Zavrieť

Porady

Prestup komínovej rúry cez stenu...

Ahojte poraďáci...

Potreboval by som poradiť ohľadne prestupu komínovej rúry cez stenu.

V staršom dome idem robiť krb a potreboval by som vyriešiť napojenie dymovodu...

Plán je postaviť komín vonku teda pri nosnej stene, kde by sopúch vošiel cez vybitú dieru do muriva, nakoĺko to je najmenší statický zásah, určite menší ako prebíjať dve deky a viacmenej ani nieje informácia o tom ako boli tie deky robené... Chem napojiť oceľovú rúru do keramického sopúcha a jediná možnosť je, že rúra bude v murive... Prikladám obrázky. Môže to tak byť, a ak áno čo dať okolo nej, vystlať to nobasilom ???

Dom je to starý a je z bieleho a čierneho kameňa...

Vysvetlivky k obrázku :

červenou som znázornil oceľovú rúru v modrom murive... Jedná sa mi o platnosť realizácie a aj o to čo dať okolo rúry...

ďakujem za Vaše názory a odpovede...
dom 1.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Cez stenu treba dať šamotovú rúru a obaliť sklennou vatou.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Existuje predlžovací diel pre keramický sopúch ??? Nakoľko ten čo je vlastne ako diel vložky je iba pár cm, a ja potrebujem prejsť stenou šírky cca 50 cm a to ešte ku tomu šikmo teda pár cm navyše.

    A vatu potom tú dvojdielnu čo ide okolo každej vložky, alebo ste mali na mysli inú vatu ?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na samotovy sopuch nadpoj klasicky ocelovy /nerezovy/ dymovod-bude to vlastne predlzenie dymovodu krb-komin
    arizona nepisem, ze napisaal nieco zle, ja som iba pridala dalsi tip .-)

    Prestup komínovej rúry cez stenu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.