Zavrieť

Porady

cukráreň bez kolačov

Dobrý deň, mam podnikateľský nápad na otvorenie cukrárne, kde by som ponúkal iný sortiment, ako ostatné cukrárne. Napr. by som chcel podávať rôzne sladké jedlá ako palacinky, waffle, croissanty, k tomu mliečne kokteily, dobru kávičku a pod. Stým, že by si ľudia mohli do cukrárne prísť posedieť ale poprípade aj len zobrať palacinku "na stojaka" na spôsob fast foodov. Pochádzam zo 40 tis. mesta kde sú 3 cukrárne a do bludu klasických fast foodov. Myslíte že má takýto nápad šancu na úspech? Ma niekto konkrétne skúsenosti s otváraním cukrárne alebo podniku podobného typu? Čo to všetko obnášalo? Myslím papierovanie a financie. A moja posledná otázka sa týka kapitálu, momentálne mám našetrené 5000 € čo sotva bude stačiť. Je teraz možnosť dostať sa k nejakým dotáciám a pod.? Tento rok končím štúdium na hot. akadémií mam aj výučný list v odbore kuchár, čašník. Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
erst erst

erst je offline (nepripojený) erst

Drzim ti vsetky prsty, skoro vsetko ti uz povedali ostatni, ale mna chytila jedna tvoja veta, ze by si robil pralinky aj bez nejakeho velkeho zisku, len aby to bolo ine ako ostatni - super!! Takto pritiahnes zakaznikov, ale musi byt velmi vysoka kvalita, vo vsetkom. Hlavne priestor musi byt velmi prijemny, tam kde sa pohybuju, sedia zakaznici. Profesional - velmi dobre rady. Chcem aj s mojou zenou tiez nieco podobne rozbehnut, ale nie na Slovensku, tak som velmi rad, ze existuju taketo fora.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Boro89, ako sa ti darí? Pochváliš sa nám? Dva roky sú pomerne dlhá doba. :-)
1 1
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

...aj mňa to zaujíma, tak sa ozvi Boro 89.
1 0
BlackRoses BlackRoses

BlackRoses je offline (nepripojený) BlackRoses

Som aký som....
Tiež som napätý.. pustil si sa do toho?
1 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
allgreen
Profesional ti radí dobre, veľmi dobre, domysli aj také veci ako je parkovanie, cez leto terasa v príjemnom tieni s pár stromčekmi či tujkami,.. ak by to bola cukráreň asik bez alkoholu ale čapované pivečko v lete vonku by sa hodilo.
Moja krátka skúsenosť s podnikaním: ĽUDIA SÚ DNES FAJNOVÝ, MUSÍŠ MAŤ ŠIROKÝ VÝBER ABY SI PREDAL

Nos si ten nápad stále v hlave,rozmýšlaj nad tým, čo ako urobiť, proste vizualizuj..zapisuj.. možno by nebolo od veci sa niekde zamestnať na chvílu nabrať skúsenosti alebo pobehať svet a pozrieť si pár kaviarní v zahraničí..
Nemusí, vynikne aj užší sortiment. Ak obchod, reštauráciu, či čokoľvek, ja som vždy za vysoko špecializovaný obchod.
Niekto vyššie navrhol doplniť sortiment sladkých pokrmov pivom. Myslím, že by sa to veľmi rýchlo zvrhlo od cukrárne ku krčme.
0 4
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

profesional
1. Mas moj uprimny obdiv za snahu v tvojom veku nieco dosiahnut. Vacsina ludi nema tolko podnikatelskeho drivu ako ty ani po mnohych rokoch plnoleteho zivota. A hlavne sa mi paci tvoj sposob rozmyslania. Len sa toho drz, niekam to urcite dotiahnes.

