Zavrieť

Porady

DPH a dodanie sluzieb do zahranicia

Ahojte...

Mohli by ste mi pomoct prosim? Viem ,ze tato tema tu je dost diskutovana,ale kontretny priklad som nenasla.

Mam mensi problem s pohopenim zakona o dph, uctovnicka co mi poradila mam pocit,ze nie moc dobre tak sa radcej opytam.

Fakturujem sluzby do zahranicia- Madarsko. som platca DPH.
Faktury vystavujem bez DPH. Bolo mi povedane,ze dodani si to ten komu bude sluzba dodana.avsak.

Dodavam sluzby do madarska,ale pracujem na SK uzemi. Madarska firma nema pobocku na SK. Vsetky dokumenty a moja praca ide do madarska. Kde je teda miesto dodania sluzby? Vykonavam pracu tu na SK aj cestujem v ramci strednej europy avsak ide to vsetko do centraly. Nestaci to mat napisane na fakture a ten bude platit dan?

Moja otazka znie, kto ma odvadzat dph? robim spravne,ze posielam FA bez dph v domneni, ze si to odvedu v madarsku? robim to tak od minuleho kvartalu a chcem ,aby vsetko bolo ok.
Dakujem velmi pekne za pomoc a za odpovede.
Usporiadat
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
ekofin Pozri príspevok
Prosím o radu. Slovenský platiteľ DPH dodá službu - elektromontážne práce na nehnuteľnosti českému platiteľovi DPH, ale nehnuteľnosť je na Slovensku. Fakturujem s DPH? Ak áno, na ktorom riadku v daňovom priznaní sa to uvádza? Vystavujem súhrnný výkaz?
Druhý problém mám, keď slovenský platiteľ DPH predá tovar holandskej súkromnej osobe s miestom dodania tuzemsko. Tovar neopustí SK. Tiež vystavujem faktúru s DPH? Vystavujem súhrnný výkaz? Ďakujem veľmi pekne za rady.
Neporadí mi nikto?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

ekofin Pozri príspevok
Prosím o radu. Slovenský platiteľ DPH dodá službu - elektromontážne práce na nehnuteľnosti českému platiteľovi DPH, ale nehnuteľnosť je na Slovensku. Fakturujem s DPH? Ak áno, na ktorom riadku v daňovom priznaní sa to uvádza? Vystavujem súhrnný výkaz?
Druhý problém mám, keď slovenský platiteľ DPH predá tovar holandskej súkromnej osobe s miestom dodania tuzemsko. Tovar neopustí SK. Tiež vystavujem faktúru s DPH? Vystavujem súhrnný výkaz? Ďakujem veľmi pekne za rady.
Podľa mňa - v prvom prípade je miesto dodania SK - §16/1 kde sa nehnuteľnosť nachádza - vystavíš fa s DPH, uvedieš v daňovom priznaní na riadku 3 a 4, v SV neuvádzaš.
V druhom prípade je dodanie tovaru s miestom dodania SK §13/1 - fa má byť s DPH, v DP na riadku 03 a 04, do SV sa neuvádza.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Sme slovenská firma, platca DPH a fakturujeme do členského štátu EU, tiež platca DPH (registrovaný v členskom štáte EÚ), za inzerciu v odbornom časopise (služba). Vystavím fa bez DPH. Potrebujem vo fa napísať nejakú odvolávku na konkrétny paragraf? (oni požadujú akurát dopísať tam Reverse Charge). Okrem potvrdeného dodacieho listu od nich potrebujem ešte nejaké iné doklady priložiť ku fa? (napr. ako pri dodaní tovaru podľa §43) ?
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

posúvam
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

SZČO naplatca DPH dodáva služby pre spol v ČR platca DPH. Príjem za tieto služby je cca 5000€. Kedy je slovenský podnikateľ povinný sa registrovať pre DPH? na SK, keď celkový jeho ročný príjem neprekračuje hranicu 33200€?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

kimart Pozri príspevok
SZČO naplatca DPH dodáva služby pre spol v ČR platca DPH. Príjem za tieto služby je cca 5000€. Kedy je slovenský podnikateľ povinný sa registrovať pre DPH? na SK, keď celkový jeho ročný príjem neprekračuje hranicu 33200€?
Podľa toho, o aké služby sa jedná a kde je miesto dodania tých služieb. Ak sa jedná o služby, pri ktorých sa prenáša daňová povinnosť (§15/1) za klasického platiteľa nie je povinný sa registrovať, ale je povinný sa registrovať podľa §7a/2 a podávať súhrnný výkaz.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Neuvádzaš aké služby. Ak sú podľa § 15/1 mal sa registrovať podľa § 7a pred dodaním služby.

Pozri napr. túto tému :
http://www.porada.sk/t125491-dr-sr-p...uzby-z-cs.html
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

H.B. Pozri príspevok
Sme slovenská firma, platca DPH a fakturujeme do členského štátu EU, tiež platca DPH (registrovaný v členskom štáte EÚ), za inzerciu v odbornom časopise (služba). Vystavím fa bez DPH. Potrebujem vo fa napísať nejakú odvolávku na konkrétny paragraf? (oni požadujú akurát dopísať tam Reverse Charge). Okrem potvrdeného dodacieho listu od nich potrebujem ešte nejaké iné doklady priložiť ku fa? (napr. ako pri dodaní tovaru podľa §43) ?
Čo sa týka povinných náležitostí faktúry za služby do iného ČŠ, pozri si §73, resp. §72 zákona o DPH platného od 1.1.2013, tam sú všetky povinné údaje. A ten potvrdený dodák podľa mňa úplne postačí, prípadne by bolo dobré možno vystrihnúť z časopisu ten inzerát alebo to nejako vytlačiť, aby daňový úrad nemohol pochybovať, že ste službu dodali. To už závisí od konkrétneho úradníka, čím sa nechá presvedčiť.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

registrovaný je podľa §7a, podáva SV, na základe čoho by potom musel byť aj platcom DPH?
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

SilMar Group Pozri príspevok
Čo sa týka povinných náležitostí faktúry za služby do iného ČŠ, pozri si §73, resp. §72 zákona o DPH platného od 1.1.2013, tam sú všetky povinné údaje. A ten potvrdený dodák podľa mňa úplne postačí, prípadne by bolo dobré možno vystrihnúť z časopisu ten inzerát alebo to nejako vytlačiť, aby daňový úrad nemohol pochybovať, že ste službu dodali. To už závisí od konkrétneho úradníka, čím sa nechá presvedčiť.
Ešte jedna otázočka: do súhrnného výkazu to dám a čo s daňovým priznaním k DPH? Nevieš mi poradiť, do ktorých riadkov?
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- v § 73 ods. 2 písm. h) zákona o DPH - je odkaz na smernicu Rady, ktorá by mala byť uvedená na faktúre,
- miestom dodania služby je v zmysle § 15 ods. 1 zákona o DPH iný členský štát, dodanie predmetnej služby sa uvádza v SV, ale do daňového priznania sa neuvádza.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

H.B. Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka: do súhrnného výkazu to dám a čo s daňovým priznaním k DPH? Nevieš mi poradiť, do ktorých riadkov?
ako tu už bolo napísané, nepodávaš z tohto titulu DP. Takéto služby sa do DP neuvádzajú.
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Poprosím o radu. Slovenský živnostník, neplatca DPH vystaví fa za stavebné práce na nehnuteľnosti v Čechách českému platiteľovi DPH, ktorý má pridelené IČ DPH české. Podľa ktorého paragrafu má postupovať a vystaviť fa s DPH alebo bez? a čo všetko mu vyplýva v súvislosti s registráciou a so súhrnným výkazom. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Slovenská firma, plátca DPH fakturuje firme z IČŠ, plátcovi DPH služby podľa §15 ods 1. Uvádza sa toto niekde v tlačive DPH? Ďakujem.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

lenka.ba Pozri príspevok
Slovenská firma, plátca DPH fakturuje firme z IČŠ, plátcovi DPH služby podľa §15 ods 1. Uvádza sa toto niekde v tlačive DPH? Ďakujem.
nie, len v súhrnnom výkaze
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

SilMar Group Pozri príspevok
nie, len v súhrnnom výkaze
Ďakujem aj som si myslela, tak ale aspoň som si to potvrdila
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
ekofin Pozri príspevok
Poprosím o radu. Slovenský živnostník, neplatca DPH vystaví fa za stavebné práce na nehnuteľnosti v Čechách českému platiteľovi DPH, ktorý má pridelené IČ DPH české. Podľa ktorého paragrafu má postupovať a vystaviť fa s DPH alebo bez? a čo všetko mu vyplýva v súvislosti s registráciou a so súhrnným výkazom. Ďakujem veľmi pekne.
Neporadí mi nikto: Ja si myslím, že faktúru vystaví bez DPH , ale neviem čo ďalej.
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
A mám ďalší problém. Slovenský platca DPH vystavuje českému platcovi DPH stavebné práce na nehnuteľnosti v Čechách, ktorá ich ale fakturuje konečnému prijímateľovi v Čechách, ktorý je tiež platcom DPH. Vystavujem faktúru bez DPH a musím tam uviesť, že práce sú dodávané podľa § 16? Podávam aj súhrnný výkaz? Čo v takom prípade, keď ten konečný prijímateľ v ČR nie je platca DPH? Som z toho už úplne domotaná a ešte ku tomu tesne pred Vianocami. Ďakujem, ak sa na to niekto pozrie.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

ekofin Pozri príspevok
Poprosím o radu. Slovenský živnostník, neplatca DPH vystaví fa za stavebné práce na nehnuteľnosti v Čechách českému platiteľovi DPH, ktorý má pridelené IČ DPH české. Podľa ktorého paragrafu má postupovať a vystaviť fa s DPH alebo bez? a čo všetko mu vyplýva v súvislosti s registráciou a so súhrnným výkazom. Ďakujem veľmi pekne.
Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza, t.j. ČR. Faktúru vystavuješ bez DPH. Do SV určite nejde.
Nepoznám český zákon. Naštuduj si či nemajú obdobu nášho § 69/2 (toto je dobrovoľné, nemá to každý štát) vtedy by osobou povinnou platiť DPH bol český platiteľ DPH.
Ak dodáva stavebné práce českému neplatiteľovi, tak tiež musíš pozrieť český zákon ohľadom registrácie za platiteľa v ČR.
Naposledy upravil Aljok : 22.12.12 at 11:51
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Montazne prace (nabytok), neplatitel DPH pre nezdanitelnu (sukromnu) osobu, miesto je tam kde sa sluzby fyzicky vykonavaju. Takze by sa mal dodavatel registrovat tam kde sa sluzby vykonavaju vsak? alebo montaz vykonat v tuzemsku :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať