Zavrieť

Porady

Odpis pohľadávky - s.r.o. bola presunutá do Maďarska

Ahojte. Prosím o radu. Mám pohľadávky z roku 2008 a 2009. S.R.O., ktorá mala tieto pohľadávky zaplatiť, dodnes ich nevyplatila a s.r.o. sa presunula na maďarského konateľa do Maďarska. Už túto pohľadávku nikto nikdy nezaplatí. Môžem ju odpísať? 546/AE / 311/AE ?

Alebo ako mám postupovať v takom prípade?

Mám aj pohľadávku, ktorú odmieta zaplatiť živnostník. Nikdy nebude zaplatená. Môžem ju tiež nejakým spôsobom odpísať? Je z roku 2007.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Odpísať môžeš akúkoľvek pohľadávku. Rozdiel je v dopade na daň z príjmu. Ak ju ale potrebuješ dostať von z účtovníctva a nesplnila si podmienky na "daňovosť" takejto pohľadávky, tak ju proste dáš do pripočítateľných položiek v roku odpísania.
    Inak ja zvyknem o tejto skutočnosti upovedomiť aj dotknutý subjekt, kde mu oznamujem, že pohľadávka bola odpísaná a upúšťam od následného vymáhania. Uvádzam tieto skutočnosti aj v poznámkach, nakoľko si myslím, že v takomto prípade, napríklad tebou uvádzaný živnostník by si ju mal dodaniť.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ďakujem.

    To znamená aj pri s.r.o. aj pri SZČO, ak nemám rozhodnutie zo súdu, tak v tomto prípade môžem zaúčtovať ako 546/311 a je to pripočítateľná položka. Správne?

    Ďakujem.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ešte mám jednu otázku, prosím ak mi viete pomôcť.

    Do ktorého riadku daňového priznania zapíšem pripočítateľnú položku z účtu 546/AE, ak odpíšem túto pohľadávku?

    Ďakujem.

    Odpis pohľadávky - s.r.o. bola presunutá do Maďarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.