Zavrieť

Porady

SZCO Materska-prerusit, ci nie?nieco viem, nieco nie

Dobry den. Uz dlho citam,ale vsetko sa mi nepodarilo zistit.

Momentalne som SZCO povinne nemocenska poistena na PN-v tehotenstve. 28.04.2012 nastupujem na matersku dovolenku,narok na matersku mi vznikne.

Moj problem je v tomto: Neviem ci mam alebo nemam preursit zivnost.Co bude jednoduchsie.

1. Mam prenajate priestory, za ktore platim (viem, ze tam je jedno ci prerusim alebo nie,lebo hlavne ze sa bude platit).Tieto priestory prenajimam este jednej babe a ta nepotrebuje faktury, lebo si uplatnuje pausalne vydavky.Povodne som nechcela prerusovat kvoli tomu, aby som jej vystavovala fakturu ale ona ju nepotrebuje
2. Ak NEprerusim zivnost a po skonceni naroku na materske mi vznikne narok na rodicovsky prispevok podam pisomne vyhlasenie do SP, ze cinnost nevykonavam a tym padom neplatim nadalej ziadne odvody ani do SP ani do ZP(spravne?) a ked mi vlastne vznikne povinnost platit odvody?Na zaklade akej skutocnosti?
3. Ak zivnost PRERUSIM a potom by som ju znova obnovila napr. po roku napriek tomu, ze som nemala ziaden prijem okrem materskej a RP, budem odvody platit hned po obnoveni zivnosti, alebo ako to je?
4.Ako to je potom s PN? Napr. zivnost prerusim a potom obnovim a hned na to budem PN budem mat narok ci nie?Pocita sa to ze som na materskej dovolenke?Je rozdiel ak by som zivnost neprerusila?

Som stratena dakujem ze pomozete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZCO Materska-prerusit, ci nie?nieco viem, nieco nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.