Zavrieť

Porady

Práca dohodou

Dobrý deň, som na čiastočnom invalidnom dôchodku. Pracujem na dohodu u 2 zamestnávateľov. Zaujíma ma, či práca dohodou - 350 hodín ročne platí u jedného zamestnávateľa, alebo u každého zamestnávateľa 350 hodín. U týchto 2 zamestnávateľov mi vychádza približne 50 hodín mesačne, v lete počas dovoleniek viac. Výška platu za mesiac je obmedzená a určená napr. ako pri nezamestnaných, alebo nemám v mojom prípade obmedzený príjem ? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anthea88 Pozri príspevok
    Obidve sú dohody o pracovnej činnosti.
    Na dohodu o prac.činnosti môžeš odpracovať max. 10 hod. týždenne u každého zamestnávatela (limit 350 hod. ročne platí pre dohodu o vykonaní práce). Výška príjmu - ak nie si evidovaná na UP - nie je obmedzená. U jedného zo zamestnávatelov môžeš podpísať vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, kde sa ti odmena do výšky mesačnej NČZD nebude zdaňovať.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    príjem nemáš obmedzený.. na každú dohodu zvlášť možeš odpracovať 350 hodín.. /ak ide o dohodu o vykonaní práce/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anthea88 Pozri príspevok
    Dobrý deň, som na čiastočnom invalidnom dôchodku. Pracujem na dohodu u 2 zamestnávateľov. Zaujíma ma, či práca dohodou - 350 hodín ročne platí u jedného zamestnávateľa, alebo u každého zamestnávateľa 350 hodín. U týchto 2 zamestnávateľov mi vychádza približne 50 hodín mesačne, v lete počas dovoleniek viac. Výška platu za mesiac je obmedzená a určená napr. ako pri nezamestnaných, alebo nemám v mojom prípade obmedzený príjem ? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
    si evidovaný na UP ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anthea88 Pozri príspevok
    Na ÚP nie som evidovaná.
    Akú dohodu máš uzatvorenú ? (dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti ) ?

    anthea88 je offline (nepripojený) anthea88

    anthea88
    ID a príspevok na kompenzáciu sa považuje za príjem? Príjem z práce na Dohodu o pracovnej činnosti za r.2012 spočítam podľa tlačiva Ročné zúčtovanie preddavku na daň a odrátam zo sumy 3644,74 a potom si manžel môže zbytok uplatniť ako nezdaniteľnú časť zákl. dane? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.