Zavrieť

Porady

zaradenie majetku - odpisy

Zdravim,

Potreboval by som overit postup pri zaradeni DNM.

31.12.2011 nam dosla faktura za software v hodnote 4500 eur. Zaplatena bola 13. januara 2012.
Datum zaradenia do knihy DNM: 13.1.2012
Prvy odpis: 2012

Nie som isty s datumom zaradenia, nakolko program sme pouzivali uz v roku 2011. Avsak, keby som ho zaradil 2011, tak by som uplatnil odpis na majetok, ktory este nebol zaplateny, a to v JU podla mna nie je spravne. V PU by som ho zaradil v roku 2011, a aj odpis v r. 2011. Uvazujem spravne?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Program ste používali už v roku 2011 - zaradiť a odpisovať už v roku 2011. Zaradenie a odpis DHIM v JU nesúvisí s úhradou .

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    Nebol som si istý, z toho dôvodu, že subjekt môže uplatniť odpis len na majetok o ktorom účtuje k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia. Účtuje, to znamená v JÚ, založenie karty DNM alebo zápis v PD v stĺpci nákup dlhodob. majetku?
    V roku 2011 som urobil dve operácie, založil kartu DNM a zaevidoval faktúru v knihe záväzkov.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    mám faktúru za dodávku a montáž garážovej brány - vchodová brána na prenajatom objekte, do akej odpisovej skupiny ju zaradiť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kimart Pozri príspevok
    alebo ju hodiť na 511-ku ako opravu?
    Nie kúpa brány určite nie je službou. Zaradíte to ako iný majetok a odpisovať (.samozrejme treba súhlas prenajímateľa)

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Tweety moc pekne ďakujem za odpoveď, no nie je mi jasný pojem "iný majetok", ešte som sa s týmto nestretla, potom to mám ako odpisovať?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    tak a teraz som sa dozvedela, že polovička sumy sa bude refaktúrovaná prenajímateľovi, no celé zle, to mám zaradiť ako? veď to sa hádam ani nedá

    zaradenie majetku - odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.