Zavrieť

Porady

odskodne pri autonehode

Caute, neviete niekto poradit, co robit alebo ako postupovať ked som utrpela pri nehode v decembri triestivu zlomeninu na lavej nohe , podstupila som už 2 operácie a ešte ma caká 1, mam nejaky narok na odškodne alebo nieco podobne alebo aspon preplatenie toho, ze uz skoro pol roka nemozem pracovat? Havariu sposobil istý starsi pan, ktory nestihol ubrzdit na zladovatelej ceste a rovno vrazil do nášho auta ,na miesto spolujazdca, kde som sedela ja.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    odskodne-nehody Pozri príspevok
    Nene, o odškodné můžete žádat hned po nehodě (rok po nehodě dojde k přezkoumání z hlediska trvalých následků) uplatnit lze širokou škálu věcí. Rozhodně bych se neobracela priamo na poisťovnu, ale poradila sa s odborníkmi v tejto oblasti. Keď chcete vediet viacej, kontaktujte mne na emailu odskodne-nehody@seznam.cz
    tu sa radí verejne...možno sa info bude hodiť aj niekomu inému.....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Trvale nasledky urazu sa posudzujú po 1 roku od urazu. /bodové ohodnotenie posudkovým lekárom/

    je doležité aby si bola celý čas od nehody na PN ,potom vyšetrovateľ polície vznesie obvinenie pre ťažke ublíženie na zdraví
    voči vodičovi,ktorý zavinil nehodu,
    Tvoje liečebné náklady,bolestné rieši poisťovňa z PZP vodiča /majiteľa vozidla/
    Taktiež možeš žiadať sudne o nahradu spoločenskej/nemajetkovej/ ujmy , ale to je na dlhe lakte /poisťovne majú dobrých a skúsených právnikov

    kamka22 je offline (nepripojený) kamka22

    kamka22
    takže penieze mozem dostat za trvale nasledky, liecebne naklady, bolestne a nemajektovu ujmu. To je vsetko ano? To vsetko od poistovne? Kde najdem nejake formulare alebo nejaky postup ako sa to cele robí ?

    pe84 je offline (nepripojený) pe84

    Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac pe84
    a poznas poistovnu, kde mal uzavrete PZP ten pan, ktory nehodu sposobil?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    kamka22 Pozri príspevok
    takže penieze mozem dostat za trvale nasledky, liecebne naklady, bolestne a nemajektovu ujmu. To je vsetko ano? To vsetko od poistovne? Kde najdem nejake formulare alebo nejaky postup ako sa to cele robí ?
    Áno , ale všetko sa to rieši až od 1 roka PO ÚRAZE , ked lekar stanoví bodové ohodnotenie ujmy na tele ,prip.trvalé následky,príp čiastočnú, alebo uplnu invaliditu

    zatiaľ je tvoj príjem nemocenské dávky , teda ak praceneschopnosť stále trvá

    o náhradu bolestného, či nemajetkovej ujmy treba dať na sud žalobu

    nie je to také jednoduché....

    pe84 je offline (nepripojený) pe84

    Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac pe84
    praveze nie vzdy treba zacat zalobou, s vystavenim bodovym ohodnotenim bolestneho a SSU (stazenie spolocenskeho uplatnenia), ktore na poziadanie vystavi osetrujuci lekar, treba ist do poistovne, v ktorej mal vinnik nehody uzavrete PZP, casto sa to da vyriesit uz s poistovnou, jedine zeby to z nejakeho dovodu nechceli preplatit, potom sa moze ist na sud, ale naco hned zbytocne natahovacky
    pe84 Pozri príspevok
    praveze nie vzdy treba zacat zalobou, s vystavenim bodovym ohodnotenim bolestneho a SSU (stazenie spolocenskeho uplatnenia), ktore na poziadanie vystavi osetrujuci lekar, treba ist do poistovne, v ktorej mal vinnik nehody uzavrete PZP, casto sa to da vyriesit uz s poistovnou, jedine zeby to z nejakeho dovodu nechceli preplatit, potom sa moze ist na sud, ale naco hned zbytocne natahovacky
    Nene, o odškodné můžete žádat hned po nehodě (rok po nehodě dojde k přezkoumání z hlediska trvalých následků) uplatnit lze širokou škálu věcí. Rozhodně bych se neobracela priamo na poisťovnu, ale poradila sa s odborníkmi v tejto oblasti. Keď chcete vediet viacej, kontaktujte mne na emailu odskodne-nehody@seznam.cz

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    lujza.j Pozri príspevok
    tu sa radí verejne...možno sa info bude hodiť aj niekomu inému.....
    to áno tu sa radí verejne a bez platne... a pán by asi chcel svojich cca 30 % z poistného plnenia...
    Ice dive Pozri príspevok
    to áno tu sa radí verejne a bez platne... a pán by asi chcel svojich cca 30 % z poistného plnenia...
    Nejde o pojistné plnění ale o to, že každý případ je specifický. Záleží, zda již byl jednoznačně a pravomocně určen viník, jaká škoda vznikla - každý musí také vědět, jako doklady si schovávat (účtenky za jízdenky, za léky - vše v originále) jak si vyřídit zdravotní posudek tak, aby ho nedělal lékař pojišťovny (a s cílem pojišťovně ušetřit ho vyhotovil podle toho) a cílem je jediný - aby se klient dostal k plnění, na které má skutečně nárok a v plné výši. POkud bude jednat s pojišťovnou sám, přijde s velkou pravděpodobností o spoustu nervů a fin. náhradu kratší o více než zmiňovaných 30% (apropos odměna je o celých 10% nižší). Nevím, být v kůži poškozeného, raději vše předám někomu, kdo se na tuto oblast specializuje a logicky za to zaplatím (ale ne předem, ale až po obdržení peněz od pojišťovny), než se budu neodborně potýkat s pojišťovnou, ztratím nervy a čas a nakonec mi pojišťovna zkrátí co může a odškodné bude ve finále daleko menší než zmiňovaná odměna.

    odskodne pri autonehode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.