Zavrieť

Porady

Vaše skúsenosti s programom Alfa Plus

Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s týmto programom. Ja v ňom mám jeden veľký problém. V evidencii DPH sa nedajú zotriediť doklady podľa interného čísla. Do stĺpca daňový doklad mi berie externé čísla došlých faktúr, čo je podľa mňa úplná hlúposť. Ani v omege a ani v pôvodnej alfe s tým nie je problém.
Usporiadat
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Mňa zarazila preddavková faktúra za Alfu plus :
program Alfa plus.............76,32
polatok za prechod z programu ALFA na ALFA plus...... 76,32
akcia zlava 70 % .................... - 53,42
celkom k úhrade 99,23

Ten poplatok za prechod z programu ALFA na ALFA plus nerobím dobrovolne ale na základe toho že budú oni končiť s podporou ALFA. Zdá sa mi to vydieranie zákazníkov. To čo poriešili v ALFA plus mohli jednoducho riešiť upgradom a nie vyžadovať kúpu nového programu.
Zdá sa Vám to seriozne ?
Za vela rokov u iných programov sa mi to nestalo
0 0
Timea13 Timea13

Timea13 je offline (nepripojený) Timea13

Ja mám počítač pripojený aj na net, ale to vôbec nepomáha, dnes som volala do Krosu a povedali mi, že to spúštanie a ukladanie databázy je veľmi dlhé, aj keď Alfa plus je pomalšia. Majú mi volať ich technici a po sprístupnení môjho počítača mi to nadiaľku pozrú, zatiaľ sa neozvali. Veľmi mi chýbajú aj klávesové skratky, nerada používam myš.
Takisto ako VieraM mám názor, že mali vylepšiť Alfu a nie urobiť z toho nový program, veď sa jedná o spracovanie jednoduchého účtovníctva v oboch prípadoch.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Timea13 Pozri príspevok
Ja mám počítač pripojený aj na net, ale to vôbec nepomáha, dnes som volala do Krosu a povedali mi, že to spúštanie a ukladanie databázy je veľmi dlhé, aj keď Alfa plus je pomalšia. Majú mi volať ich technici a po sprístupnení môjho počítača mi to nadiaľku pozrú, zatiaľ sa neozvali. Veľmi mi chýbajú aj klávesové skratky, nerada používam myš.
Takisto ako VieraM mám názor, že mali vylepšiť Alfu a nie urobiť z toho nový program, veď sa jedná o spracovanie jednoduchého účtovníctva v oboch prípadoch.
Mňa nemilo prekvapilo, že odomňa chceli zaplatiť si aj balík podpory ALFA, keďže balík mi skončil 30.6.2012 a budem ju používať do konca roka. Nakoniec mi ho sprístupnili bez poplatku po argumentoch, že ALFA plus ešte nie je plne funkčná.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tak ako vidím, tento rok ostanem iba pri Alfe......plusko nechám tak, nepovšimnuté , kým nebude šliapať ako Rogerove hodinky.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
tak ako vidím, tento rok ostanem iba pri Alfe......plusko nechám tak, nepovšimnuté , kým nebude šliapať ako Rogerove hodinky.....
Plusku môžeš testovať na demoverzii, ale ide fakt pomaly ...
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pokiaľ som mala starý počítač , tak mi išla ALFA PLUS neskutočne pomaly. Odkedy mám nový PC otváranie ako aj archivácia a práca s programom je plynulá a rýchla . Vadí mi na nej akurát to , že faktúra nie je prehľadná aj písmenká sú menšie ako boli v starej ALFE. Ja som prešla na novú ALFU , keď mi skončila podpora /30.6.2012/ . Ako ste to mysleli , že mám nárok ešte aj na balík podpory na starú ALFU , keď som prešla na novú?
0 0
Timea13 Timea13

Timea13 je offline (nepripojený) Timea13

Dnes mi volali z Krosu, s tým že problém podľa nich je v tom, že mám antivirák NOD 32 a mám si vypnúť rezistentnú kontrolu. Vypla som ju- resp. známy a teraz mi NOD svieti na červeno, vraj to je len kontrola otváraných programov v počítači a nie čo do počítača vstupuje. No neviem, pri Alfe, Omege ani Olympe takýto problém nebol a idú rýchlo. Ale aj tak je pomalšia.
0 0
Timea13 Timea13

Timea13 je offline (nepripojený) Timea13

Vraciam sa napäť k Alfe, dnes mi poslali ako Veronike licenčný súbor na Alfu do 30.6.2013 bez poplatku, nakoľko ani servisný technik nedokázal na diaľku cez sprístupnenie počítača odstrániť príčiny pomalej práce, vraj je to asi v antiviráku. Musia to opraviť v budúcich verziach. Nabudúci rok by sa malo prejsť už len na Alfu plus.... no uvidíme čo bude.
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Máte niekto skúsenosti v alfe plus čo sa týka jázd. V starej alfe mi vypočítalo vzdialenosť km.,čas koľko trvá cesta a kolko litrov sa tankovalo a kolko litrov ostalo v nádrži. V novej som sa k tomu nedopracovala. Tam si pýta iba cenu PHM. Auto mám súkromné-paušálne náhrady.
Zmenilo sa niečo čo sa týka vyúčtovania jázd? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marcelka V Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti v alfe plus čo sa týka jázd. V starej alfe mi vypočítalo vzdialenosť km.,čas koľko trvá cesta a kolko litrov sa tankovalo a kolko litrov ostalo v nádrži. V novej som sa k tomu nedopracovala. Tam si pýta iba cenu PHM. Auto mám súkromné-paušálne náhrady.
Zmenilo sa niečo čo sa týka vyúčtovania jázd? Ďakujem
Jazdy som v ALFE nerobila, ale v ALFE plus máš nad knihou jázd (horná lišta) info - rozklikni ho a tam máš súhrnné info o vozidle. Keď si ho zaklikneš, zobrazí sa ti : ubehnuté km, spotreba PHL spolu, priemerná spotreba.

Údaje ktoré hľadáš uvidíš až pri tlači knihy jázd.
Stav nádrže zobrazuje len pri firemnom motorovom vozidle.
Naposledy upravil veronikasad : 10.08.12 at 19:18
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

To áno. Len v tej starej som vedela za každú jazdu ubehnuté km,spotrebu PHL,cena PHL,zostatok PHL . Vedela som či mám v poriadku bloky PHL.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marcelka V Pozri príspevok
To áno. Len v tej starej som vedela za každú jazdu ubehnuté km,spotrebu PHL,cena PHL,zostatok PHL . Vedela som či mám v poriadku bloky PHL.
Tento údaj si pri súkromnom mot.vozidle v ALFE plus nezobrazuje. Zobrazuje sa len pri firemnom.

Skús napísať na hotline, že ti chýba, možno ho doplnia.
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

zdravím, mate už poriadne vyskušanú novu verziu + ? Balik mi skončil a neviem sa rozhodnuť čo dalej, či staru či novu verziu
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý večer, aj ja sa chcem s Vami poraďáci (účtujúci v alfe) poradiť. Končí mi balík podpory na Alfu a prišla mi predfaktúra na obnovenie, avšak mi poslali aj faktúru na prechod na Alfa plus. Neviem, čo mám robiť. Či si mám predlžiť balík, alebo prejsť na Alfa plus. V ktorom programe sa lepšie pracuje? Oplatí sa predlžovať balík podpory? Ďakujem Vám za rady.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Dobrý večer, aj ja sa chcem s Vami poraďáci (účtujúci v alfe) poradiť. Končí mi balík podpory na Alfu a prišla mi predfaktúra na obnovenie, avšak mi poslali aj faktúru na prechod na Alfa plus. Neviem, čo mám robiť. Či si mám predlžiť balík, alebo prejsť na Alfa plus. V ktorom programe sa lepšie pracuje? Oplatí sa predlžovať balík podpory? Ďakujem Vám za rady.
Rozhodnutie je na tebe. Ja som si kúpila balík podpory ALFA plus, ale urobila som v nej prevod len svojej firmy, kde sa učím s týmto SW pracovať. Ostatné účta dokončím v ALFE (vyjednala som si s KROSOM bezplatný balík podpory aj na ALFU)
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Je priehľadný? Pre porovnanie - je lepší ako Alfa? Chcela som si stiahnuť demo, ale nejak mi to nejde, vraj mám plný počítač. ...musím čakať za manželom, nech mi ho prečistí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Je priehľadný? Pre porovnanie - je lepší ako Alfa? Chcela som si stiahnuť demo, ale nejak mi to nejde, vraj mám plný počítač. ...musím čakať za manželom, nech mi ho prečistí.
Treba sa s ním naučiť pracovať, má inú štruktúru ako ALFA. Ak nemáš pripojenie PC na net, ide pomalšie ako ALFA. Dobrou pomôckou je príručka, ak máš rada "poruke" vyšla aj v papierovej forme - inak sa dá stiahnuť z netu. Ja som si kúpila na DOD KROSu aj v papierovej forme.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ja som s ALFOU PLUS spokojná. Nemám s ňou žiadne problémy.
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

ja som dnes kupil ALFA+ a Balik podpory na Alfu som dostal/ bez okolkov/ do 31.3.13
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

MIŠO T Pozri príspevok
ja som dnes kupil ALFA+ a Balik podpory na Alfu som dostal/ bez okolkov/ do 31.3.13
Wau, zajtra volám do Krosu. Aj ja tak chcem. Sami sa ponúkli, alebo vy ste to tak žiadal?
0 0
Načítať ďalšie