Zavrieť

Porady

bufet patrí do kategórie voľná živnosť alebo pohostinská?

dobry den!chcela by som si otvorit bufet predávala by som aj capovanu kofolu aj capované pivo liehoviny,cigarety,obcerstvenie napr.hot-dog.no neviem treba vybavyt volnu zivnost,alebo pohostinsku?dakujem!
Naposledy upravil Dav : 11.04.12 at 15:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Opýtaj sa na živnostenskom...je to pohostinská činnosť, pretože ty nebudeš predávať pivo v spotrbitelskom balení ale budeš ho čapovať

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ja sa nehádam.......robím 2 bufety=pohostinská činnosť...mimochodom ked sme na východe zriadovali kaviareň, tak živnostenský pýtal odborného zástupcu a zákon nezákon, musel byť..takže ja sa nehádam
    Naposledy upravil Danielle369 : 12.04.12 at 09:19

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    viktoria111 Pozri príspevok
    dobry den!chcela by som si otvorit bufet predávala by som aj capovanu kofolu aj capované pivo liehoviny,cigarety,obcerstvenie napr.hot-dog.no neviem treba vybavyt volnu zivnost,alebo pohostinsku?dakujem!

    Voľný predmet a odporučujem takto ho pomenovať :

    22.2. Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu

    (obsahuje aj samotnú prípravu jedál) pozri podskupinu 22.22.1 až 22.2.7

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    ide o voľnú živnosť Príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných
    mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov
    , kód 22.2.2

    viktoria111 je offline (nepripojený) viktoria111

    viktoria111
    dakujem za odpoved.aj ja som si to tak myslela,no tá pani od ktorej chcem kupit bufet,mi povedala,ze budem potrebovat pohostinsku,pretoze budem predávat capované pivo aj liehoviny rozlievat.no neviem.......ako to je presne kto mi to povie na urcito?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    dan Pozri príspevok
    Opýtaj sa na živnostenskom...je to pohostinská činnosť, pretože ty nebudeš predávať pivo v spotrbitelskom balení ale budeš ho čapovať
    jedna sa o volnu zivnost 22.2 Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, ako uz spomenuli economic a matto, kedze zahrna "podzivnost" 22.2.2 Príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov - to jest aj capovaneho piva

    zakon c. 455/1991 o zivnostenskom podnikani

    § 38Pohostinská činnosť
    (1) Pohostinskou činnosťou sa rozumie príprava a predaj jedál a nápojov, ak sa podávajú
    na priamu konzumáciu na mieste (ďalej len "predaj na priamu konzumáciu"). Súčasťou
    oprávnenia na pohostinskú činnosť je aj s ňou spojený predaj polotovarov alebo doplnkového
    tovaru a predaj na priamu konzumáciu podľa odseku 2.


    (2) Pohostinskou činnosťou nie je na účely tohto zákona predaj na priamu konzumáciu
    a) nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína
    a destilátov,
    b) zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy,
    c) tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých
    jedál,
    d) jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou
    do 10 lôžok.
    nikde nie je spomenute ze tieto napoje musia byt v spotrebitelskych baleniach

    bufet patrí do kategórie voľná živnosť alebo pohostinská?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.