Zavrieť

Porady

SVB obrat ??? pre povinnosť platcu DPH

Prosím poradíte - SVB má povinnosť sa stať plátcom DPH na základe obratu - akého?
Patria tam aj príjmy od vlastníkov na správu, FO,služby ???? - za tieto položky máme príjem 1 600 000 za posl. 12 mesiacov.
Musíme sa stať plátcami DPH?

moc dík za každú radu.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Kristina27
Obrat firmy v JÚ sú všetky tržby a ostatné zdaniteľné príjmy mimo úrokov /príjmy za uskutočnené zd. plnenia/ a v PÚ sú vo výnosy, čiže trieda 6 mimo účtu 662 - Úroky.

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Kristina27
Aj ja som nevedela, či naša firma má byť plátcom DPH, pretože obrat by tam bol ale činnosť firmy sa mi zdala, že spadá pod oslobodené od DPH, tak som napísala na daňový úrad, že činnosť firmy je to a to, OKEČ ten a ten, obrat je taký, a oni mi odpísali, že to všetko spadá pod finančné služby a to je oslobodené od DPH. Takže netreba sa báť daňového úradu.

Heni je offline (nepripojený) Heni

Heni
sway
Prosím poradíte - SVB má povinnosť sa stať plátcom DPH na základe obratu - akého?
Patria tam aj príjmy od vlastníkov na správu, FO,služby ???? - za tieto položky máme príjem 1 600 000 za posl. 12 mesiacov.
Musíme sa stať plátcami DPH?

moc dík za každú radu.
podľa mňa nie, tie zálohové platby za energie, výťah, TÚV, ÚK v podstate len prerozdeľuješ, nie je to tržba ako taká...

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
Heni
podľa mňa nie, tie zálohové platby za energie, výťah, TÚV, ÚK v podstate len prerozdeľuješ, nie je to tržba ako taká...
no veď práve hľadám niekoho skúseného - ja sa SVB nevenujem, ale potrebujem pre švagrinkú toto info.
Viem že SVB je špecifické - tak ja si tiež myslím, že nie, ale pre istotku sa pýtam.
dík za názor.

svojar je offline (nepripojený) svojar

svojar
SVB ako organizácia, ktorá nie je založená na podnikanie, môže mať zisk iba z prenájmu nebytových, prípadne spoločných priestorov. Tito sú príjmom FPÚaO a sú zdaňované daňou, ktorá se vyberá zrážkou. Príjmy z preddavkov na poskytovanie služieb sú vlastne majetkom vlastníkov jednotlivých bytov nie SVB. SVB len tieto prostriedky využívá na platenie služieb a najneskôr v máji je povinné tito finančné prostriedky za predchádzajúci rok vlastníkom vyúčtovať (preplatok x nedoplatok). Nie je potrebné byť plátcom DPH.

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Peterf
SVB nieje platcom dane, DPH, lebo je neziskova organizacia.
Jedinu povinnost co sa tyka dane ma odviest dan z prijmu a dan z nehnutelnosti.

Janca je offline (nepripojený) Janca

Janca
Peterf, nemôžeš všetky SVB hádzať do jedného vreca. Ak by niektoré SVB malo nejaké "aktivity", ktoré sa do obratu pre DPH rátajú, stáva sa platiteľom DPH. Ale v 99% to asi tak nie je.

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Peterf
Janca
Peterf, nemôžeš všetky SVB hádzať do jedného vreca. Ak by niektoré SVB malo nejaké "aktivity", ktoré sa do obratu pre DPH rátajú, stáva sa platiteľom DPH. Ale v 99% to asi tak nie je.
SVB nemoze mat skoro ziadne aktivity, cinnost SVB je vymedzena zakonom. ALE OK nieco sa moze prihodit obcas..

Janca je offline (nepripojený) Janca

Janca
Myslela som napr. príjem z prenájmu vyšší ako 300 tis. Sk. Znie to neuveriteľne, ale teoreticky to je možné.

Daphne je offline (nepripojený) Daphne

Daphne
Z financne prostriedky od vlastnikov bytov, clenov splocenstva sa do obratu pre registraciu nepocitaju. Ak splocenstvo bytov napr. prenajima nebytove priestrory prijem z tejto cinnosti sa do obratu pre registraciu platcu DPH pocita. Rovnako aj odmena za spravu od bytov, ktory nie su clemni spolocenstva.

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Peterf
svojar
Aj dediči môžu a mali by vykonať pristúpenie k spoločenstvu
nie ze mozu musia a automaticky zo zakona pristupuju k zmluve o spolocenstve

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

PeterNR
Táto téma bola uzatvorená z dôvodu duplicity. Diskusia o daňových záležitostiach v SVB ďalej pokračuje na téme "Spoločenstvo vlastníkov bytov - daňové priznanie".

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.