Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Hera a Palmarin majú rovnaký obsah tuku (75%), do treného cesta používam jedno aj druhé a žiadny rozdiel som si nevšimla. Do krehkého cesta dávam radšej Palmarin, lebo sa mi zdá, že lepšie stuhne (ale najradšej maslo). Nedávno sa do obchodov vrátil Smetol (80% tuku), tak som ho kúpila a som zvedavá, či bude taký ako ten komunistický

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Do lineckého cesta používam zásadne Palmarín. Raz som ho nahradila Herou a výsledok bol žalostný.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja na vsetko kde je napisany margarin pouzivam uz len maslo.aj na trene cesto-chuti ovela lepsie.
    ale ak chces vyslovene <herumyslim ze pokojne mozes nahradit nou.
    ked som pouzivala margarin,vzdy som kupovala ten najlacnejsi a vzdy sa napieklo super.podla mna je to takmer jedno.
    aspon tu v rakusku.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    V trenom ceste je uplne jedno, ci je to hera alebo palmarin, aj v piskotovom sa strati rozdiel, jasne, ze maslo je chutnejsie.

    inkana je offline (nepripojený) inkana

    inkana
    ja už všade dávam len maslo, je to chutnejšie a oveľa zdravšie ako tie umelé tuky
    Hera, Palmarin atd. niesu umele tuky, su to rastlinne tuky, cize ovela zdravsie ako zivocisne maslo...ale to zivocisne je samozrejme chutnejsie
    justme Olej je vlastne tuk, akurát v tekutej forme. Ten sa stužuje do takej podoby, ako je napr. Palmarin, Hera, atď...

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    borovickova.veronika Pozri príspevok
    Hera, Palmarin atd. niesu umele tuky, su to rastlinne tuky, cize ovela zdravsie ako zivocisne maslo...ale to zivocisne je samozrejme chutnejsie
    Týmto tukom už chýba iba jedna molekula a je z toho umelá hmota. Tomuto hovoríš zdravý rastlinný tuk? Nebuď smiešna. Každý rozumný lekár doporučí maslo z kravského mlieka, ale samozrejme v menšej miere.
    justme Určite nie. Neviem, kde si vyčítala, že im chýba iba jedna molekula aby z nich bola umelá hmota... maslo nie je o nič zdravšie ako margarín, veď je to živočíšny produkt z MLIEKA, ktoré človek konzumuje ako jediný cicavec v živočíšnej ríši aj v dospelosti. Mlieko nemá čo robiť v jedálničku človeka, ak hej tak len vo veľmi malých množstvách. Radšej ako po masle a lacných margarínoch siahnite po kvalitných margarínoch bez stužených tukov ako napr. Alsan Bio.

    Da sa Palmarin nahradit v recepte na trene cesto Herou nemam odskusane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.