Zavrieť

Porady

DPH a dodanie sluzieb do zahranicia

Ahojte...

Mohli by ste mi pomoct prosim? Viem ,ze tato tema tu je dost diskutovana,ale kontretny priklad som nenasla.

Mam mensi problem s pohopenim zakona o dph, uctovnicka co mi poradila mam pocit,ze nie moc dobre tak sa radcej opytam.

Fakturujem sluzby do zahranicia- Madarsko. som platca DPH.
Faktury vystavujem bez DPH. Bolo mi povedane,ze dodani si to ten komu bude sluzba dodana.avsak.

Dodavam sluzby do madarska,ale pracujem na SK uzemi. Madarska firma nema pobocku na SK. Vsetky dokumenty a moja praca ide do madarska. Kde je teda miesto dodania sluzby? Vykonavam pracu tu na SK aj cestujem v ramci strednej europy avsak ide to vsetko do centraly. Nestaci to mat napisane na fakture a ten bude platit dan?

Moja otazka znie, kto ma odvadzat dph? robim spravne,ze posielam FA bez dph v domneni, ze si to odvedu v madarsku? robim to tak od minuleho kvartalu a chcem ,aby vsetko bolo ok.
Dakujem velmi pekne za pomoc a za odpovede.
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Montazne prace (nabytok), neplatitel DPH pre nezdanitelnu (sukromnu) osobu, miesto je tam kde sa sluzby fyzicky vykonavaju. Takze by sa mal dodavatel registrovat tam kde sa sluzby vykonavaju vsak? alebo montaz vykonat v tuzemsku :-)
uz mnohokrat sme to tu riesili a ked pride na moj pripad tak som si nie ista (resp. asi by som bola rada keby mi niekto povedal, ze to je inak v tomto pripade).
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

Prechádzala som túto tému viackrát ale stále sa neviem z toho vyznať.


Potrebovala by som poradiť:
s. r. o. platca DPH ide vystaviť faktúru za správu webových stránok do Írska platcovi DPH.
Nemáte s tým niekto skúsenosť. Miesto dodania služieb je podľa § 15 Zákona o DPH?

Ďakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Sylvinka08 Pozri príspevok
Prechádzala som túto tému viackrát ale stále sa neviem z toho vyznať.


Potrebovala by som poradiť:
s. r. o. platca DPH ide vystaviť faktúru za správu webových stránok do Írska platcovi DPH.
Nemáte s tým niekto skúsenosť. Miesto dodania služieb je podľa § 15 Zákona o DPH?

Ďakujem
Súhlasím. Podľa mňa je to služba podľa § 15/1. T.j. faktúra bez DPH, uviesť do SV s kódom 2.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Klientka (jednorazove spracovanie ucta) ma asi problem :-(. Faktura za vystavenie odborneho poradenstva v ramci vzdelavacieho workshopu, konane v CZ. Klientka nie platitel DPH, odberatel zdanitelna osoba platitel DPH v CZ. Povedzte ze sa mylim, ze to nie je § 15 odst.1. Zial to, ze ziadam kazdeho klienta aby mi dal vediet pred poskytnutim alebo prijatim sluzby mimo Slovenska, je akoby som pri niektorych hadzala hrach na stenu....
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Podľa mňa sú to klasické služby podľa §15/1. Na vstupenku na vzdelávanie sa to asi uhrať nedá však?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

SilMar Group Pozri príspevok
Podľa mňa sú to klasické služby podľa §15/1. Na vstupenku na vzdelávanie sa to asi uhrať nedá však?
nie, zial nie. ja si tiez myslim, ze §15 odst.1. Kolko je teraz pokuta za oneskorene podanie SV?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

nika.sum Pozri príspevok
nie, zial nie. ja si tiez myslim, ze §15 odst.1. Kolko je teraz pokuta za oneskorene podanie SV?
tak to netusim, ale viem, ze pokutuju za vsetko - vyberaju teraz vsetko, aby aspon trosku naplnili kasu...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

SilMar Group Pozri príspevok
tak to netusim, ale viem, ze pokutuju za vsetko - vyberaju teraz vsetko, aby aspon trosku naplnili kasu...
ja som pocula, ze bola vraj pokuta za SV znizena z tych 332, tak neviem. Ale urcite nebude klientka nadsena, ale moja chyba to nie je nakolko sa ku mne dostavaju doklady raz za rok a naviac, viem ze som upozornila aj minuly rok, ze pri fakturovani mimo alebo prijati fa z EU ma musi hned informovat a pytat sa co a ako.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Za toto naozaj nemozes, ale vzdy je to velmi neprijemne oznamit klientovi, ze sa take nieco stalo, aj ked to je jeho chybou. Vzdy sa pre to zle citim...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať