Zavrieť

Porady

Zivnostnik Platca DPH -po zruseni a novozalozeni zivnosti musi byt zase Platcom DPH?

tibor13

tibor13 je offline (nepripojený) tibor13

tibor13
Ako zivnostnik som dosiahol obrat vyssi ako 1500000Sk. Aj ked fakturovanim sluzieb do zahranicia musel som sa stat platcom dph.
aj taketo prijmy sa ratju bouzial do obrat vid. http://www.porada.sk/t8581-musim-byt-platcom-dph-.html

Mne to vsak vobec nevyhovuje(nemozem uplatnit pausalne vydavky).
Ked zrusim zivnost a znovu zalozim musim byt zase platcom DPH alebo moja minulost na to nema ziadny vplyv? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pongo

    pongo je offline (nepripojený) pongo

    pongo
    Keď zrušíš živnosť, odhlásiš to aj na DÚ. Čo sa týka DPH, DÚ ti písomne určí tvoje posledné zdaňovacie obdobie. Ty si povinný vysporiadať všetko v tomto období podaním posledného daňového priznania. Ak sa neskôr znova rozhodneš živnosť založiť, znova musíš ísť na DÚ zaregistrovať sa za plátcu dane z príjmu fyzických osôb. Čo sa týka DPH, môžeš sa opäť stať plátcom dobrovoľne, alebo zo zákona, ak ti obrat presiahne stanovenú hranicu. S predchádzajúcim podnikaním to nemá nič spoločné, si totiž už iný daňový subjekt s iným IČOm.
    Johanka

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Bude mať iné IČO, ale daňový subjekt (ako FO) bude ten istý. S týmto som sa ešte vo vzťahu k DPH nestretla, takže iba uvažujem : z hľadiska Zákona o DPH je zdaniteľnou osobou ( vykonáva nezávisle ekonomickú činnosť). A v § 4 sa pre účely registrácie hovorí o zdaniteľnej osobe a nie je tu nič o IČO! Toto by som si riadne preverila, lebo ak uvažujem správne a on otvorí novú živnosť bez dostatočnej časovej rezervy, stane sa zase platiteľom dane .
    Muška

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    tibor13
    Ako zivnostnik som dosiahol obrat vyssi ako 1500000Sk. Aj ked fakturovanim sluzieb do zahranicia musel som sa stat platcom dph.
    aj taketo prijmy sa ratju bouzial do obrat vid. http://www.porada.sk/t8581-musim-byt-platcom-dph-.html
    Podotýkam, že je od 1.1.2006 nové znenie o DPH a v odst. 9 sa doplnilo jedno veľmi významné slovíčko "v tuzemsku", takže možno už ani zo zákona nemusíš byť platiteľom DPH

    (9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
    Melnick

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    pongo
    Keď zrušíš živnosť, odhlásiš to aj na DÚ. Čo sa týka DPH, DÚ ti písomne určí tvoje posledné zdaňovacie obdobie. Ty si povinný vysporiadať všetko v tomto období podaním posledného daňového priznania. Ak sa neskôr znova rozhodneš živnosť založiť, znova musíš ísť na DÚ zaregistrovať sa za plátcu dane z príjmu fyzických osôb. Čo sa týka DPH, môžeš sa opäť stať plátcom dobrovoľne, alebo zo zákona, ak ti obrat presiahne stanovenú hranicu. S predchádzajúcim podnikaním to nemá nič spoločné, si totiž už iný daňový subjekt s iným IČOm.
    Toto vysvetlenie je správne. Riešila som ho 16.1.2006 a z novej
    živnosti,aj keď hlavná činnosť bola rovnaká nevyplýva povinnosť
    byť platiteľ DPH.Dodržíš posledné obdobie DPH určené správcom
    dane.IČO dostaneš nové ,DIČ ti ostane a ideš ďalej predsa pod novým menom.
    :p :p :p
    Ešte doplním , pre platenie poistného do ZP- musí byť vo výške z predchádzajúcej živnosti .
    Naposledy upravil Melnick : 09.02.06 at 21:10

    Zivnostnik Platca DPH -po zruseni a novozalozeni zivnosti musi byt zase Platcom DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.