Zavrieť

Porady

v čom sa ešte oplatí podnikať ?

Chcela by som začať podnikať a momentálne dilemujem medzi podnikaním vo výrobe hand made spojenej s vlastnou značkou alebo založením biofarmy, ktorá by sa orientovala najmä na chov sliepok a prepelíc. Nemám veľmi dobrý orientačný prehľad o trhu, respektíve o "medzerách trhu " ktoré nie sú využité a preto som sa chcela opýtať aj Vás, v čom , v akej oblasti a s čím sa podľa Vás ešte oplatí podnikať... / dík
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
predvčerom som bola na jednej návšteve u známych a spomínali sme na staré dobre časy v našom meste /Topoľčany/ a bol u nás kedysi dávno tzv."mliečny bar" : ráno, keď prišli cezpolní do mesta a mali chvíľu času, mali možnosť sa naraňajkovať za pár korún ....a ten môj známy /55-ročný/ si len povzdychol: mať tak peniaze a o dosť menej rokov, určite si otvorím v meste mliečny bar!!
/ale v mojich úvahách treba brať samozrejme na zreteľ...čo mesto, to iné potreby/
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
35mona bývala som v Topoľčanoch do svojich 10 rokov a ten mliečny bar doteraz s rodičmi spomínam....tam bolo všetko dobré a krásne to tam voňalo....ale mliečne výrobky boli aj kvalitnejšie....mňááám a tá smotana
Ing. Ľubomír Janoška Reagujete na starú tému, ale mič to nemení na tom, že mliečáky mali niečo do seba. Žiaľ málo vynášajú...
35mona vedela som,že stará téma,ale tie zážitky sú stále mladé....nedalo mi nereagovať
Ing. Ľubomír Janoška Tak si aspoň podomácky rozmixujeme nejakú zaváraninu v mlieku a dofarbíme to zmrzlinou
  zbaliť

besttracker je offline (nepripojený) besttracker

besttracker
Drogy,sex a zbrane su najistejsie odvetvia podnikania :-)
ak chces zacat popozeraj sa na prispevky na podnikanie od UPSVaR sa stan nezamestnana na 3 mesiace.. :-) kukni ci nemas narok na nejake ziskat ,pripadne pre novych farmarou davali eura,viem ze ziskat eura je kopec papierovaciek,len si spomen ze ,,samo nepride nic,, aj ked dostanes prispevok biednych 2900 - 4600 eur aj to pomoze za par A4 .....ked treba platit odvody do ZP a SP

viky172 je offline (nepripojený) viky172

viky172
Dáša_ Pozri príspevok
no hlavne v tom, čo ťa bude baviť
no, ja plnohodnotne ulietavam práva na tej hand made, len neviem, či sa tým bude dať na slovensku uživiť,-najmä ked vidím výpredaje po 1€-

viky172 je offline (nepripojený) viky172

viky172
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
predvčerom som bola na jednej návšteve u známych a spomínali sme na staré dobre časy v našom meste /Topoľčany/ a bol u nás kedysi dávno tzv."mliečny bar" : ráno, keď prišli cezpolní do mesta a mali chvíľu času, mali možnosť sa naraňajkovať za pár korún ....a ten môj známy /55-ročný/ si len povzdychol: mať tak peniaze a o dosť menej rokov, určite si otvorím v meste mliečny bar!!
/ale v mojich úvahách treba brať samozrejme na zreteľ...čo mesto, to iné potreby/
nie zlý nápad, teraz ma napadlo, že chodiť na ranajky cestou do práce by malo istý šmrnc,- lenže zasa kúpna sila a investícia sú iné položky...ale nápad fajn

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
viky172 Pozri príspevok
no, ja plnohodnotne ulietavam práva na tej hand made, len neviem, či sa tým bude dať na slovensku uživiť,-najmä ked vidím výpredaje po 1€-
a už si skúšala aj niečo hand made predávať? je veľa možností, kde si to môžeš vyskúšať.

viky172 je offline (nepripojený) viky172

viky172
[QUOTE=Dáša_;2031207]a už si skúšala aj niečo hand made predávať? je veľa možností, kde si to môžeš vyskúšať.[/QUOTE

ale hej, len ked to človek robí iba popri "hl.práci " tak je to vždy len polovičné, nestíham robiť v rozsahu a v portfóliu, ktorý som si predstavovala a polovičná robota ma nenaplna...takže dilemujem,či sa mi do toho oplatí pustiť naplno, investovať do materiálov, náradia a robiť to v rozsahu, ktorý by bol adekvátny.Dobre sa veci predávali trebárs v Nemecku, ale tam je to už aj o inej lige / najmä ten materiál a časovo náročnejšia výroba.../ no uvidím, musím si to všetko ešte raz dôkladne zrátať...či sa oplatí risknúť

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
viky172 Pozri príspevok
Dáša_ Pozri príspevok
a už si skúšala aj niečo hand made predávať? je veľa možností, kde si to môžeš vyskúšať.
ale hej, len ked to človek robí iba popri "hl.práci " tak je to vždy len polovičné, nestíham robiť v rozsahu a v portfóliu, ktorý som si predstavovala a polovičná robota ma nenaplna...takže dilemujem,či sa mi do toho oplatí pustiť naplno, investovať do materiálov, náradia a robiť to v rozsahu, ktorý by bol adekvátny.Dobre sa veci predávali trebárs v Nemecku, ale tam je to už aj o inej lige / najmä ten materiál a časovo náročnejšia výroba.../ no uvidím, musím si to všetko ešte raz dôkladne zrátať...či sa oplatí risknúť
trochu sa pohybujem v tejto oblasti. A musím povedať, že môj pohľad na takéto podnikanie je nejednoznačný. Záleží to od veľa okolností a všetko treba dopredu premyslieť. Ak takáto výroba mábyť tvojím jediným zdrojom príjmov, tak to musí byť super vec, ktorá sa dobre predáva. Alebo nájsť niekde zaručené odbytisko.
Naposledy upravil Dáša_ : 02.04.12 at 18:44
Ja podnikám v oblasti Realít - realitná kancelária a musím povedať že sa to oplatí ak to človek robí poriadne. A existuje možnosť ako to robiť vo veľkom ale to by bolo na osobné stretnutie alebo minimálne na telefonát.
Reality išli v kríze trocha horšie, najviac sa to samozrejme zobrazilo na predaji novostavieb o ktoré nebol počas krízy veľký záujem. Samozrejme kríza mala aj pozitívny dopad na trh v podobe zníženia cien nehnuteľností na reálne hodnoty. Teraz je síce stále ekonomická kríza avšak v rokoch 2010 a 2011 dali aj banky rekordné množstvo hypoték a to znamená že záujem riešiť bývanie je. Tiež samozrejme skrachovalo veľa malých realitných kancelárií čo je pozitívne pre tie ktoré vydržali, navyše sa aspoň trocha zlepšila kvalita služieb realitných kancelárií. My momentálne uvažujeme o rozšírení kancelárie a to tak že urobíme veľkú sieť realitnej kancelárie s menom ktoré v zahraničí zarába inovatívnym spôsobom, avšak na to treba niečo málo aj investovať.

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Na otazku v com sa oplati podnikat aj v krize je lahka odpoved:

Drogy, zbrane, biele maso. Len ta nesmu chytit :-)

Ale teraz vazne. Vyroba v dnesnej dobe prestava byt rentabilna. Ak nepojde o proktu, ktory je schopny sa na trhu poriadne odlisit, tak nemas sancu. A aj ked sa odlisis, kym nebudes prechadzat sustavnym vyvojom produktu na novsiu a novsiu verziu, tak je len otazka mesiacov az casov kym ta niekto skopiruje a da vyrabat podobny produkt v Cine.

Biofarma nema sancu. V EU je vela takych fariem, ktorym nedokazes konkurovat, lebo oni okrem bezneho prijmu z podnikania beru obrovske dotacie od statov kde funguju.

Ivana Ivy je offline (nepripojený) Ivana Ivy

Veselá aktívna žena plná energie a záujmu o event manažment a investovanie. ...viac Ivana Ivy
Počuj, rozbehni niečo, čo ti bude po 3-5 rokoch prinášať pasívny príjem a potom môžeš robiť pre radosť čo chceš bez ohľadu na to, ako to bude výnosné. Ja to tak robím. Ak chceš info, tak mi napíš na ivana.lencesova@gmail.com

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.