Zavrieť

Porady

ako sa vysporiadať zo zameškaným výživným , keď mi narastá dlh aj na bežnom ?

Prosí o radu s mojej neskutočnej situácie.
Pred rokom moja už ex podala o súdne určenie výživného na deti .
Začal som robiť v novej firme s nástupným platom 330 € v čistom , sud mi vtedy s platu 330€ určil výživné na 3 deti 225 € aj s doplatením zameškaného v sume 1750 € rozpočítaným po 30 € mesačným splácaním , nakoľko som sa nechcel zachovať ako krkavčí otec a mal som prísľub podstatného nárastu platu , súhlasil som / moja prvá obrovská chyba / , bohužiaľ sa stalo že som ešte pol roka zostal na tých 330 € tak som "ex" posielal iba 80 € mesačne , ona využila že som jej neposielal plné výživné 3 mesiace a dala ho vymáhať exekučne . exekučný titul znie na zameškané výživné v hodnote 1750 € plus bežné výživné v hodnote 225 € , suma sumárum mi exekútora zablokovala všetky účty sumou 6 000 € niečo neskutočné. /účty som zrušil , našťastie sa dalo/
V práci som si potom polepšil cca 750 € v čistom ale aj tak mi exekučne nevychádza aby mi učtovníčka strhla zameškané výživné ( 1/3 s platu ) a bežné výživne v maximalnej možnej čiastke . na výplatu mi zostávam 385 € s toho musím zaplatiť ďalšie podlžnosti ktoré sa mi podarilo dohodnúť na splátky , z výplaty mi zostane 70 € , s toho musím vyžiť.
po rozvode mi znížila výživné na 210 € ale nakoľko mám exekúciu na zameškané výživné nie som schopný to určené bežné výživné platiť . pri rozvode som namietal že nie som schopný platiť ale sudkyňa to neakceptovala.
po rozvode sa mi "ex" vyhráža políciou vraj jej neplatím výživné , z poslednej výplaty mi exekučne strhli 403 € a s 385 € navýplatu mi aj teraz zostalo zase iba 52€ :-( .
A aby toho nebolo málo tak jedna spoločnosť ktorej som tiež dlžný a splácam im dlh ma napriek splácaniu dala na exekúciu .

Poraďte mi ako s toho vyklučkovať a nezbláziť sa .... Vlado
Naposledy upravil fladko : 18.04.12 at 05:44
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No zdá sa, že na tom prísloví niečo bude.
Lepšie sa dobre obesiť, ako sa zle oženiť.

Nie že sa budeš toho držať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

bohužiaľ tu sa nedá veľmi radiť, exmanželka je mrcha s ňou sa asi nedohodneš, rovnako ako s druhým veriteľom. Najvhodnejšie by bolo, keby ti niekto z rodiny požičal, aby si mohol zaplatiť zročné výživné, bežné výživné + splátky dlhu u spoločnosti už nejak zvládneš
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Hlavne si neberte úver od nejakej nebankovky s vysokými úrokmi, Problém len oddialite a dopad bude tvrdší. Najideálnejšie je požičať is od rodiny/známeho alebo niečo predať.
1 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

...exmanželka je mrcha s ňou sa asi nedohodneš,... Muži asi nikdy nepochopia, že žena, keby bola sama, chodila by do práce a robila len sama na seba, nepotrebovala by od žiadneho muža nič. Ale tie tri deti majú otca aj matku. Keby matka zapísala každý výdavok na dieťa, od jogurtu po topánky či stravný lístok, muž by neveril, že to dieťa má také náklady. Neveril by, že to žena dokáže dieťaťu naozaj zabezpečiť. No dokáže. 210 eur na tri deti nie je naozaj veľa. Žena musí platiť byt, inkaso, kupovať stravu, ošatenie, obutie, výdavky do školy... Je hrozné, z akého mála musí takáto neúplná rodina vyžiť.
3 4
fladko fladko

fladko je offline (nepripojený) fladko

Takéto odpovede sú o čom ?

Tu nejde o výživné , ja viem koľko potrebujú deti ...snažím sa im dať čo môžem , všetkým deťom som pred Vianocami nakúpil oblečenie ,mladšej dcére zaplatil v škole lyžiarsky ,zohnal výstroj synovi som zaplatil časť na školu v prírode , potrebujem ju doplatiť ale nemám s čoho...keď mi staršia dcéra napíše že by potrebovala ejráčiky tak sa snažím jej poslať , ale teraz jednoducho už meliem s posledného....

ja sa tu snažím nájsť riešenie ako sa dostať zo situácie keď sa s EX nedá rozumne dohodnúť , ona verí iba exekútorke , ktorá ju " kŕmi" svojimi pravdami . Veď prečo by jej poradila keď by prišla o čisté peniaze ktoré mi zoberie , pod hlavičkou výživného ktoré končia v jej vrecku a nie aby pomohli deťom. Veď mne zoberie 400 € ale EX s toho pošle na konci mesiaca iba 200€, kde končí tých zostávajúcich 200 € ?
Dcéra mi píše že potrebuje do školy ale jaj nemám čo poslať lebo nemám :-(
Nemám žiadny majetok ktorý by som vedel speňažiť .. a dlh mi stále rastie . . .

toto je čo potrebujem vyriešiť
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

fladko Pozri príspevok
Takéto odpovede sú o čom ?

Tu nejde o výživné , ja viem koľko potrebujú deti ...snažím sa im dať čo môžem , všetkým deťom som pred Vianocami nakúpil oblečenie ,mladšej dcére zaplatil v škole lyžiarsky ,zohnal výstroj synovi som zaplatil časť na školu v prírode , potrebujem ju doplatiť ale nemám s čoho...keď mi staršia dcéra napíše že by potrebovala ejráčiky tak sa snažím jej poslať , ale teraz jednoducho už meliem s posledného....

ja sa tu snažím nájsť riešenie ako sa dostať zo situácie keď sa s EX nedá rozumne dohodnúť , ona verí iba exekútorke , ktorá ju " kŕmi" svojimi pravdami . Veď prečo by jej poradila keď by prišla o čisté peniaze ktoré mi zoberie , pod hlavičkou výživného ktoré končia v jej vrecku a nie aby pomohli deťom. Veď mne zoberie 400 € ale EX s toho pošle na konci mesiaca iba 200€, kde končí tých zostávajúcich 200 € ?
Dcéra mi píše že potrebuje do školy ale jaj nemám čo poslať lebo nemám :-(
Nemám žiadny majetok ktorý by som vedel speňažiť .. a dlh mi stále rastie . . .

toto je čo potrebujem vyriešiť
a o trovach exekucie si este nepocul? kazdy dlznik by si mal v prvom rade uvedomit, ze ked nebude platit tak ako ma, teda riadne a vcas, bude ho to stat ovela vacsie prachy
0 1
fladko fladko

fladko je offline (nepripojený) fladko

do tejto situácie som sa dostal aj trocha mojou naivnosťou ale hlavne ma do nej dostala EX ale to je na dlho...
ja má sice jedno riešenie ale to je to posledné čo" tužim" spraviť ...Majetková vysporiadanie .
moja "Drahá EX"býva aj so svojim milencom a mojimi deťmi aj v mojom byte , ale ona nemá na to aby ma vyplatila tak to skončí zase iba exekúciu a deti prídu o strechu nad hlavou ...
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Erzebeth Pozri príspevok
...exmanželka je mrcha s ňou sa asi nedohodneš,... Muži asi nikdy nepochopia, že žena, keby bola sama, chodila by do práce a robila len sama na seba, nepotrebovala by od žiadneho muža nič. Ale tie tri deti majú otca aj matku. Keby matka zapísala každý výdavok na dieťa, od jogurtu po topánky či stravný lístok, muž by neveril, že to dieťa má také náklady. Neveril by, že to žena dokáže dieťaťu naozaj zabezpečiť. No dokáže. 210 eur na tri deti nie je naozaj veľa. Žena musí platiť byt, inkaso, kupovať stravu, ošatenie, obutie, výdavky do školy... Je hrozné, z akého mála musí takáto neúplná rodina vyžiť.
pepsikova Pozri príspevok
..

