Zavrieť

Porady

Usporiadat
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Mám ju niečo vyše roka. Zatiaľ OK.
Jednu chybu to však malo. Montoval som si ju sám. Napriek tomu, že som sa s Urbanom dohodol, že k nej dostanem aj manuál k montáži, nestalo sa tak. Po urgenciách poslal mailom nejaký zmätok, z ktorého sa nedalo vyčítať skoro nič. Takže som mal kopu súčiastok a nevedel čo s nimi. Urban neváhal klamať v tom, že už mi poslal ten správny manuál, potom že pošle... Naťahovalo sa to dosť dlhú dobu až kým som pochopil, že tadiaľ cesta nevedie. Našťastie ujo Google našiel manuál od inej firmy a podľa neho sa mi to podarilo poskladať.
Ak si objednáš aj montáž, tak sa týmto problémom vyhneš. Len pri tomto prístupe mám obavy, čo bude s náhradnými dielmi po pár rokoch.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Silencer78 Silencer78

Silencer78 je offline (nepripojený) Silencer78

Objednal som si aj montáž, dokonca som sa dohodol na montáž vo dvoch krokoch - teraz iba brána s ručným zatváraním, na jeseň (alebo cez leto, keď bude elektrina v dome) aj motor dodatočne. Bez príplatku. Menton čo ponúka Horman a Kružík chcel zaplatiť výjazd navyše (cca 40 Eur). Lebo sa rozhodujem medzi Sunsystem, Exceldoor, Kružík a Horman. Tieto som videl na vlastné oči. Ale na Exceldoor som nenašiel žiadne skúsenosti, ale že vôbec - a to sa mi počas stavby ešte nestalo, aby som na niekoho nenašiel referencie. Ale zaujímavá je pre mňa aj záruka 10 rokov na bránu a 5 rokov na motor - podobne ako Horman, akurát ten vyžaduje každý rok servisnú prehliadku ( 40 Eur za prehliadku - za 10 rokov 400 Eur).
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Mne cenová ponuka od exceldoor prišla až po 19 dňoch. Prišla až keď už brána bola vybraná od konkurencie. Teda dosť neskoro..... Nakoniec som zobral bránu od výrobcu Kružíka. Mala by to byť kvalitná brána, podľa referencií. Vačšina takýchto podobných firiem sú len priekupníci s bránami. Žiaľ dnes je taká doba, že každý len priekupničí a vyrába len málokto.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ja mam door kom, zatial pohoda. 2 ovladace, cena s montazou nizsia o 300 eur, ako hormann. co sa najviac paci, ze pohon motora je spojena s branou cez kovou retaz, ziadne textilne a podobne.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Ale hormam je značka a kvalita, a zodpovedá tomu aj cena. To potvrdí každý seriozný predajca, že horman je jednotka na trhu.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Neviem síce porovnať Horman s Exceldoorom, ale pri montáži som si všimol, že súčiastky sú kvalitné. Všetko do seba pasovalo, ako malo. Zatiaľ funguje niečo vyše roka bez problémov. Nedostatok som popísal vyššie.
0 0
Silencer78 Silencer78

Silencer78 je offline (nepripojený) Silencer78

Nastala veľká dilema - Kružík má akciu od 1.4. a dnes som dostal upravenú cenovú ponuku, cena spadla o vyše 170 Eur a je už len o 60 Eur drahšia ako Exceldoor. Do rozdielu však musím započítať ďalšie diaľkové 37 Eur a odložená montáž motora na neskôr 40 Eur. Spolu rozdiel Kružík a Exceldoor 143 Eur.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Treba tvrdo jednať napr. pošli im mail, že chceš ich bránu, že je OK a daj cenu o ešte napr. 200 € menej ako máš v ponuke. Alebo osobne a nehambiť sa zjednávať. Pár sto € dokážeš uhrať. (tiež DPH) Títo priekupníci majú ešte priestor na aby ti takú cenu dali. No záleží aký máš panel, laminácia, pohon ...... Zo základu ti určite takú zlavu nedajú. Treba si dať kvalitu dobré panely, pohon, a pýtať čo najviac dole.
0 0
Silencer78 Silencer78

Silencer78 je offline (nepripojený) Silencer78

Menton nechce zjednávať, vraj akcia na Kružíka je dotovaná cena. Medzitým som získal ešte ponuky na Lamelland, Krispol a čakám na Nechaj (Spišká Nová Ves). Dnes alebo zajtra to už uzavriem.
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

Silencer78 Pozri príspevok
Dnes alebo zajtra to už uzavriem.
Nazdar, poreferujes ako si sa rozhodol, pripadne ak ti ju uz aj namontovali, ako si spokojny? Tiez musim nieco v kratkej dobe vybrat, takze skusenosti by pomohli. Vopred vdaka.
0 0
Silencer78 Silencer78

Silencer78 je offline (nepripojený) Silencer78

Rozhodol som sa pre Exceldoor, nielen kvôli cene. Ceny boli aj nižšie, ale rádovo v desiatkach Eur. Túto som videl naživo namontovanú, rozprával som sa priamo s majiteľom - bol spokojný.
Rýchlosť dodávky bola 3 týždňe - ani som nestihol nachystať omietku. Montovať budú tento týždeň, doplním potom skúsenosti s montážou.
0 0
Silencer78 Silencer78

Silencer78 je offline (nepripojený) Silencer78

Brána namontovaná, všetko v poriadku. Zatiaľ ju používam bez motora, otváram ručne. Žiadny problém sa nevyskytol, všetko prebehlo ako bolo dohodnuté, všetko vyzerá v poriadku.

Naposledy upravil Silencer78 : 25.05.12 at 08:27 Dôvod: doplnené fotky
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Máš pekný výhľad z garáže.
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

Ja som mal rozdiel 130euro v prospech kruzika, tak som objednal od nich - s tym lacnejsim motorom za 900e v nastreku podobnom odtienu vchodovych dveri. Uvidim za cca 2 tyzdne, ale kolega ho ma tiez (uz viac rokov) a zatial je spokojny.
0 0
Silencer78 Silencer78

Silencer78 je offline (nepripojený) Silencer78

Ešte by ma zaujímalo (neviem ako to je pri ostatných bránach) - vrchná časť neprilieha na stenu.
Je to kvôli vetraniu, konštrukcii sekcionálnych brán alebo z iného dôvodu?
Medzera nie je veľká (vidieť to aj na fotkách, že tade preniká svetlo), avšak prepchám tade napr. ruku.
Nebude to robiť problém v zime?
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Moja brana od kruzika, pekne tesni po vsetkych stranach. Po bokoch a hore su guny, na ktore sa brana pritlaci.
Takze to asi v poriadku mat nebudes.
0 0
Silencer78 Silencer78

Silencer78 je offline (nepripojený) Silencer78

Pripájam aj fotky na posúdenie:
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Z fotiek sa mi vidi, že vrchny panel hore nedolieha na boku a aj hore. Smerom dole to vyzerám v poriadku. U mna panely po bokoch a hore doliehaju az na tu tesniacu gunu. Tak, že tam neni ziadna škára. U tu sa mi vidí, že horný panel akoby nebol pritlačený ku stene.
0 0
Silencer78 Silencer78

Silencer78 je offline (nepripojený) Silencer78

Bol som v tom, že to je dané konštrukčne. Rozmýšľal som aj posunúť trochu to posledné koliečko nižšie - tým pádom by to malo viac pritlačiť.
Avšak nechcem s tým veľmi hýbať, kým si neoverím u iných.

Naposledy upravil Silencer78 : 28.05.12 at 12:27
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať