Zavrieť

Porady

Občan s ŤZP bez ERP ako účtovať?

Prosím vás o radu, som oslobodený od povinnosti mať ERP ako občan ŤZP, ale neviem ako účtovať predaj tovaru z dvora? Pokladničným dokladom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Môžeš predávať aj na paragon. Na konci dňa, alebo mesiaca, spočítaš a urobíš jeden príjmový pokladničný doklad, ako tržbu do firemnej pokladne. Odpadne vypisovanie prijímateľa na príjmovom pokladničnom doklade každému kupujúcemu. Je to menej pracné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anobek Pozri príspevok
    Prosím vás o radu, som oslobodený od povinnosti mať ERP ako občan ŤZP, ale neviem ako účtovať predaj tovaru z dvora? Pokladničným dokladom?
    Áno, tak.

    Anobek je offline (nepripojený) Anobek

    Anobek
    To je ale dosť pracné, je nejaká iná možnosť, nejaké predtlačené univerzálne doklady?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Anobek Pozri príspevok
    To je ale dosť pracné, je nejaká iná možnosť, nejaké predtlačené univerzálne doklady?
    V predajni ŠEVT si zakúpte príjmové pokladničné doklady .Alebo v predajni tlačív,papiernictvo atď.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Ja by som kúpila starú ERP, môže byť aj neplatná certifikácia, len nech blokuje a uľahčí robotu. V Tvojom prípade neeviduješ ani na daň. úrade.
    Naposledy upravil Zdenka 0705 : 23.04.12 at 10:09

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Predsa ERP sa dáva autorizovať na daňovom úrade.
    To je povinnosť daňového subjektu pri povinnom používaní ERP.
    Takže Ty by si nemusel, keďže túto povinnosť nemáš.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zdenka 0705 Pozri príspevok
    Predsa ERP sa dáva autorizovať na daňovom úrade.
    To je povinnosť daňového subjektu pri povinnom používaní ERP.
    Takže Ty by si nemusel, keďže túto povinnosť nemáš.
    Registračné pokladnice podľa vyhlášky 55 sa už nemôžu používať od 1.1.2012 ani dobrovoľne.

    Ak je z nejakého dôvodu podnikateľ oslobodený od používania ERP podľa nového zákona a rozhodne sa dobrovoľne ERP podľa nového zákona používať, tak musí byť registrovaná na DU riadne podľa nového zákona a evidovať tržby v súlade s týmto novým zákonom platným od 1.1.2012.

    Ak nie , tak použije buď PPD alebo paragón.

    Toť môj skromný názor .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.