nemá. AK neuviedol, či uplatňuje, alebo nie, poznač, že neuplatňuje. Potom tam už sumu jej príjmov neuvádzaj.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nepotrebuje priložiť potvrdenie o príjme k manželovmu DP. Ale nech si doma odloží doklady - neviem, ako ten príjem dostala (BV)
    Katy a R UP posiela buď poštou, alebo na účet - tak potvrdenie už má...

    denda1 je offline (nepripojený) denda1

    denda1
    a koľko tam mám teda zadať, mne to vychádza nižšia suma ako NČ, čiže si nemôže uplatniť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denda1 Pozri príspevok
    a koľko tam mám teda zadať, mne to vychádza nižšia suma ako NČ, čiže si nemôže uplatniť
    Áno, nemôže nič uplatniť, má vyššie príjmy ako je samotná NČ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    denda1 Pozri príspevok
    a koľko tam mám teda zadať, mne to vychádza nižšia suma ako NČ, čiže si nemôže uplatniť
    Vlastný príjem manželky je vyšší ako NČZD na manželku. Manželku vôbec v DP neuvádzaš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denda1 Pozri príspevok
    ale ked robí ročné zúčtovanie tak tam tiež nedávam žiadnu sumu
    Jednoducho mal v žiadosti o RZD označiť, že si ju neuplatňuje.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    denda1 Pozri príspevok
    ale ked robí ročné zúčtovanie tak tam tiež nedávam žiadnu sumu
    V žiadosti uviedol akú sumu vlastného príjmu manželky ?

    denda1 je offline (nepripojený) denda1

    denda1
    V prípade, že by mala iba materské v sume 2332,40 € tak by som jej zadala 1226,90 € (3559,30-2332,40=1226,90) áno?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denda1 Pozri príspevok
    V prípade, že by mala iba materské v sume 2332,40 € tak by som jej zadala 1226,90 € (3559,30-2332,40=1226,90) áno?
    ÁNo, ale ona nemá len príjem z materského.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    denda1 Pozri príspevok
    V prípade, že by mala iba materské v sume 2332,40 € tak by som jej zadala 1226,90 € (3559,30-2332,40=1226,90) áno?
    Písala si, že poberala aj nemocenské

    denda1 je offline (nepripojený) denda1

    denda1
    V žiadosti neuviedol žiadnu sumu, pretože nevedel, odovzdal mi to neuvedené a ja to dodatočne musí uviesť

    denda1 je offline (nepripojený) denda1

    denda1
    Áno poberala ale ´keby išlo o inú osobu, ktorá mala iba materské tak by to bolo ako som uviedla 1226,90€

    denda1 je offline (nepripojený) denda1

    denda1
    Čiže keby som to zhrnula musím skontrolovať žiadosť a vlasne si nemôže neuplatniť na manželku pokiaľ ide o osobu s materským a nemocenským

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, samozrejme, že musíš odkontrolovať. V tomto prípade si uplatniť nemôže, pretože suma je vyššia ako samotná NČ(už som to písala, treba aj čítať), ale ak je v inom prípade suma nižšia, uplatniť si môže rozdiel medzi NČ a jej príjmom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    denda1 Pozri príspevok
    Čiže keby som to zhrnula musím skontrolovať žiadosť a vlasne si nemôže neuplatniť na manželku pokiaľ ide o osobu s materským a nemocenským
    môže rozdiel, ak materské + nemocenské je nižšie ako ročná NČZD. To ale nie je prípad tvojho zamestnanca

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    manželka rodičovský príspevok do júla potom 6 mesiacov dobrovoľnícka práca - cez ÚP -200 eur mesačne
    majú 3 deti a manželovi vyšlo 22 eur dane tak som ju poslala nech prinesie potvrdenie o príjme z ÚP o poberaní tých 200 eur - volala mi, že oni jej ten príjem nepotvrdia lebo to nemusí byť - lebo je to dobrovoľnícka práca, ktorú si našla sama a trvala len 6 mesiacov - ja si myslím , že jej vlastný príjem to je a teda aby som mohla uplatniť nezdaniteľnú časť potrebujem potvrdenie, alebo sa mýlim?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Katka to mi je jasné, ale môžem napísať že nemala žiaden príjem ja myslím že tam zapíšem 1200 a hotovo
    ďakujem krásne aj ja chcem 200 evri mesačne bez potvrdenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.