2. Samotne odlisenie je skvela vec a rapidne zvysuje sancu na uspech. Ale to nestaci. V Bratislave som poznal 4 palacinkarne behom poslednych 10 rokov a vsetky krachovali. Z coho vyplyva ze Palacinky asi nie su nieco, co by sa dalo predavat s dostatocnou marzou. Ale mozno tam bol iny problem. Boli to len palacinky. Na co teraz narazam.. ak ti niekto da palacinku naplnenu uz cimkolvek na papierovej tacke na stojaka, tak nemas sancu od neho zinkasovat viac ako drobne. Ludia platia v prvom rade za pocity. A obzvlast to plati ak chcu marktit. Takze rada cislo 1: Nepodavaj bezne sladkosti. Urob z kazdej male umelecke dielo. Ziadne podavanie na stojaka. Prodkty podavane na stojaka nemas sancu predat s dobrou marzou. A ak budes predavat to iste na stojaka a to iste hoc ako skvele dielo, ludia budu ocakavat ze oboje budes predavat za tu istu, nizsiu, cenu. Takze zabudni na podavanie na stojaka resp. na fastfoodovy sposob. Budes potrebovat pekne biele taniere atypickych tvarov, pripadne aj inej farby. A tie palacinky, alebo cokolvek ine, musia byt doslova malym umeleckym dielom. To plati aj o napojoch. Aj keby si tu najlepsiu kavu podaval v salkach zn. Coca Cola, nerataj s tym ze od zakaznika dostanes vysoku cenu. Ale aj to budes podavat v bezfarebnej salke, atypickeho tvaru, s peknou penou a nejakym tym bonusom navyse, tak cena ktoru je ochotny zakaznik zaplatit rapidne stupa. A to celkovo plati o sposobe ako bude tvoj podnik vyzerat.

3. Co sa tyka penazi, tak 5000 Eur moze byt malo a moze byt vela. Vacsinu penazi minies asi na strojove zariadenia. Ale tie sa daju dnes celkom dobre zohnat na leasing. Takze co sa tyka strojov, rozmyslaj nad leasingom, ziadaj o ponuky od viacerych leasingoviek. Peniaze ktore mas pouzi na to aby tvoj podnik vyzeral dobre, aby si mal dobry riad, atd. A tiez si musis cosi nechat na bezny obeh cash-flow. V kazdom pripade v meste do 40.000 ludi alebo plusminus sa taky podnik da otvorit aj s 5000 Eurami. Dolezite je aby si ludom neposkytoval produkt, ale zazitok. V tom pripade budu za tebou chodit aj ludia z dalekeho okolia a mnoho krat taki, co tym mestom iba prechadzaju sa zastavia, aby si nieco u teba dali. Nezabudaj, v takychto podnikoch je dolezita atmosfera.

4. Rada cislo 2: Ludia maju viac zmyslov ako len hmat a zrak. Musis zatlacit na vsetky zmysly. Okrem dobrej chuti, musis v prostredi prehravat vhodnu a nenutenu hudbu ktora v ludoch bude vyvolavat prijemne pocity. A zaroven je dobre aby sa tie prijemnejsie vone z jedla dostali priamo do priestoru kde bude podavane. Jedalny listok, alebo menu musi obsahovat obrazky. Ono je velmi vela drobnosti na ktorych zalezi a ktore tvoria rozdiel. Takze sustred sa na detaily a to tak, aby si ovplyvnil ludom co najviac ich zmyslov.

Som rad ze konecne sa tu nasiel niekto, kto ma skutocny zaujem podnikat a nie len vyuzivat stat a kto uz od zaciatku rozmysla skutocne podnikatelsky. Zelam ti v tvojom biznise vela stastia.
Že to ide aj s jedným artiklom, spomínala spolumajiteľka v nedávno v Inkognite.
https://bistropolievocka.sk/, jediné v BA. Asi aj prvé, minulosť neviem.

Po prvé, dobre urobili, že odišli zo Zámockej ulice na Malý trh, kde sú samé budovy s korporátnikmi, a aj keď je tam v priamom okolí viac možností na obed, stali sa vychytenými, nepodáva sa jedlo priamo, buď si prinesú vlastné nádoby zákazníci, čím si šetria náklady obe strany, a tiež živ. prostredie.
Jediná negatívna vec, že sa na ne dlhšie stojí pre nával. Porcia 4 eurá, čo sa rovná cene meníčka.
Na stránke píšu, že ponúkajú 150 polievok, v relácii spomenula 300.
Keď zaradia šošovicovú, majú problém ju na nejaký čas vyradiť, pretože ju chce každý.

Na 1. str. webu
https://www.forbes.sk/predali-byt-ab...vele-polievky/
https://plus.sme.sk/c/20629349/podni...va-nevari.html
Hodné prečítania aj https://bistropolievocka.sk/o-nas/, nemali s gastronómiou nič spoločné.
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

calawen
Ešte malá rada, skúste myslieť aj na bezlepkových, resp. nepšeničných... Aj tí majú radi zákusky (palacinky a pod.)
Ak by mali problém s cestom, postačili by aj dezertné poháre, len aby bolo niečo aj pre nich v sortimente.
Ak by mala hygiena vysoké nároky na ďalšie priestory, môže si nájsť dodávateľa.
0 2

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať