Zavrieť

Porady

ako postupovať pri odsťahovaní sa od manžela/a následne žiadosť o rozvod/

Ahojte všetci,

mám na vás prosbu.Som vydatá,no naše manželstvo vlastne od začiatku nefunguje-ani intímne,ani finančne nehospodárime spolu...vlastne nič.Manžel si žije svoj život-počítače,kamaráti..Je nezamestnaný a prácu vlastne ani nehľadá,lebo "kšeftuje"na internete.
Máme 10-ročné dieťa/chlapčeka/ ktorému okrem napaľovania hier na PC nevenuje inú pozornosť.
Ja sa dieťaťu venujem ako sa len dá,či už spoločné učenie,športovanie,prechádzky,výlety,rozpráva nie sa atď.Denne ho ráno vodím do školy a to i napriek tomu,že je v detskom klube už od 6:30,lebo ja pracujem od 6:45.Ak nemám smenu do 17:00,čo je 1-2x do týždňa,tak pre syna aj sama chodím.Takisto chodím aj na rodičovské združenia a vecí,čo sa týkajú školy.
V priebehu týždňa by som sa chcela od manžela odsťahovať do podnájmu.
Syn mi odchádza na týždeň do školy prírody a tak chcem bez toho,aby dieťa zažilo stres z emócií manžela a sťahovania od manžela odísť.Manžel ma už viac krát pri hádkach vyháňal z domu/bývame u jeho rodičov/videl to aj syn a mal strach,kam pôjdem a tak som sa rozhodla,že to celé už nemá zmyslel.Ako rodina spolu nefungujeme v žiadnom smere.
Dieťa o sťahovaní vie,páči sa mu byt-jeho detská izba/vysvetlila som mu,že sa bude stretávať aj s ocinom,starými rodičmi/ V škole zostáva syn v tej istej,snažila som sa nájsť podnájom v blízkosti,nech nič nemusíme meniť.
Bojím sa však o to,aby neurobil to,že jednoducho mi dieťa vezme.Neviem,či to môže ako otec urobiť.Ďalej by som poprosila radu ako to bude s výživným na dieťa,nakoľko manžel nepracuje/no platí si sociálne odvody/. Ja mám nájomné aj s energiami 320€ a zarobím 490€.
Jeho otec je právnik na dôchodku,takže mu asi poradí ako postupovať,tak by som poprosila o radu,ako postupovať hlavne pre spokojnosť dieťaťa.

Vopred vám všetkým ďakujem a prajem pekný deň.

Simona
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    asi nemáte spoločný majetok, takže BSM po rozvode by nemal byť väčší problém...

    čo sa týka úpravy styku atď., otec vie, že sa sťahuješ so synom? jeho názor?

    Neviem, aké sú Vaše vzťahy a či si robíte napriek cez dieťa. Otec môže podať návrh na súd na zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti na čas DO rozvodu a teba vykresliť ako neschopnú matku. Návrh môžeš podať aj ty s tým, že navrhneš upravený styk otca s dieťaťom (čas od do).

    Najideálnejšie by bolo, keby si manžela vytiahla von (nie u nich doma) a porozprávali by ste sa, že to proste nefunguje, ale že budete stále rodičia a "nárok" na dieťa máte rovnaký. Dohodnúť si pravidlá a nerobiť si naprieky.

    Emila je offline (nepripojený) Emila

    Emila
    tento pravnik ma online poradnu zadarmo na internete, obrat sa na neho. Poradi Ti.
    kancelaria@ficek.sk
    PS:
    Dufam, ze sa to nebude chapat ako reklama, ja som mu pisala tiez a chcem pomoct a nie propagovat.
    Vela stastia

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Emila Pozri príspevok
    tento pravnik ma online poradnu zadarmo na internete, obrat sa na neho. Poradi Ti.
    kancelaria@ficek.sk
    PS:
    Dufam, ze sa to nebude chapat ako reklama, ja som mu pisala tiez a chcem pomoct a nie propagovat.
    Vela stastia
    bude sa to chápať ako reklama, lebo píšeš do dva mesiace starej diskusie

    ako postupovať pri odsťahovaní sa od manžela/a následne žiadosť o rozvod/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.