Zavrieť

Porady

ako vymurovat sprchovaci kut

Zdravim Vas,

ako vymurovat sprchovaci kut - konekretne ma zaujima podklad - ako to cele nadvyhnut, cim a ako podmurovat, cim resp. ako to vyliat + ako umiestnit vpust do betonu/zakladu ... ?

Vopred vdaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MIRCO1972 je offline (nepripojený) MIRCO1972

    som jeden MIRCO MIRCO1972
    Ja keď som prerábal kúpelku tiež sa mi zdalo jednoduchšie kúpiť vaničku,sprchový kút a hotovo. Neprešli ani dva roky a kúpelku som prerábal znovu. Sprchový kút by som už nikdy nekupoval. Časom mi začali haprovať dvere na kúte. Zhrdzaveli a rozpadli sa guličky v ložiskách na spodných kolieskach. Všetky silikónované spoje začali plesnieť časom aj keď som použil silikón presne do kúpelky a protiplesňový. Nemohol som sa na to už pozerať. Tak prišla prerábka číslo 2. Vaničku a boky kúta som vymuroval. Kúpil som si sprchové dvere a odvtedy mám pokoj. Nepoužil som žiaden silikon, všetko sa špárovalo cementovou vodeodolnou špárovačkou. Prešli už asi 3 roky a som spokojný. Netreba zabúdať na dostatočné odvetranie kúpelky. Pôvodne som mal iba el. vetrák v rohu no bolo to málo. Teraz som urobil vetranie trochu väčšie tak, že som na spoločnej priečke do kuchyne urobil otvor asi 20x40 cm.


    MIRCO1972
    1.jpg  
    2.jpg  
    3.jpg  
    4.jpg  
    5.jpg  

    6.jpg  
    7.jpg  
    8.jpg  
    9.jpg  
    10.jpg  

    11.jpg  
    12.jpg  
    13.jpg  
    14.jpg  
    15.jpg  

    1/1
    myslel som to takto:
    - vymurovat "vanicku" itong alebo nieco podobne dookola do vysky 20cm
    - zapojit vpust
    - podsypat pieskom
    - vyliat beton (5-10cm)
    - vyspadovat
    - dlazdit ...

    je to takto ok ?
    Indeed vaničky sa daju kupit hotové, načo to takto komplikovat ?

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    feferon78 Pozri príspevok
    Zdravim Vas,

    ako vymurovat sprchovaci kut - konekretne ma zaujima podklad - ako to cele nadvyhnut, cim a ako podmurovat, cim resp. ako to vyliat + ako umiestnit vpust do betonu/zakladu ... ?

    Vopred vdaka za rady.
    pridám ešte otázku: ako zateplím strop nad kúpeľnou, (je tam teraz dosky, hranol, dosky) aby mi to neplesnivelo resp. aby mi nenavlhla vlna medzi doskami, ak to zateplím?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    jahoszmsk Pozri príspevok
    pridám ešte otázku: ako zateplím strop nad kúpeľnou, (je tam teraz dosky, hranol, dosky) aby mi to neplesnivelo resp. aby mi nenavlhla vlna medzi doskami, ak to zateplím?
    Zatepliť to možeš ako chceš, doležité je to čo bude tvoriť strop kupelne /prvá vrstva/

    Doležité je aj tak vykurovanie a vetranie v kupelni, ked je tam trošku väčšie okno je to veĺké + .

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Prvá vrstva by mala byť z čoho, aby to bolo v poriadku? dodám že je to rekonštrukcia starého domu.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ja by som dal zelený SDK, penetrácia , sieťka a jemná štuková omietka .
    lapejko Parozábrana?!

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    CSÍPOS nebolo by jednoduchšie kúpiť plastovú vaničku za drobné a podmurovať
    Načo si komplikuješ život.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Indeed Pozri príspevok
    Ja by som dal zelený SDK, penetrácia , sieťka a jemná štuková omietka .

    Preto si myslím,že takto je to dobré,lebo omietka zachytí nejakú vlhkosť a penetrácia je vlastne parozábrana,
    pri vetraní zase sa z omietky tá vlhkosť uvoľní...

    Ak by bol len SDK, tak na povrchu by mohla kondenzovať nahromadená vlhkosť a odkvapkávať a tiež by
    to bolo idealne prostredie na vznik pliesní !

    Ešte raz : ODVETRANIE kupeľne je extrémne doležité , doležitejšie ako skladba stropu !!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.