..o tvojej lajdáckosti a nezodpovednosti voči deťom, lebo si nechal dlh narásť do nebotyčnej výšky a teraz plačeš a čakáš na zázrak...ale v živote sa zázraky nestávajú...za to nedávaj neužitočné body, lebo tu nikto za tvoj dlh nemôže, ani za situáciu...dostávať výživné cez exekútora-to je posledné, po čom tvoje deti túžili,ale- stalo sa...a ak ti žiadna banka nedá úver,naozaj ti zostáva len dobrý priateľ, ktorý ti požičia a zaplatí dlžnú sumu na výživnom...lebo exekútorka ťa zožerie...môžeš mať dve práce, a jednu takú, kde ti peniaze dajú na ruku, aby si mal aj pre deti aj pre seba peniaze v ruke a začal platiť poctivo...lebo deti nie len urobiť, ale aj vychovať treba...
..a vyriešiť to musíš len a len sám...ak sa nechceš dostať do basy...

(inak-nechápem, ako sa dali zrušiť účty, keď na nich visela exekúcia...ak to banky dokážu, iste ti dajú aj úver...)

....tak za toto som teda fakt dal neužitočné.......

...odsúdiť , nakopať , zakopať do hrobu nešťastníka bez toho , že by bolo jasné , kto bol vinný a podobné záležitosti...
...zaráža ma jedno , vždy je na vine IBA ten muž ?????......fakt je to tak ????

Qui sine peccato est vestrum, primus post horam velit.
fladko Pozri príspevok
do tejto situácie som sa dostal aj trocha mojou naivnosťou ale hlavne ma do nej dostala EX ale to je na dlho...
ja má sice jedno riešenie ale to je to posledné čo" tužim" spraviť ...Majetková vysporiadanie .
moja "Drahá EX"býva aj so svojim milencom a mojimi deťmi aj v mojom byte , ale ona nemá na to aby ma vyplatila tak to skončí zase iba exekúciu a deti prídu o strechu nad hlavou ...
...takže , pýtam sa ????

Len otec , iba ten muž je vinovatý za tú nemajetnosť???.......
2 1
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

urob to, vysporiadaj BSM. lebo sa nenávratne zamotáš a do smrti z toho nevykľučkuješ.
2 0
slavko37 slavko37

slavko37 je offline (nepripojený) slavko37

ahoj Fladko čo povedat -exekutor? Pre mna je to banda darmozracov dnes top jobs no 1 lebo prava nemas v tomto state ziadne zakon je v tychto veciach postaveny tak aby nas co najskor dostal pod most a nemas sancu normalne zit v novej rodine. Mam to podobne ex dala exekuciu za ,,dlzne vyzivné s vedomim ze nemam potvrdenia seky .....mal som a pomohlo mi to aj tak na jednu vec sud mi zamietol staznost
ze nieje opravneny toto skumat ha ha a za v podstate 20 eur nedoplatku na vyzivnom o ktorom som nevedel ale bolo vyplatene mam dat kokosovi bez s je to t 1200 eciek za hovno ktore urobil. Daj si do banky 20 euro a vypocitajmme si za kolko rokov dosiahnes zisk 1220 euro ???????? Moj nazor je len jeden ale ten tu nebudem prezentovat lebo hned som v lochu. Vela stastia ti prajem a hlavne aby sa ti to podarilo nejako poriesit. Ahoj Slavo
0 0
slavko37 slavko37

slavko37 je offline (nepripojený) slavko37

Este raz ti musim napisat alebo skor poradit ine nespravis . Preco sa nechavas na 70 eurach? nechapem hod si na papier vsetky dlzoby co mas a rozdel to pre vsetkych veritelov co mas a hlavne hned ziadaj o splatkovy kalendar takze podme na to v tom zrazenom mas aj bezne vyzivne neposielaj to duble byvalke to jej musi posielat exekutor zo zrazenej mzdy z 400 jej teda ako som pochopil urcene vyzivne 210,- ostatny zostatok 190 ,-jej taktiez musi zaslat ako zameskane vyzivne pricom si ex.urad bude od teba po zaplateni ziadat poplatky exekucie co ti stahuju dostava tvoja byvala mila len o tom nevies celych 400 euro co ti zoberu z vyplaty

1.podaosti na splatky si žiadosti o splatky u vsetkych doporučene kopie si nechaj
neveim kolkych mas veritelov ale po odpocitani mozes operovat len s tymi 190 eurami po odpocitani bezneho vyzivneho
ak mas priklad 4-ri dlzoby aj s ekutor.poplatkami vychadza ti to 190 delene 4-mi t.j.47.5 eur na len si hlavne daj žiadosti najskor a ked to budes mat
odsuhlasene pisomne posli vsetky kopie od veritelov zo ziadostou k exekutorovi na splacanie zameskaneho vyzivneho vo vyske jednej casti splatky to je tych 47.5 eura musis to urobit takto pretoze zo zakona je prednostna platba vyzivne prvorada potom uz zalezi na nom ci povoli splatky myslim ze ano potom to vsetko daj do uctarne v robote . Ked budes mat povolenie splatok od hociktoreho komu dlhujes nasledne to daj na zrazky ale pozor co som spominal prvorade je vyzivne na deti .Len tak v kratkosti stary Slavo Zvolen kredit nemam ak nieco 0904480814 cauki
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
.

.

..ale nyjeee, nie je na vine muž!!..skoro nikdy!!...ale to deti, jeho deti, ktoré sú u matky, nenasýti...a toto by si mohol pochopiť aj ty, s tvojím rozumom...že keby dával aj on deťom na jedlo, nemusel by byť teraz v blate a vyplakávať tu...chapeš, nyje??..
....nyje ....nemhapam....

...ale pozri sa , prečítaj aj toto ..
fladko
do tejto situácie som sa dostal aj trocha mojou naivnosťou ale hlavne ma do nej dostala EX ale to je na dlho...
ja má sice jedno riešenie ale to je to posledné čo" tužim" spraviť ...Majetková vysporiadanie .
moja "Drahá EX"býva aj so svojim milencom a mojimi deťmi aj v mojom byte , ale ona nemá na to aby ma vyplatila tak to skončí zase iba exekúciu a deti prídu o strechu nad hlavou ...
...chlapec sa snaží riešiť situáciu , aj by deťom to ich dal ...no kde vziať a nekradnúť ???
...hlavne , že hééérečka - exmanželka sa vyhráža policajtom a užíva si života....


...a drbni mi neužitočné , šak môj rozum ostal teraz niekde v hlbokých lesoch ...
0 0
fladko fladko

fladko je offline (nepripojený) fladko

pepsikova Pozri príspevok
.

.

..ale nyjeee, nie je na vine muž!!..skoro nikdy!!...ale to deti, jeho deti, ktoré sú u matky, nenasýti...a toto by si mohol pochopiť aj ty, s tvojím rozumom...že keby dával aj on deťom na jedlo, nemusel by byť teraz v blate a vyplakávať tu...chapeš, nyje??..
vidím že si zarputolá feministka ...absolútne nechápeš o čo tu ide ...

deti sa majú dobre , "ex" zarába cca 800€ v čistom ,má milenca ...odo mňa dostáva cez exekútorku 400€ mesačne .
lenže ona chce iba mňa zničiť . prečítaj si pepsikova ešte raz úvod a nepíš tu feministické bludy

ja sa s toho dostanem ale hladám aj iné možnosti ak existujú ..odpustite si takéto komentáre ktoré su od veci...ďakujem
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

fladko Pozri príspevok
vidím že si zarputolá feministka ...absolútne nechápeš o čo tu ide ...

deti sa majú dobre , "ex" zarába cca 800€ v čistom ,má milenca ...odo mňa dostáva cez exekútorku 400€ mesačne .
lenže ona chce iba mňa zničiť . prečítaj si pepsikova ešte raz úvod a nepíš tu feministické bludy

ja sa s toho dostanem ale hladám aj iné možnosti ak existujú ..odpustite si takéto komentáre ktoré su od veci...ďakujem
tak zrazu ex dostava od teba 400? ved si pisal, ze len 200 a ostatne ostane exekutorovi....
sam v tom mas nejaky chaos, alebo si vyberas, co sa ti hodi?
0 2
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

Baby, nechápem prečo sa do neho navážate. Veď si prečítajte všetko čo píše. Nechal manželku s deťmi a milencom bývať v spoločnom byte, to sa Vám zdá málo? Písal, že sa snaží deťom dať aj mimo výživného ale už nemá z čoho. Bývať niekde v podnájme tiež niečo stojí. On nie je človek? Nemá právo na normálny život? Robíte tu z neho hyenu a ktovie kde je pravda. Možno sa exka rozhodla, že ho zničí stoj čo stoj, veď normálni ľudia sa radšej dohodnú bez exekúcií. Na to, že sa nachamce exekútor podľa Vás deti nedoplatia? Dávať exekúciu by malo byť fakt krajné riešenie, pokiaľ je snaha o platenie nikdy by som to neurobila...
5 0
fladko fladko

fladko je offline (nepripojený) fladko

myara Pozri príspevok
tak zrazu ex dostava od teba 400? ved si pisal, ze len 200 a ostatne ostane exekutorovi....
sam v tom mas nejaky chaos, alebo si vyberas, co sa ti hodi?
to že dostáva 200€ mám od nej ale tomu neverím ..iba ak ju šali exekútorka ...ale to ma už nezaujíma ...tých 400 mám navýplatnej páske.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
....nyje ....nemhapam....

...ale pozri sa , prečítaj aj toto ..

...chlapec sa snaží riešiť situáciu , aj by deťom to ich dal ...no kde vziať a nekradnúť ???
...hlavne , že hééérečka - exmanželka sa vyhráža policajtom a užíva si života....


...a drbni mi neužitočné , šak môj rozum ostal teraz niekde v hlbokých lesoch ...
..

.,ale však ked sa chlapec snaží, tak mu pomôž a nepitvaj , čo píšem ja...a neužitočné si ty dal prvý..a za druhé mi nestojíš,...
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hena22 Pozri príspevok
Baby, nechápem prečo sa do neho navážate. Veď si prečítajte všetko čo píše. Nechal manželku s deťmi a milencom bývať v spoločnom byte, to sa Vám zdá málo? Písal, že sa snaží deťom dať aj mimo výživného ale už nemá z čoho. Bývať niekde v podnájme tiež niečo stojí. On nie je človek? Nemá právo na normálny život? Robíte tu z neho hyenu a ktovie kde je pravda. Možno sa exka rozhodla, že ho zničí stoj čo stoj, veď normálni ľudia sa radšej dohodnú bez exekúcií. Na to, že sa nachamce exekútor podľa Vás deti nedoplatia? Dávať exekúciu by malo byť fakt krajné riešenie, pokiaľ je snaha o platenie nikdy by som to neurobila...
pepsikova Pozri príspevok
..

.,ale však ked sa chlapec snaží, tak mu pomôž a nepitvaj , čo píšem ja...a neužitočné si ty dal prvý..a za druhé mi nestojíš,...
...veď to je to práve........nečítaš , čo iní činia .......píšeš , čo sa Tebe hodí , šak ako vždy a všade .......
...robíš z chlapca to oné zverstvo ...no skôr opačne mi tovychádza , ako keby si šéfka svorky bola ...uštvať a zničiť ...

...a ja ???...keď môžem , pomôžem .......je to o mne všeobecne známe .......teda v reálnom živote.....
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

som zena a matka, ale v tomto pripade sa zastanem muzov,
mnohokrat nie oni su na vine, ze nastal rozvod,
ale iba muzi, ktori nie su "vychcani", na to doplatia, nemaju sancu
na zalozenie si novej rodiny, na znovubudovanie majetku, pretoze ich byvale ex idu po nich ako stihacky, aj po celom svete, FBI sa mozu skryt,

zial, system je zle nastaven&, nebavim sa teraz o matkach, s ktorymi vybabrali nezodpovedni partneri, bavim sa o matkach, ktore ziju na ukor byvalych ex, dokonca je to pre nich vyhodnejsie, ako v povodnom manzelstve, a urcite sa nevydavaju, aj ked ziju v oficialnych novych partnerstvach
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ak je to pravda tak ako píše, a majú spločný byt tak ex ide po byte robí všetko preto aby si ho zabezpečila v prípade "nutnosti zabezpečenia pohľadávok" pre seba, a deti aj tak z bytu nič nebudú mať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať