Zavrieť

Porady

Vaše skúsenosti s programom Alfa Plus

Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s týmto programom. Ja v ňom mám jeden veľký problém. V evidencii DPH sa nedajú zotriediť doklady podľa interného čísla. Do stĺpca daňový doklad mi berie externé čísla došlých faktúr, čo je podľa mňa úplná hlúposť. Ani v omege a ani v pôvodnej alfe s tým nie je problém.
Usporiadat
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

mondes Pozri príspevok
Wau, zajtra volám do Krosu. Aj ja tak chcem. Sami sa ponúkli, alebo vy ste to tak žiadal?
treba im to povedat, že chcete ešte ukoncit stary rok v ALFE aj DP a prechod urobite až v novom roku a nemal by byt problém. Mne už dnes zaslali mailom aj licen. súbor na podporu ALFY a už aj funguje aj s novou verziou 18.60

Alfa+ vsak dojde poštou neskor
Naposledy upravil MIŠO T : 25.09.12 at 15:28 Dôvod: doplnenie
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahoje, nevie mi niekto poradit v alfe plus, jazdy, kde sa zadava ked natankujem jeden den a druhy aby mi bralo cenu za liter ako pri posl.natankovani?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Prosim Vás neporadí mi niekto, ako sa da nastavit aby mi jazdy prepocitalo automaticky hned ako spravim jazdach nejaku zmenu? Teraz mi to prepocita ale musim dat Funkcie-prepocitanie jazd. V starej alfe to robilo automaticky hned ako som nieco zmenila.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

...hrozné
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Johanka Pozri príspevok
...hrozné
Johanka...čo je hrozné? Ja ju akurát sťahujem...demo. Končí mi balík podpory na Alfu, tak rozmýšľam, či ju objednať, keď majú zľavy...
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

tiež nad tým uvažujem, ale tie ohlasy na alfu + sú zatiaľ dosť nepriaznivé
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

dostali sme 3 predfaktúry a to....
1/ prechod z Alfy do Alfy plus s 30% zľavou a balíkom podpory na 12 mesiacov v sume 113.84 €
2/ balík podpory pre Omegu - 10 firiem 181.88 €
3/ balík ročnej podpory pre Olymp pre 50 zamestnancov vo výške 320 €.....

mne osobne sa to zdá silné kaffé.......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
dostali sme 3 predfaktúry a to....
1/ prechod z Alfy do Alfy plus s 30% zľavou a balíkom podpory na 12 mesiacov v sume 113.84 €
2/ balík podpory pre Omegu - 10 firiem 181.88 €
3/ balík ročnej podpory pre Olymp pre 50 zamestnancov vo výške 320 €.....

mne osobne sa to zdá silné kaffé.......
Nejako zdraželi. Za multiverziu ALFy+som v juni platila (bola akcia so 70% zľavou) 87,06€ vrátane DPH. A dostala som aj bezplatnú aktualizáciu AlFy, najskôr do 31.12.2012 a dnes mi ju predlžili do 31.3.2013
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No je tu koniec roka a ja tiež uvažujem čo spraviť , či predĺžiť balík podpory, alebo prejsť na ALFU plus
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
No je tu koniec roka a ja tiež uvažujem čo spraviť , či predĺžiť balík podpory, alebo prejsť na ALFU plus
Zitka, ak nechceš prejsť na iný účtovný SW, veľa možností nemáš. Na stránke KROSu píšu, že žiadne zľavy už v blízkej dobe dávať nebudú.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zita5 Pozri príspevok
No je tu koniec roka a ja tiež uvažujem čo spraviť , či predĺžiť balík podpory, alebo prejsť na ALFU plus
Zitka, Alfa + je podľa mňa ešte nedotiahnutá...
Ja by som si radšej predĺžila balík podpory na pôvodnú Alfu a nemusíš sa zatiaľ trápiť s novým programom.
Konečne sme sa dozvedeli dokedy budú podporovať starú Alfu - do konca roku 2014 + 1.Q.2015, takže ešte v pohode spracuješ DP za rok 2014.

Citujem zo stránky KROSU :


  • Program ALFA bude podporovaný minimálne do 31.12.2014 (HOTLINE,aktualizácie programu). V programe bude možné spracovať účtovníctvo a daňové priznania za účtovný rok 2014 (t.j. vrátane potrebných verzií vydaných v 1.Q 2015 napr. z dôvodu aktuálneho DPFO a DPMV).



http://www.kros.sk/11699
2 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tak či tak, raz na ten program alfa plus prejst musíte, takze je uplne jedno kedy, či nie?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

nikulik Pozri príspevok
Tak či tak, raz na ten program alfa plus prejst musíte, takze je uplne jedno kedy, či nie?
Pracuješ s Alfou? Skúšala si novú Alfu plus?
Na základe čoho si presvedčená, že musíme prejsť na Alfu plus?
Naposledy upravil Aljok : 13.12.12 at 13:21
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nemám PC, na ktorom mám ALFu, aj ALFU+ pripojený na net. Neviem či je to dôvod, mám pocit, akoby si ALFA plus stále chcela hľadať na nete nové aktualizácie - ide mi strašne pomaly. ALFA funguje v pohode.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aljok Pozri príspevok
Zitka, Alfa + je podľa mňa ešte nedotiahnutá...
Ja by som si radšej predĺžila balík podpory na pôvodnú Alfu a nemusíš sa zatiaľ trápiť s novým programom.
Konečne sme sa dozvedeli dokedy budú podporovať starú Alfu - do konca roku 2014 + 1.Q.2015, takže ešte v pohode spracuješ DP za rok 2014.

Citujem zo stránky KROSU :


  • Program ALFA bude podporovaný minimálne do 31.12.2014 (HOTLINE,aktualizácie programu). V programe bude možné spracovať účtovníctvo a daňové priznania za účtovný rok 2014 (t.j. vrátane potrebných verzií vydaných v 1.Q 2015 napr. z dôvodu aktuálneho DPFO a DPMV).



http://www.kros.sk/11699
Tak som sa aj rozhodla, potiahnem do dožitia ALFY
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Zita5 Pozri príspevok
Tak som sa aj rozhodla, potiahnem do dožitia ALFY
a ja som včera platila za novelizácie programov,,,,,aj budem prechádzať z Alfy do Alfy plus a to z dôvodu, že sa dá prechádzať do nového roka a vrátiť sa spätne.....
robí nám to problém pri mesačnom platiteľovi DPH , že musí byť DPH za 01 a 02/2013 a ešte nemáme ukončený rok 2012.....tak preto....
0 0
juraj:-) juraj:-)

juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

LILIEZ Pozri príspevok
Ahojte,
viete mi niekto kto používate Alfa plus poradiť? Čo treba nastaviť alebo upraviť v programe, ak pri nahadzovaní príjemky a po výpočte nákupnej ceny, mi celková faktúrovaná cena vyjde vždy buď o nejaké centy viac, alebo menej. Som už z toho zúfalá. Pátram po tom už niekoľko dní a stále mi to nechce vyjsť na presno...Za odpovede ďakujem.
Ja som na toto iste narazil tiež. hodinu som s tím bojoval a nič som nevybojoval. LILIEZ podarilo sa ti to vyriešiť? Ak nie skúsim napísať do KROSu, snad budu vedieť prečo to tak je
0 0
juraj:-) juraj:-)

juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

Ja som narazil ešte na jednu zaludnosť. Pri faktúrach mi automaticky vyplní variabilný symbol a napíše mi tam aj písmena aj lomky. Ale pri platbe toto nejde predsa zadat Alebo sa to da niekde nastaviť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

juraj:-) Pozri príspevok
Ja som narazil ešte na jednu zaludnosť. Pri faktúrach mi automaticky vyplní variabilný symbol a napíše mi tam aj písmena aj lomky. Ale pri platbe toto nejde predsa zadat Alebo sa to da niekde nastaviť?
Pri akých faktúrach ? (došlých alebo vystavených)
0 0
juraj:-) juraj:-)

juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

Pri vystavených. A taktiež aj pri predfakture. Ale zaujímave je, že prva predfaktura má číslo PF/2012/0001 a variabilne je OK teda 20120001 ale druhá je PF/2012/0002. Celkom tomu nechápem prečo si to píše variabilný aký chce. Osobne si myslím, že SW by mal sám uznať, že písmena a znaky musí vypustiť.
0 0
Načítať ďalšie