Zavrieť

Porady

Vrátenie časti zákonnej poistky auta,po predaji auta.

Zdravím Všetkých! 1.februára 2012 som predal auto a hneď aj k tomuto dátumu odhlásil z evidencie aut na policii.Riadne som poslal ofotený technický preukaz ,kde bol dátum odhlásenia z evidencii vozidiel a aj kartu poistky s číslom poistenia. Dnes sa už začal tretí mesiac od odhlásenia.Peňazí nikde???? Naša super piosťovňa Kooperativa sa takto správa k svojim klientom.Najmenej 10 rokov ju krmím s peniazmi na poistkách,nemal som žiadnu nehodu,volal som do poisťovne a poveadli mi ,že je to vo vybavovaní.Neide mi tak až o peniaze ,ale o princíp,mám chuť vymáhať si peniaze súdnou cestou.Chcel by som ,len vediať kolko mám ešte čakať zo zákona.?

Dik za radu.

Jarroo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    wirgi Pozri príspevok
    Mám podobný problém, tiež sme odhlasili z Kooperatívy vozidlo 11.04.2012. Osobne som to odniesla na pobočku aj mi potvrdili kópiu ,tak isto do dnešného dňa žiadna uhrada za nespotrebované poistne .Kupili sme vtedy druhe auto ,hneď ho tam prihlasili a samozrejme zaplatili poistne.Tiež zvažujem, že ho teraz odhlásim a vyberiem inu poisťovňu ,alebo nezaplatím poistné na ďaľšie obdobie nech si to stiahnu z preplatku.
    add 1. - nezaplatíš ???.....hehe a máš problém...
    Nikoho nebudú zaujímať tie preplatky , nedoplatky , ..ky , ...ky , ...ky
    Rozbiješ auto a len Ty na to doplatíš ...

    add 2. - poslal by som tak fááájny " teplý " list , že aj generálny riaditeľ by si ním bál prdel utrieť ...
    wirgi Neviete , nejaky § ake su lehoty na čo sa mam odvolať
    misoft Dobré počteníčko - Občianský zákonník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.