Zavrieť

Porady

Ziadost o pouzitie fotky vs. spam mail

Zdravim,

mam webstranku na ktorej sa venujem istej teme. Aby nikto nenamietal, ze si robim reklamu alebo podobne, uvediem inu tematiku ako priklad.

Dajme tomu, ze sa stranka venuje jazdenym autam. Su tam informacie o tom, ako si vybrat jazdenku, na co si dat pozor a podobne. Tiez je tam aj katalog autobazarov. Bazar sa moze zaregistrovat sam a je prezentovnany bezplatne, ale moze si priplatit extra sluzby naviac - napr. topovanie a pod.

Do jednotlivych textov by som chcel vlozit aj fotogalerie, aby uzivatelia videli napr. "takto vyzera auto zlozene z dvoch - vsimnite si tento zvar" a podobne. Proste veci z praxe na ktore by sa mali ludia sustredit. Problem je v tom, ze kvalitnu fotodokumentaciu sam nemam sancu nafotit - jednak by to trvalo neskutocne dlho + urcite by som nenasiel dostatocne pestru skalu problemovych aut.

Preto by som to chcel urobit tak, ze si pozriem stranky autobazarov, ktore uz taketo problemove veci maju nafotene a poziadal ich o suhlas s pouzitim fotiek u mna. (ano ja viem, autobazare toto nafotene nemaju, ale firmy ktore sa venuju veciam o ktorych je web ano )

Moja otazka tak znie: Ak im poslem zhruba takyto mail:

"Dobry den,

chcel by som Vas poziadat o suhlas s pouzitim Vasej fotky http://.......png na mojej stranke NazovWebu.sk. Fotka by bola vo fotogalerii k tomuto clanku http://NazovWebu.sk/nejaky-clanok/ a ako popisok fotky by sme pouzili text "Auto zvarene z dvoch kusov. Autor: Autobazar Meno, Nejaké Mesto".

Mozeme pouzit tuto fotku v nasej fotogalerii za uvedenych podmienok? Alebo navrhujete nejake ine? Mate pripadne nejake dalsie zaujimave fotky, ktore by ste boli ochotny poskytnut za takychto podmienok?

Dakujem za odpoved

S pozdravom

Ja"

povazovalo by sa to za SPAM? V maile nehovorim nic o ponuke mojich platenych sluzieb, cize by sa to ako spam nemalo brat.... ci? Pocul som totiz aj taky vyklad, ze ak je v maily pouzity nazov webu, uz sa to berie ako ponuka. Ale ako mam potom poziadat o suhlas, ak tam neuvediem nazov webu, kde chcem fotku pouzit? Pretoze minimalne v linku ten nazov tak ci tak bude.

To, ze potom na webe uz je moznost registracie autobazarov a aj info o ponuke doplnkovych sluzieb je druha vec, ale s mailom ako takym to nesuvisi. Mail nema sluzit na to, aby sa zaregistrovali. Ak tak urobia, budem len rad, ale ide mi hlavne o to, aby bol web informacne bohaty, putavy a uzitocny pre navstevnikov.

Ak poslem firmam, ktore sa venuju veciam o ktorych je moj web takyto mail, mozem mat problem s uradnikmi alebo podobne? Nechcem si totiz kvoli takejto "blbosti" privodit zbytocne opletacky alebo pokuty a podobne.

Dakujem za odpoved, prajem pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    johnymartin je offline (nepripojený) johnymartin

    johnymartin
    Ano, priklad nebol zrovna dobry, ale podstata otazky bola uplne inde.

    Kazdopadne uvediem iny priklad: Web by bol o zamerany na zariadovanie interierov a o.i. by obsahoval katalog dodavatelov od nabytku na mieru po doplnky. V galerii by potom boli fotky (nie len) referencii firiem stylom napr. aj toto sa da vyrobit, popustite uzdu fantazii. Ziskanie fotiek by vsak bolo uplne rovnake - mail +- ako pisem hore.

    Uz lepsie?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nejde o spam a je to uplne v poriadku.
    Ak potrebujes taketo fotky, odporucam ti kontaktovat Kriminalisticky a expertizny ustav Prezidia policajneho zboru SR. Urcite ti taketo fotky radi poskytnu.

    Ziadost o pouzitie fotky vs. spam mail

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.