Zavrieť

Porady

neurogénna tetánia-máte skúsenosti?

žena
ahoj, zakladám novú tému-neurogénná tetánia, kedže je vraj tetanikov v dnešnej dobe veľa a uvítala by som Vaše postrehy, skúsenosti rady ako sa naučiť zvládať túto chorobu...ako Vás liečia..mne ju zistili nedávno , ale problémy už mám pár rokov, zo začaitku boli prejavy raz za rok,potom raz za dva-tri mesiace a tak....prejavuje sami to hlavne v noci,zobudza ma to zo spánku mám púocit vnutorného trasu chvenia, trpnu mi ruky nohy, hlava, v hlave mám tlaky, pocit nedostatku vzduchu, úzkosť, behanie na WC, a teraz dokonca ma v noci zobudí pocit, že mi niečo tečie do hrdla a ja sa dusím, neviem či to patrí k tejto diagnoze....psychiatrička mi dala magnézium, rivotril kvapky, ktoré su psych.aj fyzicky návykové, nepáči sa mi to...iný lekár sa vyjadril,že to není dobrá volba, on by dal nejaké asesory(neviem či som si to dobre si zapamätala).a ja som si ešte pridala vápnik..mám 36 rokov a tri malé dti, takže mám neuveriteľný strach čo bude ďalej a či všetko čo sa mi prejavuje patrí pod túto diagnózu, lebo mi vlastne urobili len základné odbery a kardiologické vyšetrenie a emg na neurologii...npoznáte niekto lekára ktorý sa špecializuje na túto tetániu?na čo si dávať pozor, čo užívate Vy?ďakujem za prípadné názory....
Naposledy upravil Dav : 23.07.12 at 20:11
Usporiadat
a72 a72

a72 je offline (nepripojený) a72

ahoj reagujem na tetániu, mne ju dg.v 2003 roku neurolog po vysetrení EEG. Dostala som Tegretol a ten som užívala rok a hlavne naučil ma dýchať do vrecka. Kedykolvek ma preadol záchvat dýchanie do vrecka bola prvá pomoc. Ale zial sa opakuje po preliečení mala som znova uz dva krat recidívu a tak znova Timonil- iný názov pre Tegretol je to myslím antiepileptikum...a celkom fungujem, tetania je vlastne zvýšená vodivosť nervových dráh v tele.. takze pravdepodobne aj u mna akakolvek psychická záťaž zvyšuje riziko výskytu. Mam veľku prosbu, neviem síce či to tu patrí, ale velmi zhánam bylinu RUMAN FARBIARSKY, pomoze mi niekto????
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

a72 Pozri príspevok
ahoj reagujem na tetániu, mne ju dg.v 2003 roku neurolog po vysetrení EEG. Dostala som Tegretol a ten som užívala rok a hlavne naučil ma dýchať do vrecka. Kedykolvek ma preadol záchvat dýchanie do vrecka bola prvá pomoc. Ale zial sa opakuje po preliečení mala som znova uz dva krat recidívu a tak znova Timonil- iný názov pre Tegretol je to myslím antiepileptikum...a celkom fungujem, tetania je vlastne zvýšená vodivosť nervových dráh v tele.. takze pravdepodobne aj u mna akakolvek psychická záťaž zvyšuje riziko výskytu. Mam veľku prosbu, neviem síce či to tu patrí, ale velmi zhánam bylinu RUMAN FARBIARSKY, pomoze mi niekto????
http://www.porada.sk/t19521-bylinka-...ekto-doma.html
https://www.google.sk/search?sourcei...predaj&qscrl=1
0 0
Horor74 Horor74

Horor74 je offline (nepripojený) Horor74

Dobry den pan mikulas mozete mi na seba poslat kontakt? Diagnostikovali mi tetaniu a hladam niekoho ako vy? Dakujem Horsky
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Horor74 Pozri príspevok
Dobry den pan mikulas mozete mi na seba poslat kontakt? Diagnostikovali mi tetaniu a hladam niekoho ako vy? Dakujem Horsky
poslal som Vám kontakt na mail.
0 0
savelia savelia

savelia je offline (nepripojený) savelia

P. Mikuláš,
poprosím vás kontakt na Vás, na môj e-mail: kitysity@gmail.com

Veľmi pekne ďakujem
0 0
v.mel v.mel

v.mel je offline (nepripojený) v.mel

p. petermikuláš,
ak je to možné, taktiež by som Vás prosil o zaslanie kontaktnej správy.

ďakujem
0 0
martina19 martina19

martina19 je offline (nepripojený) martina19

dobrý den p. Peter Mikuláš poprosila by som Vás o zaslanie kontaktu na Vás dakujem pekne
0 0
vajo7174 vajo7174

vajo7174 je offline (nepripojený) vajo7174

dobry den, mojej zene tiez zistili tetaniu
p. Peter Mikuláš poprosil by som Vás o zaslanie kontaktu na Vás dakujem pekne vilo85@gmail.com
0 0
mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
takze - je to z dovodu nedostatku mineralov, treba sa zamysliet preco mam zrazu malo mineralov - najcastejsia pricina je ich nevstrebavanie z dovodu intolerancie lepku v potrave - riesenie je teda bezlepkova a bezmliecna dieta a pit mineralky. plus relax. aspon u mna to tak bolo 7 rokov! na slovensku neexistuje lekar ktory vam pomoze, ale recept uz mate.

Peto Miky - sorry ze som ti dodrbal biznis, ale spolocnost sa nikam neposunie ak kazdy na kazdom bude zarabat..

len by ma zaujimalo ako riesis ty problemy? karma? odkliatie? cistis cakry cez telefon? posles kamienok zdravia postov? mas super vitaminove doplnky len za 99 eur? no daj...
0 0
Lucia Slovakia Lucia Slovakia

Lucia Slovakia je offline (nepripojený) Lucia Slovakia

Dobrý deň prajem. Rada by som sa s Vami poradila ohľadom liečby mojej neurogénnej tetánie, komplikuje sa mi stav, lekári sa nevedia zhodnúť. Prosím, kontaktujte ma na email: lucia.home@seznam.cz
Som tu nováčik, a neviem presne ako to tu chodí, kam treba písať ak vám chcem adresovať konktrétnu otázku.
Ďakujem !!!

S pozdravom Lucia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucia Slovakia Pozri príspevok
Dobrý deň prajem. Rada by som sa s Vami poradila ohľadom liečby mojej neurogénnej tetánie, komplikuje sa mi stav, lekári sa nevedia zhodnúť. Prosím, kontaktujte ma na email: lucia.home@seznam.cz
Som tu nováčik, a neviem presne ako to tu chodí, kam treba písať ak vám chcem adresovať konktrétnu otázku.
Ďakujem !!!

S pozdravom Lucia
Ak chceš zadať konkrétnu otázku , zadaj ju do príslušnej témy. Nikto ťa tu nebude kontaktovať na mail. Tu sa radí verejne a zdarma. Prečítaj si ETIKETU Porady.
0 0
janulkažilina janulkažilina

janulkažilina je offline (nepripojený) janulkažilina

Dobrý deň,perermikuláš,
chcem sa opýtať či pri neurogennej tetánie bolia a nohy, som zo žiliny poradili by ste mi viac
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
...keď príde tetanický záchvat, len žiadnu paniku...stačí urobiť pár drepov a je po záchvate (mám odskúšané), ukľudniť sa, dýchať do sáčku (plast.pohára) alebo rozprávať sa s niekým o inej téme, t.j. odviesť pozornosť od záchvatu ...čím viac sa na to upriamujete, tým horšie....predýchavate, nedajboh zhlboka dýchate, lebo máte pocit mála vzduchu, telo sa "prekyslíkuje" ...otvoríte okno ... ešte horšie .... nevládzete - ľahnete si .... VŠETKO ZLE !!!! .... radím z vlastnej skúsenosti !...mala som jeden poriadny záchvat a stačilo mi !!! ... urobiť zopár drepov, dať si sáčok na nos a ústa a dýchať doň !!!

- čo sa týka užívania vápnika ... moja dcéra má hypoparatyreózu ... nefungujú jej príštitné telieska, telo nespracováva minerály dodané zvonku, preto musí doživotne užívať magnézium, vápnik a vitamín D .... toto užíva už 8 rokov....áno, začal sa jej jemne usadzovať vápnik v ľadvinách, ale je potreba veľmi veľa piť, 2-3 litre ČISTEJ vody, aby sa ľadviny prefiltrovávali a vápnik sa vyplavoval. Tiež je s touto Dg spojená tetánia. Je pod dozorom endokrinologa a na základe primeranej hladiny Mg, Ca, vit.D nemala ďalší tetanický záchvat a funguje na 100% (16-ročná) . Samozrejme musí sa vyhýbať tak ako my, čo máme tiež tetániu (je dedičná :-( ) pokiaľ sa dá stresu a stavu prekysličenia (zadýchania sa) .

A ešte jedna rada : NERIEŠTE TO !!! ZABUDNITE , že ju máte ! :-) :-) :-)
čím viac si ju budete všímať a ľutovať sa, tým horšie !
2 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

janulkažilina Pozri príspevok
Dobrý deň,perermikuláš,
chcem sa opýtať či pri neurogennej tetánie bolia a nohy, som zo žiliny poradili by ste mi viac
áno, môžu bolieť nohy
0 0
Nefertit. Nefertit.

Nefertit. je offline (nepripojený) Nefertit.

Dobrý deň,
p. Peter Mikuláš aj ja by som Vás chcela poprosiť o zaslanie kontaktu na Vás.Môj mail: monikahornakova@centrum.sk

Ďakujem pekne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

étnu otázku , zadaj ju do príslušnej témy. Nikto ťa tu nebude kontaktovať na mail. Tu sa radí verejne a zdarma. Prečítaj si ETIKETU Porady.[/QUOTE]

Škoda...ale tato tema asi tak funguje....tiez by sa mi zisli skusenosti....mama to ma....a teraz citam ze dedične.....
0 0
damisa damisa

damisa je offline (nepripojený) damisa

Dobry den. Aj mna prekvapilo toto neprijemne ochorenie.prislo to ako blesk z cisteho neba ... V noci som sa zobudila a nedalo sa my dychat, zacalo mi rychlo busit srdce, tocila sa mi hlava ... Navyse som sa este viac vystresovala,bo som nevedela o co ide....opakuje sa to niektore noci...stale pocit tlaku na hrudniku...nedostatku vzduchu, nemoznost dychat...mam teraz nejake slabe lieky proti uzkosti a horcik. Cakam az sa to konecne upravi,u mna to pretrvava asi 2 tyzdne..o tejto chorobe som pocula...som zdravotnik,ale nikdy by som neverila,ze prejavy su take silne,az pokial som to nezazila...ak mozem poprosit kontakt Dr. Mikulasa na mail dee.hra.33@gmail.com...dakujem a drzim paste vsetkym
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Ľudia, čítajte aj príspevky pred Vami.. Tu sa neradí cez email.
1 0
damisa damisa

damisa je offline (nepripojený) damisa

Kazdy jeden prispevok som si dokladne precitala...viem, ze niektorym, ktory chceli zistit kde pracuje, aby ho navstivili, bez problemu napisal spravu na mail...spominal nejaky autog. trening..ale viem ze neordinuje verejne ;-)
1 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Neurogénna tetania je predovšetkým o psychike /ak boli všetky výsledky v norme/, často sa jedná o panickú poruchu, ktorá sa dá zvládnuť už spomínaným autogénnym tréningom a kognitívne behaviorálnou terapiou.

http://ulozto.cz/xSNNHY1/autogenny-trening-mp3
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať