Zavrieť

Porady

neurogénna tetánia-máte skúsenosti?

žena
ahoj, zakladám novú tému-neurogénná tetánia, kedže je vraj tetanikov v dnešnej dobe veľa a uvítala by som Vaše postrehy, skúsenosti rady ako sa naučiť zvládať túto chorobu...ako Vás liečia..mne ju zistili nedávno , ale problémy už mám pár rokov, zo začaitku boli prejavy raz za rok,potom raz za dva-tri mesiace a tak....prejavuje sami to hlavne v noci,zobudza ma to zo spánku mám púocit vnutorného trasu chvenia, trpnu mi ruky nohy, hlava, v hlave mám tlaky, pocit nedostatku vzduchu, úzkosť, behanie na WC, a teraz dokonca ma v noci zobudí pocit, že mi niečo tečie do hrdla a ja sa dusím, neviem či to patrí k tejto diagnoze....psychiatrička mi dala magnézium, rivotril kvapky, ktoré su psych.aj fyzicky návykové, nepáči sa mi to...iný lekár sa vyjadril,že to není dobrá volba, on by dal nejaké asesory(neviem či som si to dobre si zapamätala).a ja som si ešte pridala vápnik..mám 36 rokov a tri malé dti, takže mám neuveriteľný strach čo bude ďalej a či všetko čo sa mi prejavuje patrí pod túto diagnózu, lebo mi vlastne urobili len základné odbery a kardiologické vyšetrenie a emg na neurologii...npoznáte niekto lekára ktorý sa špecializuje na túto tetániu?na čo si dávať pozor, čo užívate Vy?ďakujem za prípadné názory....
Naposledy upravil Dav : 23.07.12 at 20:11
Usporiadat
monciatko222 monciatko222

monciatko222 je offline (nepripojený) monciatko222

Ahojte,
nečítala som všetky príspevky, ktoré sú tu napísané, ale k danej téme mám čo napísať. Mne bola tetánia diagnostikovaná asi pred 2 rokmi. Som študentka VŠ a mávala som časté a veľmi silné bolesti hlavy, na ktoré mi už vôbec nezaberali bežne dostupné lieky, bývala som nervózna a tak trochu trémistka. Po diagnostikovaní som okamžite začala užívať Magne B6, a časom k tomu aj lieky, nazvem ich "oblbováky" ako sú napr.Oxazepam a podobne. Veľmi skoro som si uvedomila že s takýmito liekmi odmietam existovať a radikálne som zmenila svoj pohľad na život. Začala som sa na veci pozerať s nadhľadom a hlavne kľudne nebolo to jednoduché ale sila vôle je veľmi silná zbraň (v tomto prípade liek). Začala som športovať, dávať si pozor na svoju životosprávu, pravidelne sa stravujem a môj jedálniček sa stal veľmi rôznorodým a hlavne pestrým (jesť sa majú všetky druhy potravín a v primeranom množstve, proste som poriadny všežravec )) ). V dnešnej dobe už o tetánii ani poriadne neviem, neužívam dokonca už ani Magne B6 a cítim sa veľmi dobre, keď príde nejaké stresové obdobie v škole tak si jednoducho nasadím napríklad na 2 týždne magnézium a fungujem normálne, akurát mi možno pred skúškou "pobúši srdce" ale to aj mojim "netetanickým spolužiakom", a hlavne dbám na pravidelný, dostatočný, kvalitný spánok, oddych a relax.
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Ahoj monciatko222...ja Ta chvalim,ze si to tak dobre zvladla.Mam tiez tetaniu v ischemickej faze,tiez som musela prehodnotit ''svoj zivot'' a urcit si priority....mala som tiez neznesitelne bolesti hlavy,ktore trvali aj 4dni a lieky nezaberali...nasledne to vyvrcholilo akoby halucinaciami/derealizaciou/krcami a stratou vedomia-to sa opakovalo v priebehu niekolkych dni...samozrejme som vyhladala lekarsku pomoc...tiez mam odpor k akymkolvek liekom,ale urcity cas som sa im nevyhla....aj ked som sa tomu branila-vyhladala som pomoc klinickeho psychologa,ktoremu naozaj dakujem za vela,zistila som o sebe veci o ktorych som ani netusila...dalej velmi dakujem ludom ,ktori su tu na Porade,ze mi svojimi radami pomohli a usmernili ma ako postupovat.Este by som chcela dodat,ze tiez sa momentalne u mna neprejavuju ziadne priznaky tetanie
0 0
durinox durinox

durinox je offline (nepripojený) durinox

Ahojte, rad by som vam s tetaniou dal malu radu. Ja ju mam tiez uz velmi dlhe roky a vzdy som maval vsetky bezne priznaky ako krce, trpnutie, pocit nedostatku vzduchu..fakt hrozne obdobia..musel som prestat sportovat a jedine ked som nerobil skoro ziadny pohyb a uzival vela magnezia som mal klud..lenze sport milujem a nevedel som sa toho vzdat..posledny rok som sa dostal ku kurzom zdravej vyzivy a postupne som si zacal uvedomovat ze tam moze byt druha hlavna pricina (prva bola predpokladam stres)...TAAKZE..pred rokom som zacal menit svoju zivotospravu..vlastne svoj zivotny styl..stale som v ramci testovania svojho tela ale mozem povedat ze som sa velmi aktivne vratil ku sportu a som v pohode..priznaky tetanie sa na cca 90 percent zjemnili ci vytratili..cize, zmena zivotospravy podla skutocnych potrieb nasho tela, vyhybanie sa stresovym situaciam a konecne mam pocit ze normalne fungujem..PS: pripravujem sa na mensi maraton..beriem to ako vyzvu.. tak, skuste sa sustredit na tieto faktory ako som pisal..ak niekto chce podrobnejsie pocut co vsetko som spravil napiste mi mail a tam sa skusim rozpisat detailnejsie.. juraj119@gmail.com
Drzim palce a ak zufate ako ja predtym tak mi napiste jo? ..riesenie tu moze byt..a bez liekov..
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
durinox
Ahojte, rad by som vam s tetaniou dal malu radu.
..posledny rok som sa dostal ku kurzom zdravej vyzivy..
..riesenie tu moze byt..a bez liekov..
Nože daj verejne, lebo na Porade sa verejne radí.
Predpokladám, že tie kurzy sú reklama...a na nejakú Tvoju stránku ...či ?

...ale, šak nie si prvý a ani posledný, čo sa takto realizuje.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

durinox
Ahojte, rad by som vam s tetaniou dal malu radu. Ja ju mam tiez uz velmi dlhe roky a vzdy som maval vsetky bezne priznaky ako krce, trpnutie, pocit nedostatku vzduchu..fakt hrozne obdobia..musel som prestat sportovat a jedine ked som nerobil skoro ziadny pohyb a uzival vela magnezia som mal klud..lenze sport milujem a nevedel som sa toho vzdat..posledny rok som sa dostal ku kurzom zdravej vyzivy a postupne som si zacal uvedomovat ze tam moze byt druha hlavna pricina (prva bola predpokladam stres)...TAAKZE..pred rokom som zacal menit svoju zivotospravu..vlastne svoj zivotny styl..stale som v ramci testovania svojho tela ale mozem povedat ze som sa velmi aktivne vratil ku sportu a som v pohode..priznaky tetanie sa na cca 90 percent zjemnili ci vytratili..cize, zmena zivotospravy podla skutocnych potrieb nasho tela, vyhybanie sa stresovym situaciam a konecne mam pocit ze normalne fungujem..PS: pripravujem sa na mensi maraton..beriem to ako vyzvu.. tak, skuste sa sustredit na tieto faktory ako som pisal..ak niekto chce podrobnejsie pocut co vsetko som spravil napiste mi mail a tam sa skusim rozpisat detailnejsie.. juraj119@gmail.com
Drzim palce a ak zufate ako ja predtym tak mi napiste jo? ..riesenie tu moze byt..a bez liekov..

Tak blahozelam k uspesnemu boju s chorobou, napis na ake kurzy si chodil, nakolko ma to zaujima aj z profesijneho hladiska.
0 0
tomassestra tomassestra

tomassestra je offline (nepripojený) tomassestra

pán petermikulas
dobry den,
moja sestra ma uz dlhsi cas problemy ktore sa tu spominaju - trpnutie jazyka, hlavy, ruk.... skusa postupne vsetko, chysta sa buduci tyzden aj na magneticku rezonanciu a zatial bezuspesne. Ak by sa jednalo o tu neurovegetativnu tetaniu bolo by to "dobre" z toho pohladu ze vieme co jej je a da sa to liecit.
Vedeli by ste mi prosim poslat na vas kontakt?
Dakujem
0 0
Ombr Ombr

Ombr je offline (nepripojený) Ombr

Pekný den pán Peter Mikuláš chcela by som na vas kontakt a bližšie infro ďakujem pekny den
Marikakeszegova@gmail.com
Naposledy upravil Ombr : 10.04.16 at 14:15
0 0
Ombr Ombr

Ombr je offline (nepripojený) Ombr

Ďakujem veľmi súrne potrebujem vašu pomoc
0 0
pintinelle pintinelle

pintinelle je offline (nepripojený) pintinelle

Dobrý deň, dnes som sa "preklikala" k tejto téme a u nás v rodine je to momentálne dosť aktuálne. Viem mi prosím niekto z vás poslať kontakt na pána s nickom. petermikuláš? na mail miska22@centrum.sk. Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem vopred.
0 0
keischa keischa

keischa je offline (nepripojený) keischa

Manzel ma PP Pan petermikulas prosim o kontakt martinabajus@gmail.com dakujem
0 0
espoleta espoleta

espoleta je offline (nepripojený) espoleta

Dobry den pan petermikulas. Poprosila by som na vas kontakt na moj email espoleta@azet.sk. pred 3 mesiacmi mi bola diagnostikovana tetania a lieky co mi predpisal lekar nechcem vobec brat. Mam len 23. Prosim ozvite sa. Dakujem
0 0
evaaaa evaaaa

evaaaa je offline (nepripojený) evaaaa

Dobry den ooorosila by som na vas Kontakt na meil mam uzkostnu deoresiu uz dlho a neni to dobre mam aj sinuso u tachykardiu vedeli by ste mi oomoct? Odoisete mi orosim na moj mel evicka.tkacova1974 @gmail.com
0 0
MarcelkaPlatilka MarcelkaPlatilka
teda já jsem překvapená, kolik z vás léčí tetanii u psychiatra. mně to od začátku léčí praktický lékař. KAždopádně mi nejdřív nasadil magnézium ale to mi vůbec nepomáhalo.
Mám období klidu, kdy se nic neděje a pak když jsem třeba malinko ve stresu tak to propukne ve velkém, bolest hlavy, únava, bolest svalů, zvracení, omdlévání. A magnézium to ani trochu nemění, takže teď mám injekce místo tabletek tak uvidíme. Máte někdo zkušenost?
Jinak jestli jste někdo nově diagnostikovaný, tak koukněte třeba tady https://medicspark.cz/magazin/tetanie/ je tam relativně hodně tipů, jak na tetanii. Každému zabírá něco jiného, vždyť to znáte...
0 3
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

MarcelkaPlatilka

teda já jsem překvapená, kolik z vás léčí tetanii u psychiatra
no lebo NEVYDRŹALI 5 rokov , tak šli k psychošovi
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

MarcelkaPlatilka
teda já jsem překvapená, kolik z vás léčí tetanii u psychiatra. mně to od začátku léčí praktický lékař. KAždopádně mi nejdřív nasadil magnézium ale to mi vůbec nepomáhalo.
Mám období klidu, kdy se nic neděje a pak když jsem třeba malinko ve stresu tak to propukne ve velkém, bolest hlavy, únava, bolest svalů, zvracení, omdlévání. A magnézium to ani trochu nemění, takže teď mám injekce místo tabletek tak uvidíme. Máte někdo zkušenost?
Jinak jestli jste někdo nově diagnostikovaný, tak koukněte třeba tady https://medicspark.cz/magazin/tetanie/ je tam relativně hodně tipů, jak na tetanii. Každému zabírá něco jiného, vždyť to znáte...
akože s čím konkrétne máme mať skúsenosti? S tetániou ako takou alebo s magnezkom alebo s čím?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať