Zavrieť

Porady

BSM po rozvode

Dobrý deň,
prosím chcela by som sa opýtať, chcem podať návrh na vysporiadanie BSM po rozvode, lebo sa nevieme dohodnúť. Chcela by som, aby ma zastupoval právny zástupca. Prosím koľko okrem súdných poplatkoch budem platiť právnemu zástupcovi v percentách z hodnoty BSM? Bude platiť aj môj exmanžel? Aké ešte poplatky, okrem súdných a právneho zastupenia ma čakajú ? Máme spoločný byt, chatu a nehnuteľnosti. Dlhy nemáme, bývam tam sama s 1 dieťaťom a dospelými synmi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    radím ti, dohodnite sa aj za cenu ústupkov, inak sa nedoplatíte

    odmenu advokátov stanovuje vyhl. MS SR č. 655/2004 Z.z., záleží od dohody s advokátom, ak by ste sa dohodli klasicky na tarife, jeden úkon by ťa vyšiel: 486,29 EUR + 6,64 EUR za každých ďalších 3319,39. Náhrada trov konania sa v konaní o vyporiadanie BSM nepriznáva, keďže obaja účastníci majú rovnaký podiel úspechu a každý si znáša svoje trovy. Keď sa nebudete vedieť dohodnúť na cenách, ceny budú určovať súdni znalci - jeden znalecký posudok stojí cca. 300-500 EUR podľa nákladov znalca. Súdne poplatky sú 3% z masy BSM, keďže masu BSM tvorí byt, chata, nehnuteľnosti atď., ktoré sa ocenia napr. na 200 tis. EUR, s exmanželom spoločne a nerozdielne zaplatíte iba súdu 6 tis. EUR
    Naposledy upravil mattto : 15.04.12 at 08:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.