Zavrieť

Porady

Kúpa auta a DPH, a predaj auta a DPH

Ahojte poraďáci! Mám takýto problém s DPH. Podnikateľ - SZČO, mesačný plátca DPH, účtujúci v JU, kúpil v 12/05 od firmy XYZ ojazdený osobný automobil, ktorý zaradil do majetku firmy. DPH sme si neodpočítavali, vzhľadom k tomu, že automobil je osobný. Teraz vo februári sa rozhodol, že ho predá naspäť tej istej firme XYZ, za tú istú cenu, a chce kúpiť od nej nové osobné auto. Chcem sa opýtať, ak budeme vystavovať fa za predaj auta, musíme uviesť DPH a aj tú DPH odviesť???
A samozrejme pri kúpe nového auta si znovu "nemôžme" DPH odpočítať!!! Logiku to má, ale nie je to spravodlivé, keďže budeme musieť zaplatiť DPH pri predaji auta. Ide mi hlavne o to, aby som mu to vysvetlila a hlavne sa utvrdila, že rozmýšľam správne. Má niekto iný názor??? Tak poraďte čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zuzanakalafusova
    Ahojte poraďáci! Mám takýto problém s DPH. Podnikateľ - SZČO, mesačný plátca DPH, účtujúci v JU, kúpil v 12/05 od firmy XYZ ojazdený osobný automobil, ktorý zaradil do majetku firmy. DPH sme si neodpočítavali, vzhľadom k tomu, že automobil je osobný. Teraz vo februári sa rozhodol, že ho predá naspäť tej istej firme XYZ, za tú istú cenu, a chce kúpiť od nej nové osobné auto. Chcem sa opýtať, ak budeme vystavovať fa za predaj auta, musíme uviesť DPH a aj tú DPH odviesť???
    A samozrejme pri kúpe nového auta si znovu "nemôžme" DPH odpočítať!!! Logiku to má, ale nie je to spravodlivé, keďže budeme musieť zaplatiť DPH pri predaji auta. Ide mi hlavne o to, aby som mu to vysvetlila a hlavne sa utvrdila, že rozmýšľam správne. Má niekto iný názor??? Tak poraďte čo s tým?
    DPH pri predaji auta, na ktoré ste si neuplatnili odpočet neuvádzate, t.j. predávate bez DPH.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    evina
    DPH pri predaji auta, na ktoré ste si neuplatnili odpočet neuvádzate, t.j. predávate bez DPH.
    len doplním § 42

    iris07 je offline (nepripojený) iris07

    iris07
    Ako je to pri predaji auta, ktoré bolo vkladom do s.r.o.? Tiež sa postupuje podľa §42?
    Diky

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Skúsim obnoviť tému.
    Prosím Vás, ak sme kúpili NV- Aviu v roku 1992 na leasing, absolútne netuším ako to bolo v tomto roku s DPH. Teraz ju ideme predávať , sme platci DPH a neviem čo s DPH. Či predať s DPH, alebo bez?
    Poradíte niekto prosím.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    L-M Pozri príspevok
    Skúsim obnoviť tému.
    Prosím Vás, ak sme kúpili NV- Aviu v roku 1992 na leasing, absolútne netuším ako to bolo v tomto roku s DPH. Teraz ju ideme predávať , sme platci DPH a neviem čo s DPH. Či predať s DPH, alebo bez?
    Poradíte niekto prosím.
    posúvam
    Katarína Cigánová
    L-M Pozri príspevok
    Skúsim obnoviť tému.
    Prosím Vás, ak sme kúpili NV- Aviu v roku 1992 na leasing, absolútne netuším ako to bolo v tomto roku s DPH. Teraz ju ideme predávať , sme platci DPH a neviem čo s DPH. Či predať s DPH, alebo bez?
    Poradíte niekto prosím.
    Nákladné autá boli s možnostou odpočtu vždy . Obmedzenia boli len pri osobných autách . Takže aviu predat s DPH

    Kúpa auta a DPH, a predaj auta a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.