Zavrieť

Porady

Vrátenie časti zákonnej poistky auta,po predaji auta.

Zdravím Všetkých! 1.februára 2012 som predal auto a hneď aj k tomuto dátumu odhlásil z evidencie aut na policii.Riadne som poslal ofotený technický preukaz ,kde bol dátum odhlásenia z evidencii vozidiel a aj kartu poistky s číslom poistenia. Dnes sa už začal tretí mesiac od odhlásenia.Peňazí nikde???? Naša super piosťovňa Kooperativa sa takto správa k svojim klientom.Najmenej 10 rokov ju krmím s peniazmi na poistkách,nemal som žiadnu nehodu,volal som do poisťovne a poveadli mi ,že je to vo vybavovaní.Neide mi tak až o peniaze ,ale o princíp,mám chuť vymáhať si peniaze súdnou cestou.Chcel by som ,len vediať kolko mám ešte čakať zo zákona.?

Dik za radu.

Jarroo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No ja som síce u nej nebol, ale po "likvidácii" vehikla a odhlásení, mi preplatok bol vrátený do 1 mesiaca. Ešte počkaj (Koop.... niekedy robí psie kusy), potom sa obráť na nich, podať sťažnosť.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    kooperativa? ja som pred pol rokom dala ziadost o zrusenie zivotnej poistky - do dnesneho dna z ich strany NIC! ... telefonicky som si overovala, maju to tam a nevedia preco mi este neposlali odkupnu hodnotu. posledne info zo vcerajsieho telefonatu - vraj na buduci tyzden budem mat urcite peniaze na ucte ... som zvedava!

    komu sa dava staznost na poistovnu?

    Jarroo je offline (nepripojený) Jarroo

    Jarroo
    Na celej veci ma štve to,že keď náhodou pozabudnete a zaplatíte poistku o týždeń neskôr,tak sa Vám už aj ozvú,že treba zapaliť,ale ako náhle majú niečo zaplatiť,tak to budú naťahovať ako sa len dá.
    Poistil som si druhé auto,tiež v dobrej viere,že som vtejto poisťovni niekolko rokov,ale myslím,že koncom roka ju zmením.Ešte počkám dva týždne a potom zvážim dalšie kroky.

    Jarroo.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    1Dara Pozri príspevok
    kooperativa? ja som pred pol rokom dala ziadost o zrusenie zivotnej poistky - do dnesneho dna z ich strany NIC! ... telefonicky som si overovala, maju to tam a nevedia preco mi este neposlali odkupnu hodnotu. posledne info zo vcerajsieho telefonatu - vraj na buduci tyzden budem mat urcite peniaze na ucte ... som zvedava!

    komu sa dava staznost na poistovnu?
    Národnej banke slovneska... alebo aj sťažnosti.sme.sk sú dosť účinné
    misoft staznosti.sme.sk nefungujú.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Jarroo Pozri príspevok
    Na celej veci ma štve to,že keď náhodou pozabudnete a zaplatíte poistku o týždeń neskôr,tak sa Vám už aj ozvú,že treba zapaliť,ale ako náhle majú niečo zaplatiť,tak to budú naťahovať ako sa len dá.
    Poistil som si druhé auto,tiež v dobrej viere,že som vtejto poisťovni niekolko rokov,ale myslím,že koncom roka ju zmením.Ešte počkám dva týždne a potom zvážim dalšie kroky.

    Jarroo.
    ...vidíš ......a to je práve ten dôvod , ktorý som už aj použil v korešpodencii ( NIE telefonáty !!! )..

    ...keď to trvá nad rámec termínu likvidácie ( do 60 dní ) napíšem mail , dopis ( do podateľne kvôli štemľu dám ...) ...
    ...obsah je slušný , no dôrazný ...s uvedenými údajmi - kto , kedy , kde , prečo , ako ....

    ...jeden odstavec je venovaný práve tomu , čo je zvýraznené ....argumentujem práve týmito skutočnostiami a spomeniem aj tie penalizačné poplatky , zákony a podobne...


    Svojho času som si objednal - zaplatil súčiastky na auto z Talianska , čakal som potom na likvidáciu poistnej udalosti jak blb...
    Potom ma to prestalo baviť ... v pondelok som šmaril lajstro do podateľne - adresovaný priamo riaditeľovi , v stredu ma ženská volala , v piatok účet plnka...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    1Dara Pozri príspevok
    kooperativa? ja som pred pol rokom dala ziadost o zrusenie zivotnej poistky - do dnesneho dna z ich strany NIC! ... telefonicky som si overovala, maju to tam a nevedia preco mi este neposlali odkupnu hodnotu. posledne info zo vcerajsieho telefonatu - vraj na buduci tyzden budem mat urcite peniaze na ucte ... som zvedava!

