Zavrieť

Porady

tak ešte raz,ako získat a čo treba splniť na dotácie na pôdu,lúku, les?

na internete je toho vela ale nic konkretne som sa nedocital.tak radte.mam dedicstvo rozne pasienky lesy or,podu a vsak vsetko je po malych kuskoch nic nema ani hektar.ako sa s tim vysporiadat?myslim si ze to neni len kosyt alebo orat,,a treba sa aj registrovat niegde ako samostatne hospodariaci ci ako? ja som zyvnostnik,
Naposledy upravil Dav : 26.03.12 at 17:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    jahoszmsk Pozri príspevok
    veď napr. tu je uvedené čo potrebuješ

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...ype=2&aid=2215
    posledný vlak odjachal do nenávratna dňa 29.02.2012, jediné na čo má nárok každý(zatiaľ) je tých cca 139€/ha za pôdu nemusíš nič splňať len jedinú vec okrem to ho že si jej vlastník ju musíš aj obrábať, nemusíš byť ani SHR
    nalistuj metodický pokyn 387/2012 na stránke apa -aktuality zo dňa 14.02.2012
    Naposledy upravil pavol54 : 26.03.12 at 17:54

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    pavol54 Pozri príspevok
    posledný vlak odjachal do nenávratna dňa 29.02.2012, jediné na čo má nárok každý(zatiaľ) je tých cca 139€/ha za pôdu nemusíš nič splňať len jedinú vec okrem to ho že si jej vlastník ju musíš aj obrábať, nemusíš byť ani SHR
    nalistuj metodický pokyn 387/2012 na stránke apa -aktuality zo dňa 14.02.2012

    myslel si tento vlak?

    http://hnonline.sk/2-49322510-k00000_d-64

    milan5232 je offline (nepripojený) milan5232

    milan5232
    pavol54 Pozri príspevok
    posledný vlak odjachal do nenávratna dňa 29.02.2012, jediné na čo má nárok každý(zatiaľ) je tých cca 139€/ha za pôdu nemusíš nič splňať len jedinú vec okrem to ho že si jej vlastník ju musíš aj obrábať, nemusíš byť ani SHR
    nalistuj metodický pokyn 387/2012 na stránke apa -aktuality zo dňa 14.02.2012
    cau,cital som ale pisu ze musis byt hospodar ci uz nieco chovat aby ti to daly,a nenasiel som do kedy sa to nahlasuje a kedy vyplacaju?asi tomu nechapem

    milan5232 je offline (nepripojený) milan5232

    milan5232
    chlapi .A ked si chcem podu prenajat od ludy alebo pospajt viac kuskou aby boli hektare da sa to?daju mi dotacie alebo ten prispevok?

    milan5232 je offline (nepripojený) milan5232

    milan5232
    poradte,moj plan je takyto,ziskat dotacie alebo nejako eura,potom kupim kosacku nejaky ten zberaci voz/samozrejme pouzite na zaciatok ) a budem kosit susit seno,potom ho dam zbalikovat a odveziem ho tuna dó jednej firmy ktora roby s toho pelety,a budem to vyuzivat pre vlastnu potrebu ci ako podstielku alebo ako palivo,da sa to zrealizovat?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    milan5232 Pozri príspevok
    chlapi .A ked si chcem podu prenajat od ludy alebo pospajt viac kuskou aby boli hektare da sa to?daju mi dotacie alebo ten prispevok?
    ak chceš prenajímať už musíš byť aspoň SHR, treba ísť bna najbližšiu platobnú agentúru sídli v každom okrese, žiadosti o platbu sa podávajú na jar, dotácie spravidla v decembri

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    milan5232 Pozri príspevok
    poradte,moj plan je takyto,ziskat dotacie alebo nejako eura,potom kupim kosacku nejaky ten zberaci voz/samozrejme pouzite na zaciatok ) a budem kosit susit seno,potom ho dam zbalikovat a odveziem ho tuna dó jednej firmy ktora roby s toho pelety,a budem to vyuzivat pre vlastnu potrebu ci ako podstielku alebo ako palivo,da sa to zrealizovat?
    dá keď bude vyhlásená výzva na podávanie projektov posledná bola do 29,02 ďalšia sa už v tomto programovacom období nepredpokladá prachy boli vyčerpané už v roku 2008, len podotýkam všetky dotácie okrem priamych platieb za pôdu sú refundáciou nákladov na schválené projekty takže žiadne také že dajú peniaze a ja kúpim

    milan5232 je offline (nepripojený) milan5232

    milan5232
    no a to sa mam de rigistrovat ako SHR? co mi treba? som zivnostnik.na dotacie do toho marca a tie ine prispevky?tich 139e co si tu pisal? ties je uz neskoro?

    milan5232 je offline (nepripojený) milan5232

    milan5232
    k dal som na google ze de sa tregistrovat SHR.hodilo mi ze detva ,ale je to asi somarina.ja som z banskej bystrice

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    milan5232 Pozri príspevok
    k dal som na google ze de sa tregistrovat SHR.hodilo mi ze detva ,ale je to asi somarina.ja som z banskej bystrice
    obecný úrad v mieste trvalého bydliska. Opakujem treba ísť na okresnú ppa tam poskytnú všetky informácie alebo čo za ručičku treba vodiť?

    khg je offline (nepripojený) khg

    khg
    Priame platby na plochu možeš ešte stale dostať...to čo v marci skončilo boli rôzne žiadosťi o peniaze pre programy rozvoja....
    napiš si zoznam otazok a skusim ti poradiť....

    radik999 je offline (nepripojený) radik999

    radik999
    pozdravujem, mám pár otázok, ak bude niekto taký láskavý a poradí, tak vopred ďakujem. Chcem začať podnikať, ako shr, pozemky od ľudí mám prisľúbené do prenájmu, takže sa pýtam, na ppa sa zaregistrujem, ako shr a potom: - kedy a kde sa žiadajú príspevky na priame platby za obrábanie pozemkov
    - v akej výške sú platby za jednotlivé obrábanie pozemkov, či je potrebný aj chov dobytka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.