Zavrieť

Porady

Vyplatenie daňového bonusu u živnostníka, ktorý nemal za rok 2011 žiadne príjmy.

Má nárok na vyplatenie daňového bonusu SZČO, ktorý ale nemal žiadne príjmy za rok 2011, ale živnosť udržal a nepozastavil ju, pričom vykázal aj stratu za príslušný rok a chce podať daňové priznanie?

Ja som si nie celkom istá, pretože v zákone o DzP sa uvádza toto:
"
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus..atď"

Daňový úrad mu to vyplácal v r.2005, keď sa mu narodilo druhé dieťa, vtedy tiež nemal príjmy, ale manželka poberala materskú až do konca r.2005, takže to bol asi iný prípad...

Čo však v takom prípade, keď materskú manželka nepoberá, ale ani ona nemá práve teraz žiadne príjmy a nie je evidovaná na úrade práce; majú na to nárok alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    Už som si to zistila, aj som mu to vysvetlila, žiaľ nemá na to nárok, a už vôbec nie, keď vykáže stratu.

    Za rok 2010 to bolo takto, za rok 2011 to bude obdobne, až na to, že bonusy aj min.mzda už sú iné:

    min.mzda = 317 €, daň bonus do 30.06.2011 bol 20,02 €/1 dieťa, od 01.07.2011 je vo výške 20,51 €.

    Jeden z rodičov si zo svojho daňového základu môže každý mesiac odpočítať daňový bonus vo výške 20,02 Eur za jeho každé dieťa. V prípade, že jeho mesačná daňová povinnosť je menšia ako 20,02 Eur, štát mu doplatí zvyšné peniaze. Podmienkou pre vyplácanie daňového bonusu na dieťa je, že rodič musí za rok zarobiť minimálne 6-násobok minimálnej mzdy. Teda 6 x 307,07 Eur = 1 842,42 Eur, čiže ak ste v roku 2010 zarobili viac ako 1 842,42 Eur, máte nárok na vyplácanie daňového bonusu na dieťa 20,02 Eur mesačne.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    lianett Pozri príspevok
    Už som si to zistila, aj som mu to vysvetlila, žiaľ nemá na to nárok, a už vôbec nie, keď vykáže stratu.

    Za rok 2010 to bolo takto, za rok 2011 to bude obdobne, až na to, že bonusy aj min.mzda už sú iné:

    min.mzda = 317 €, daň bonus do 30.06.2011 bol 20,02 €/1 dieťa, od 01.07.2011 je vo výške 20,51 €.

    Jeden z rodičov si zo svojho daňového základu môže každý mesiac odpočítať daňový bonus vo výške 20,02 Eur za jeho každé dieťa. V prípade, že jeho mesačná daňová povinnosť je menšia ako 20,02 Eur, štát mu doplatí zvyšné peniaze. Podmienkou pre vyplácanie daňového bonusu na dieťa je, že rodič musí za rok zarobiť minimálne 6-násobok minimálnej mzdy. Teda 6 x 307,07 Eur = 1 842,42 Eur, čiže ak ste v roku 2010 zarobili viac ako 1 842,42 Eur, máte nárok na vyplácanie daňového bonusu na dieťa 20,02 Eur mesačne.
    Presne tak, nemá nárok na DB http://www.porada.sk/t191272-danovy-...ml#post2027600

    Vyplatenie daňového bonusu u živnostníka, ktorý nemal za rok 2011 žiadne príjmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.