    komu sa dava staznost na poistovnu?
    asi citaju poradu ... peniazky mi vcera nabehli na ucet

    sbs je offline (nepripojený) sbs

    sbs
    Kooperatíva - to je hnoj ! Zákazník je pre ňu tajtrlík !!!
    Ako fa sme tu poisťovali mot.voz.cca 20 rokov.
    - po cca 15 nastal prvý problém. Naburané vozidlo. Po 3 mes.sme zistili,že poisťovňa
    nedisponuje potrebnými dokladmi. Doložené aj s pečiatkou prebratia. Sťažnosť u riaditeľa . No ale likvidátor to neprevzal ...Kdo teda. Uhradené po 5mesiacoch a ďaľšej sťažnosti. Bez ospravedlnenia, vysvetlenia.
    - r.2010 -predaj mot.vozidla.Zostalo nespotrebované poistne. Množstvo urgencii. PZP vrátené
    po 4 a HP po 5 mesiacoch. Odozva ?
    - 26.01.12 prepis 2 voz.do súkr.vlastníctva. Zostalo nespotrebované poistné. 2x meilurgencia
    na Ža.Uhoľná, 1x Bratislava. Prečítanie potvrdené. Bez odpovede. 18.3.12 písomná urgencia . Prijatie potvrdené. Bez odpovede. 2x osobná návšteva. Zavoláme Vám. Nezavolali.
    Dnes 25.04.12 telefonicky p.ing.Petrášová = viete Vy koľko tu máme takých sťažnosti? To musí
    riešiť Bratislava ! Kedy to porieši - na budúci týždeň ?
    Nuž, tak si to zvažte sami ....

    day je offline (nepripojený) day

    day
    mne poslali do 3 mesiacov, staci zatelefonovat na info kooperativy a mal by si odpoved,
    najlacnejsi neznamena najlepsi, to plati aj pre kooperativu

    neva19 je offline (nepripojený) neva19

    neva19
    Ja som bola odhlásiť v poisťovni Generali dňa 5.4.2012 a včera 24.4.2012 prišli peniaze na účet.

    25252 je offline (nepripojený) 25252

    25252
    dobrý deň, chcem sa spýtať ako je to s poistkou pri predaji auta.
    dnes napr. prebehne predaj na základe kúpno predajnej zmluvy, zaplatí sa v hotovosti, predavajúci dá potrebné doklady ale čo s PZP?
    Treba poistku hneď odhlásiť alebo kupujúci pôjde ešte na našej PZP domov /do iného okresu/?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    25252 Pozri príspevok
    dobrý deň, chcem sa spýtať ako je to s poistkou pri predaji auta.
    dnes napr. prebehne predaj na základe kúpno predajnej zmluvy, zaplatí sa v hotovosti, predavajúci dá potrebné doklady ale čo s PZP?
    Treba poistku hneď odhlásiť alebo kupujúci pôjde ešte na našej PZP domov /do iného okresu/?
    Trochu si zjednodušil celú procedúru , hlavne vo vyznačenom ..

    Dáš doklady , to je v poriadku ...lenže najprv predsa je potrebné ísť aj na DI ...
    Pri odhlásení dostaneš potvrdenie o tejto skutočnosti a s papierom následne zbehneš do poisťovne .
    Tam je to už len o ohlásení predaja daného vozidla a zrušení PZP ...
    Aliktvotnú časť potom poisťovňa pošle buď na účet alebo poukážkou...

    Kupujúci nedostane ŠPZ skôr , pokiaľ nezaplatí PZP ......

    25252 je offline (nepripojený) 25252

    25252
    ale čo potom ak na ceste domov kupujúci spôsobí dopravnú nehodu alebo sa niečo stane, platím to ja zo svojej PZP? alebo ako dokážem že som predal tomu dotyčnému auto a tú nehodu spôsobil on?

    25252 je offline (nepripojený) 25252

    25252
    ale čo ak kupujúci spôsobí dopravnú nehodu na ceste domov? pôjde to z mojej PZP, ako dokážem, že som auto predal a tú nehodu spôsobil on? na DI chcem ísť odhlásiť auto na druhý deň...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    25252 Pozri príspevok
    ale čo ak kupujúci spôsobí dopravnú nehodu na ceste domov? pôjde to z mojej PZP, ako dokážem, že som auto predal a tú nehodu spôsobil on? na DI chcem ísť odhlásiť auto na druhý deň...
    25252 Pozri príspevok
    dobrý deň, chcem sa spýtať ako je to s poistkou pri predaji auta.
    dnes napr. prebehne predaj na základe kúpno predajnej zmluvy, zaplatí sa v hotovosti, predavajúci dá potrebné doklady ale čo s PZP?
    Treba poistku hneď odhlásiť alebo kupujúci pôjde ešte na našej PZP domov /do iného okresu/?
    Do zmluvy predsa daj jeden bod , že si auto odovzdal ...


