Zavrieť

Porady

DPH a dodanie tovaru zo zahranicia MRP

Dobrý deň. Prosím Vás o radu, aký typ DPH použiť pri programe MRP pri nahadzovaní došlej faktúry z Číny za tovar? Tovar bol preclený a bolo zaplatené DPH. Niekde som čítala, že je to typ 43, ale sumy sa mi nenačítali do daňového priznania. Alebo tam preba na faktúre uviesť aj daň 20%? Za každú radu budem vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivicica je offline (nepripojený) Ivicica

    Ivicica
    Obe stránky som už preštudovala, ale ako som písala, nie som si istá, či je to zaozaj typ 43, keďže sa mi to nenačítalo do daňového priznania. Bola by som vďačná za konkrétnu odpoveď.

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    Došlá faktura z krajín mimo EU sa nenačítava do priznania - do priznania ide hodnota DPH vyčíslená na JCD - ja to robím cez ostatné záväzky, typ DPH 43 - sumu DPH do stlpca DPH a prípadné clo do sumy oslobodenej od dane. Dátum daňovej povinnosti nevyplňam a doplní sa pri uhrade JCD - pretože do priznania sa počíta len uhradená DPH pri preclení.

    DPH a dodanie tovaru zo zahranicia MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.