Zavrieť

Porady

Enciánový stromček

Pozná niekto tento stromček: Enciánový stromček - Solanum rantonetti.
Chcem si ho kúpiť na balkon, len neviem, či sa v nom nebudú držať mušky apod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja encianovy stromcek mam. V lete ho drzim vonku, v zime v zimnej zahrade. Vlani, kde bola invazia milic, bol napadnuty tiez, ale zostrihala som ho a vyrasil nove konariky s listami. Postreky ziadne nepomohli. To znamena, ze nie je voci kadejakym potvoram imunny.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem pekne.

    aj ked nie je imúnny, aj tak si ho kúpim. Je veľmi pekný a stojí to za skúšku. ak sa mu bude dariť, tak prilepím aj foto.
    ale až v lete :p

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keď si klikla na túto tému, tak som sa tešila, že to je niečo zo studenej kuchyne .

    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    Johanka
    Keď si klikla na túto tému, tak som sa tešila, že to je niečo zo studenej kuchyne .
    Aj ja milujem syry a aj encian...mnam mnam

    Bee je offline (nepripojený) Bee

    Bee
    Môj enciánový stromček mal zimný oddych, teraz je v obývačke, rastie ako divý. Pekne ho zastrihávam do tvaru pouličnej lampy. Výhonky, ktoré som odstrihla, sadím do prázdneho črepníka a tiež vyzerajú , že budú rásť ako divé. Neviem sa dočkať, kedy bude kvitnúť. :p

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    ...aj ja mám už 3 roky enciánový stromček, aj ho stále strihám, aj tak rastie ako divý a kvitne mi cez leto vonku drobnými modrými kvietkami so žltým stredom ( prirovnala by som to ku kvetu na zemiakoch), avšak nikdy nebol tak pekný, ako je v katalógoch na objednávanie rastlín, poradí niekto ako ho pestovať, aby bohato a husto zakvitol???

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    V katalogoch byva vzdy vsetko krajsie ako v skutocnosti. Inak by sme si to asi neobjednali.
    Jedina rastlina, ktora bola v katalogu taka ako aj v skutocnosti, bola anjelska truba (datura) od Starkla.

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    Já mám tiež Enciánový stromček.Mám ho prvý rok,ale asi som spravila chybu,lebo som ho vysadila von.Je krásny,plný s kvetmi ale teraz neviem čo s ním na zimu.Poradíte?? Ďakujem,dúfam,že sa mi niekto ozve.

    pachola je offline (nepripojený) pachola

    pachola
    mám enciánový stromček,ale potrebuje v zime oddych,všetko lístie z neho opadá ,netreba ho veľa polievať a držať v chlade ,vonku ho sadím na jar po mrazoch do voľnej zeme ,dá sa tvarovať strihaním,potom ak si chcete rozmnožiť stačí dať vetvičku do vody,pustí korienky

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    Ak som správne pochopila,enciánový stromček treba na zimu doniesť dnu.Ale čo v tom prípade,ak mám miestnosti len s vykurovaním?Vydrží mi v izbe cez zimu?

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    renataj Pozri príspevok
    Já mám tiež Enciánový stromček.Mám ho prvý rok,ale asi som spravila chybu,lebo som ho vysadila von.Je krásny,plný s kvetmi ale teraz neviem čo s ním na zimu.Poradíte?? Ďakujem,dúfam,že sa mi niekto ozve.
    ...nemôžeš sem prilepiť foto???? Ja mám tiež, ale vo veľkom črepníku, aby sa dal preniesť na zimu do pivnice na prezimovanie - tak ho uchovávam až do jari občas polejem a po mrazoch vynesiem von, avšak má málo kvietkov. Možno ho treba zasadiť rovno do zeme, tak to na jar skúsim a uvidím, či bude bohato kvitnúť.

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    Skúšala som pripojiť foto,ale stále mi vypisuje v angličtine,že foto má inú veľkosť alebo niečo také.neviem,či sa mi to podarí,ale skúšam ešte.

    jurisova je offline (nepripojený) jurisova

    jurisova
    Ja mam encianovy stromcek uz dlhsie, asi tak 7 rokov, vzdy na jar ho vysadzam priamo do zeme na zahrade. Kvitne nadherne od jari az do neskorej jesene. Avsak vzdy pred zimou sa pasujem s rovnakym problemom: ako ho prezimovat? Kazdy rok som ho pracne vykopala zo zeme a dala do miestnosti, ktoru vobec nevykurujeme. Ale je to z roka na rok horsie, pretoze stromcek je uz pomerne velky. Vedel by mi niekto poradit, ci ma skusenost s prezimovanim vonku. Bojim sa, ze mi zmrzne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.