    ...a neviem prečo si robíš nerv ....
    - veď auto si predal , peniaze máš
    - nech dáva pozor na svoj majetok
    - PZP predsa platí pre ostatných účastníkov nehody
    - záleží aj od nehody ... polišov niekto zvykne volať okamžite - zápis oni vyhotovia...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    25252 Pozri príspevok
    ale čo ak kupujúci spôsobí dopravnú nehodu na ceste domov? pôjde to z mojej PZP, ako dokážem, že som auto predal a tú nehodu spôsobil on? na DI chcem ísť odhlásiť auto na druhý deň...
    hlavne mu nedavaj do ruk velky TP dokial neodhlasis auto na DI ... v ziadnom pripade !

    ty nebudes musiet nic dokazovat ... po predaji a odhlaseni auta na DI uz s nim nemas nic spolocne, ak kupujuci bude jazdit na nepoistenom aute dokial ho neprihlasi, jeho problem

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Jarroo Pozri príspevok
    Na celej veci ma štve to,že keď náhodou pozabudnete a zaplatíte poistku o týždeń neskôr,tak sa Vám už aj ozvú,že treba zapaliť,ale ako náhle majú niečo zaplatiť,tak to budú naťahovať ako sa len dá.
    Poistil som si druhé auto,tiež v dobrej viere,že som vtejto poisťovni niekolko rokov,ale myslím,že koncom roka ju zmením.Ešte počkám dva týždne a potom zvážim dalšie kroky.

    Jarroo.
    Mám podobný problém, tiež sme odhlasili z Kooperatívy vozidlo 11.04.2012. Osobne som to odniesla na pobočku aj mi potvrdili kópiu ,tak isto do dnešného dňa žiadna uhrada za nespotrebované poistne .Kupili sme vtedy druhe auto ,hneď ho tam prihlasili a samozrejme zaplatili poistne.Tiež zvažujem, že ho teraz odhlásim a vyberiem inu poisťovňu ,alebo nezaplatím poistné na ďaľšie obdobie nech si to stiahnu z preplatku.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    wirgi Pozri príspevok
    Mám podobný problém, tiež sme odhlasili z Kooperatívy vozidlo 11.04.2012. Osobne som to odniesla na pobočku aj mi potvrdili kópiu ,tak isto do dnešného dňa žiadna uhrada za nespotrebované poistne .Kupili sme vtedy druhe auto ,hneď ho tam prihlasili a samozrejme zaplatili poistne.Tiež zvažujem, že ho teraz odhlásim a vyberiem inu poisťovňu ,alebo nezaplatím poistné na ďaľšie obdobie nech si to stiahnu z preplatku.
    add 1. - nezaplatíš ???.....hehe a máš problém...
    Nikoho nebudú zaujímať tie preplatky , nedoplatky , ..ky , ...ky , ...ky
    Rozbiješ auto a len Ty na to doplatíš ...

    add 2. - poslal by som tak fááájny " teplý " list , že aj generálny riaditeľ by si ním bál prdel utrieť ...
    wirgi Neviete , nejaky § ake su lehoty na čo sa mam odvolať
    misoft Dobré počteníčko - Občianský zákonník

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    buchač
    add 1. - nezaplatíš ???.....hehe a máš problém... a bohovský - lajstrá ti budú chodiť ako na bežiacom páse
    Nikoho nebudú zaujímať tie preplatky , nedoplatky , ..ky , ...ky , ...ky lebo preplatky už nie sú, zato nedoplatky rastú, rastú, rastúúúúúúúú
    Rozbiješ auto a len Ty na to doplatíš ... až sa nedoplatíš

    add 2. - poslal by som tak fááájny " teplý " list , že aj generálny riaditeľ by si ním bál prdel utrieť ... a písmom 24, aby lepšie videl a riť mu nepoškriabalo
    .
    wirgi Ďakujem za rady

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    wirgi Pozri príspevok
    Mám podobný problém, tiež sme odhlasili z Kooperatívy vozidlo 11.04.2012. Osobne som to odniesla na pobočku aj mi potvrdili kópiu ,tak isto do dnešného dňa žiadna uhrada za nespotrebované poistne .Kupili sme vtedy druhe auto ,hneď ho tam prihlasili a samozrejme zaplatili poistne.Tiež zvažujem, že ho teraz odhlásim a vyberiem inu poisťovňu ,alebo nezaplatím poistné na ďaľšie obdobie nech si to stiahnu z preplatku.
    Ja som tam odhlasovala auto v juni, v polke oktobra po peniazoch ani chyru ani slych, stacili dve osobne navstevy na pobocke (v zaujme setrenia postovneho), kde som vo vsetkej slusnosti dotycnej pani oznamila ze to nie je vtipne, ze si u nich nepoistim uz ani sroubik, nie to auto, a ze ak s tym okamzite nepohne tak si dam tu namahu aj s podanim na sud. A cuduj sa svete, 3 dni po druhej navsteve boli peniaze na ucte. Takze urcite treba pouzit par teplych slov (ustne alebo pisomne) a veci sa pohnu. Ak nie, mam pripraveny koncept zaloby :-)
    misoft A hlavne rýdzo "slovenských" a slušne "spisovných"! To niekedy zaberá rýchlejšie ako preháňadlo
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.