Zavrieť

Porady

neurogénna tetánia-máte skúsenosti?

žena
ahoj, zakladám novú tému-neurogénná tetánia, kedže je vraj tetanikov v dnešnej dobe veľa a uvítala by som Vaše postrehy, skúsenosti rady ako sa naučiť zvládať túto chorobu...ako Vás liečia..mne ju zistili nedávno , ale problémy už mám pár rokov, zo začaitku boli prejavy raz za rok,potom raz za dva-tri mesiace a tak....prejavuje sami to hlavne v noci,zobudza ma to zo spánku mám púocit vnutorného trasu chvenia, trpnu mi ruky nohy, hlava, v hlave mám tlaky, pocit nedostatku vzduchu, úzkosť, behanie na WC, a teraz dokonca ma v noci zobudí pocit, že mi niečo tečie do hrdla a ja sa dusím, neviem či to patrí k tejto diagnoze....psychiatrička mi dala magnézium, rivotril kvapky, ktoré su psych.aj fyzicky návykové, nepáči sa mi to...iný lekár sa vyjadril,že to není dobrá volba, on by dal nejaké asesory(neviem či som si to dobre si zapamätala).a ja som si ešte pridala vápnik..mám 36 rokov a tri malé dti, takže mám neuveriteľný strach čo bude ďalej a či všetko čo sa mi prejavuje patrí pod túto diagnózu, lebo mi vlastne urobili len základné odbery a kardiologické vyšetrenie a emg na neurologii...npoznáte niekto lekára ktorý sa špecializuje na túto tetániu?na čo si dávať pozor, čo užívate Vy?ďakujem za prípadné názory....
Naposledy upravil Dav : 23.07.12 at 20:11
Usporiadat
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

a pred tym mixom si dam este polku malickeho chlebu s kokosovym maslom , aby sa tie vitaminy dobre vstrebali so zdravym tukom.... ale tak vies.. keby jem to na co mam prave chut tak jem asi kazdu chvilu cokoladu alebo chipsy chut som uz davno vyhodil zo svojho jedalnicka.... vyskusaj aj Ty, taky vitaminovy mix rano ked mas metabolizmus najrychlejsi je good
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

ten mix vlasne nie je presne taky isty vzdy ako som napisal.. zamienam to... povedzme ze recept je : co ladnicka poskytne alebo co nakupim.. cize napr este pridam obcas limetku... zazvor..mätu zo zahradky.... vselico .. nech je tam vzdy aspon5-6druhov zeleniny/ovocia...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dwayne
a pred tym mixom si dam este polku malickeho chlebu s kokosovym maslom , aby sa tie vitaminy dobre vstrebali so zdravym tukom.... ale tak vies.. keby jem to na co mam prave chut tak jem asi kazdu chvilu cokoladu alebo chipsy chut som uz davno vyhodil zo svojho jedalnicka.... vyskusaj aj Ty, taky vitaminovy mix rano ked mas metabolizmus najrychlejsi je good
Ten vitaminový mix naráno by mi spoľahlivo zničil sliznicu a naštartoval cukrovku ak by bol s prevahou ovocia.A kedže by som po nom bola hladná a v nepohode,odniesli by si to pacienti.A že si vyhodil chuť?čo myslíš,prečo nám ju evolúciaa nechala?Nauč sa počúvať svoj organizmus a on Ti spoľahlivo povie,čo potrbuješ.
1 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

neznicil...ovocie a zelenina je jedina vec zdrava asi co sa da jest v dnesnej dobe... a tu glukozu vyuzije aj mozog ked pracujes hlavou cele rano resp pocas celej prace.... iny cukor neprijimam len v tom ovoci + kazdy den cvicim 2hodiny Calistheniku uz asi 15rokov takže ja potrebujem sacharidy... plus este obcas davam k tomu orechy rano aby som to zdravym tukom troska spomalil to travenie... Hladná by si nebola mam to odskusane, zasyti ma to tak ze obed kludne aj o 1 si mozem dat.... to s tou chutou... myslim ze to nie je tak úplne pravda.. ludia su nastaveni odmalicka na sladke, lebo ved-komu nechuti sladke ze ? ) ...co je najhorsia vec lebo v dnesnej dobre vacsina ludi nema cas ,priestor a chut po psychicky vytazujucej praci potom este na na pohyb a cvicenie a ten cukor ma potom katastrofalne nasledky na tele kedze tu rychlu energiu sacharidovu nema telo kde minut..... Ale samozrejme niečo je pravda aj na tom čo vravíš, ze nauc sa pocuvat svoj organizmus
Inak ma napadlo... na jednom vysetreni u Dr. Šucha, neviem či poznáte má ambulancií viac po Slovensku... mi povedal že mám oslabené prištítne telieska na štítnej žľaze... že ale to naši doktori nevedia zistiť klasickými testami na štítnu žlazu (bol som pred tým u Endokrindologicky a ta mi povedala ze vsetko ok ) ... tak rozmýšlam ze toto môže byt príčina mojej tetánie resp. zle vstrebávanie toho vápnika.... co si o tom myslíš?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vieš rozmýšľala som už pri predošlej reakcii či má význam odpovedať Ti.Nemalo to význam.Príjemný den.
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

hej, ved ako by obycajny smrtelnik mohol mat v niecom pravdu oproti doktorovi ktory je 10rokov predomnou vo vsetkom nice day 2 you 2
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Čo máš proti tým 10 rokom?Ved kto ide na medinu,začína sa tomu naplno venovať okolo 16 roku života.Od rána do večera a denne.
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

bavili sme sa o ranajkach, vyuziti sacharidov a spravnom nacasovani + aktivny zivot cloveka ktorý do toho tiez vchádza, a povedzme si narovinu toto s medinou nema nic spolocne, vacsina doktorov ani nevie co je glikemicky index , co je sacharid a kedy si ho je dobre dat a kedy nedat a ked uz hej tak ako ho zabrzdit alebo dat si ho tak aby napachal co najmenej skody + skombinovat ho s fyzickou zatazou resp cvicenim kedy ho telo spotrebuje a neulozi do tuku..... a o tom Dr. Šuchovi čo som písal a Vápniku , tak to áno, to už by som si nechal poradit od teba lebo v tej stitnej zlaze, a moznych diagnozach a veciach spojenych s tym je iste ze vies o 10rokov viac ako ja
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Dwayne
vacsina doktorov ani nevie co je glikemicky index
Fakt Vám to robí dobre, všetkých lekárov tu kolektívne os...ať a potom sa im po jednom ospravedlňovať?
0 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

mno tak mi odpovedze vy dalsi pan na holenie co je zle na mojich ranajkach ? ci tak isto mi odvrknete nejaku milu vetu ako BXL ? a potom sa cudujte ze mam na vas taky nazor aky mam... jedine co mi tu napisala BXL je to aky som zaostaly 10rokov za vsetkymi doktormi (co je tiez pekna blbost ) miesto zmysluplneho argumentu alebo vysvetlenia, jediny kto ma u mna + je pan Mikulas ktory vie komunikovat inteligentne.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Problém s Vami skratkármi je ten,že Vy vlastne nechcete ani radu,ani liečbu.Vy si chcete sadnúť s lekárom a ukázať mu Vaše vedomosti v danej oblasti,potrebujete obdiv a híkanie nad tým akí ste múdri a ako na Vás žiadny lekár nemá a pokiaľ si lekár dovolí hlesnúť čokoľvek na tie Vaše úlety,idete dalej,lebo je blbec.Vy najlepšie viete predsa ako sa stravovať,ako riadiť svoj život,ktoré vyšetrenia a kde absolvovať a ako riadiť svoj život.Problém ale je,že ste to Vy čo máte panickú poruchu,alebo sociálnu fobiu,alebo žaludočné ťažkosti alebo........Tak prečo to máte ked ste takí geniálni a všetko viete všetkému rozumiete asi tak ako Chrobák Truhlík.Takže ozvite sa,ked pochopíte a budete sa chcieť naozaj liečiť.Zatiaľ aspon využite služby psychologa.
2 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Netvrdil by som ako tvrdí doktor ..., že prištítne telieska, ale paratyrocyt je problémom, pretože, on produkuje parathormon, ktorý je zodpovedný za aplikovanie biologicky prijateľného vápnika , nie umelého v šumivých alebo iných tabletách, a tento vápnik sa využíva pre pečeň a ľadviny.....
a z tohoto dovodu a nedostatku niektorých živín, ktoré však pri rôznych poruchách v tele, sa dajú zistiť len pritomnosťou človeka pri analyzovaní chýbajúcich živín...., pre tvorbu látok, v ktorých sa má spomínaný vápnik za pomoci parathormonu presunúť do struktúr, ktoré vykazujú neurogénnu tetániu...
takto aplikované chýbajúce látky /zabezpeťovanie odstránenia poruchy metabolizmu kolagénu/ s vápnikom vedia za pomoci určitých terapií zabezpečiť ozdravovanie tela až ozdravenie
0 1
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

BXL Vy neviete co chcem ja, to je ten problem ze ste prilis dolezita a Vy si myslite ze vsetko viete zato ze ste vystudovala nejaku tu medinu , aj iní vystudovali medinu a sú to prijemní ludia, s Vami nie je absolutne ziadna debata, za dalsie ja tetaniu nemam ale moj blizky clovek, Vy ked budete chcet vediet co mate jedavat na ranajky aby ste nebola zatrpknuta a ,,prijemna'' , ozvite sa , rad Vam pomozem schvalne, kedy ste sa naposledy usmiala ? pred pol rokom?



Kaivorus, to znie zaujmavo co ste napisali, cital som nieco o tomto parathormone....... aky je Váš nazor ? vysadit chemické doplnky (vapni,magnezium,Jod,Vit E , Koenzym Q10) a jest potraviny bohaté na tieto vitamíny/minerály? Orechy, Mak, Slnecnicove, tekvicne semiacka, Vajíčka, atd? Alebo niečo iné ? Ďakujem ....
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Dwayne
BXL Vy neviete co chcem ja, to je ten problem ze ste prilis dolezita a Vy si myslite ze vsetko viete zato ze ste vystudovala nejaku tu medinu...
Dwayne,
sme na fóre, ktoré má podporovať odbornú diskusiu. Pokiaľ ide o otázky zdravia, za odborníkov sú považovaní lekári. Bude v súlade s etiketou tejto stránky, ak začnete rešpektovať odborníkov a prestanete s osobnými útokmi.
1 0
Dwayne Dwayne

Dwayne je offline (nepripojený) Dwayne

Ok uzavriem to, poprosím arogantných doktorov aby nereagovali na moje príspevky a otázky (tí normálni môžu tých veľmi rád uvítam aj ich názory ) , aby nevznikali ,,osobne útoky,, Ďakujem
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Môže mi vysvetliť niekto už preliečený z tetánie, ako mu pomohlo to fúkanie do sáčku,a čo ešte mu konkrétne pomohlo? Lebo keď sa mi rozbúši srdce a zaleje ma pot, tak sa mi nezdá že mi pomôže nejaké dýchanie do sáčku- ale ak pomohlo, tak napíšte a ete čo pomáha z normálnej stravy a ako zvládať stres, ke´d už príde,
A kto pozná dobrého klinického psychológa v BA? Poraďte, vopred ďakujem
0 0
Cataleya Cataleya

Cataleya je offline (nepripojený) Cataleya

Dobrý deň prosím Vás pekne ... keď mám Tetániu... ako to je s cvičením ? môžem vykonávať cvicenia napr na chrbticu ked ju mam stuhnutu a mam aj troska chrbticu krivu tak takymto sposobom ju precvicovat ?


A ako je to so sexom? Je dobré ho mať obcas alebo lepsie vylucit ? :/


Ďakujem pekne..
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Ja myslím, že všetko pri čom sa uvolníš je dobré, aj sex aj cvičenie, ale primerane, tak aby Ťa to tešilo.veď napíšte ostatní čo Vám najviac pomáha.
A.
0 0
helgusa helgusa

helgusa je offline (nepripojený) helgusa

Moja desaťročná dcérka trpí na tetániu, berie magnesium ráno a večer, ale záchvaty sa stále opakujú. Môžete mi niekto poradiť dobrého terapeuta? Často sa tu spomínal p. Mikuláš.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

martuli
Neurogénna tetania je predovšetkým o psychike /ak boli všetky výsledky v norme/, často sa jedná o panickú poruchu, ktorá sa dá zvládnuť už spomínaným autogénnym tréningom a kognitívne behaviorálnou terapiou.

http://ulozto.cz/xSNNHY1/autogenny-trening-mp3
Ja chápem o čo ide, ale v tomto prípade som za "výnimku". Nájsť totiž lekára, ktorý vie človeka zbaviť ťažkostí a utrpenia bez automatického predpisovania liekov ešte viac zaťažujúcich organizmus, je dnes pomenej. Každý má slobodnú voľbu, nech sa každý lieči u toho, komu dôveruje.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať